top of page

Don't Starve En Kolay Dünya Ayarları

Don't Starve bazen gerçek bir meydan okuma olabilir. İşte oyunu çok daha kolay hale getirecek en iyi dünya özelleştirmeleri.Don't Starve, oyuncuların hayatta kalmaya çalışırken oldukça acımasız bir manzaradan geçtikleri bir hayatta kalma oyunudur. Asla oynaması kolay bir oyun olmayacaktı, ancak bazı hayranlar sürekli yaklaşan ölüm korkusu olmadan dünyayı keşfetmek istiyor.


Neyse ki, özelleştirmeler ve ön ayarlar burada devreye giriyor. Bunlar, daha sinir bozucu bazı yönleri ortadan kaldırabilir ve oyuncuların ihtiyaç duyduğu yardımı artırabilir. Sonuçta, oyuncuların kaynaklarını alabilmeleri için bazı düşman yaratıkların oyunda olması gerekecek, ancak oyuncular çoğunlukla oyunun tadını daha maceralı çiftçilik tarzı bir deneyim olarak çıkarabilirler .


Mevcut Ön AyarlarBir oyunu başlatırken oyuncuların seçebilecekleri üç ön ayar olduğunu fark etmeleri gerekir. Bunlar:


  • Varsayılan

  • Varsayılan Artı

  • Işıklar Kapalı


Varsayılan


Varsayılan ön ayar, birçok oyuncunun yapmasını beklediği şeyi yapar. Bu, temel dünya ayarlarına sahip temel oyundur ve birçok kişi, özel seçeneklere girmeden yepyeni bir oyun yaratsalardı göreceği şeydir.


Bu neredeyse oyunun normal zorluğudur ve hayranlar aynı oyunun farklı bir tarzına geçmeden önce denemeye değer. Bu şekilde nasıl oynamayı tercih ettikleri ve neyi değiştirmek istedikleri hakkında fikir edinebilirler.


Varsayılan Artı


Default Plus aslında Don't Starve'ın kolay versiyonudur . En kolay dünya özelleştirme ayarlarına girmek isteyen herkes için mükemmeldir ve macera severler veya oyuna veya türe yeni başlayanlar için daha da iyi bir başlangıçtır.


Bunun temel nedeni, bu ön ayarın oyuncuya yiyecek, eşya ve araçları içeren üç sandık vermesidir . Bu onları başarıya giden yolda iyi bir şekilde ilerletir ve onlara birçok kişinin seveceği bir avantaj sağlar. Ancak, daha fazla canavarın ortaya çıkmasına neden olur ve oyuncunun kaynaklarını sınırlandırır, bu da biraz daha fazla zorluk gerektirebilir. Varsayılandan daha kolaydır ancak oyuncuların bu ön ayarı denerken biraz daha deneyimli olması önerilir.


Işıklar Kapalı


Mevcut son ön ayar Lights Out'tur. Muhtemelen gün ışığının olmaması nedeniyle oyundaki en zor moddur .


Varsayılan Plus'ın aksine, oyuncular yalnızca içinde çok az miktarda eşya bulunan bir sandık alacaklar. Şans eseri kamp ateşinin yanında olacak, yani en azından biraz ışık olacak. Artan canavar veya kaynak yok ancak bu modda hayatta kalmak deneyim ve karanlıktan korkmayan biri gerektirir.


Dünya Özelleştirme AyarlarıHer açıdan bakıldığında bu ayarların tamamen kişisel bir tercih olduğunu belirtmekte fayda var. Bazıları av köpeklerini öldürmeyi ve yönetmeyi kolay bulabilir ve bu nedenle varsayılan olarak bırakacak, diğerleri ise onların gitmesini isteyecektir. Bu yöntemi denemeye ve oyuncunun zorlandığı unsurları görmeye, ardından geri dönüp onu biraz değiştirmeye değer.


Yine de, Don't Starve'da basit ve daha az ölümcül bir deneyim isteyen oyuncuların kullanabileceği en iyi özelleştirme ayarları aşağıda verilmiştir . Sadece parkta bir yürüyüş gibi olmasını beklemeyin , bu oyunun temel değerleri zorluklar ve hayatta kalmadır, dolayısıyla her oyunda bunun bir unsuru her zaman olacaktır.


Harita ve Sezon AyarlarıDünya Boyutu: Varsayılan


Oyuncuların bildiklerine bağlı kalmak en iyisidir. Çok büyük olduğundan bunaltıcı olabilir ve sıklıkla ölümcül olabilir. Varsayılan boyut ilk etapta özellikle sorunlu değil.


Arazi Dallanması: Çoğu


Çoğu durumda Arazi Dallanmasına sahip olmak hala çeşitlilik getiriyor ancak farklı topraklarda ve biyomlarda dolaşmayı çok daha kolay hale getiriyor. Oyuncuların ihtiyaç duyduğu öğeleri ve unsurları fazla uzağa gitmeden geçmek ve bulmak daha kolaydır.


Arazi Döngüsü: Varsayılan


Arazi Döngüsü, Varsayılanın ötesindeki herhangi bir durumda, oyunculara daire çiziyormuş gibi hissetmelerini sağlayacaktır. Hayranların ihtiyaç duyduğu unsurları bulmak daha kolay olabilir ancak oyunun kurallarını değiştirmiyor.


Sezonların Uzunluğu: Varsayılan


Sezonlar oyunu devam ettirmek için hayati öneme sahiptir; onları uzatmak sadece işi zorlaştıracak ve sezona özel kaynakları veya çeteleri sınırlayacaktır.


Başlangıç ​​Sezonu: Sonbahar/Yaz


Oyuncu Reign of Giants DLC'sini kullanıyorsa Sonbahar'ı seçebilir, bu da gelecek sezonlara hazırlanırken harika bir seçimdir. Bu en bağışlayıcı olanıdır ve oyunun başlangıcı için en kolay olanıdır. Oyuncular temel oyundaysa Yaz iyi bir seçimdir. İdeal değil ama en azından oyuncu Kışın dondurucu sıcaklıklarıyla mücadele etmeyecek.


Günün Uzunluğu: Varsayılan


Mevsimlerin uzunluğuna benzer şekilde gündüzlerin uzaması da gecelerin daha da zorlaşmasına neden olacaktır. Oyunun sağladığı tasarlanmış dengeyle çalışmak daha iyidir.


Hava Durumu: Daha az


Hava durumu faydalı olsa da oldukça sinir bozucu da olabilir ve çoğu zaman oyunu zorlaştırır. Daha az açık olması onu mevcut tutar ancak biraz daha yönetilebilir hale getirir.


Yıldırım: Varsayılan


Yıldırım özellikle belirli kaynaklar için faydalıdır, bu nedenle oyuncunun onu varsayılan ayarda tutması ve bazı paratonerler oluşturması tavsiye edilir.


Yararlı Öğeler AyarlarıHavuzlar: Varsayılan


Göletler genellikle birkaç kötü yaratığın üreme alanı olabilir ancak balıkçılık için faydalıdırlar ve bu onların öneminden daha fazladır.


Şüpheli Kir Yığınları: Varsayılan


Bu, oyuncuların avlanacak bazı yararlı yaratıklar bulmasına olanak tanır. Bunlar isteğe bağlıdır ve yalnızca bunu yapabileceklerini düşünenler içindir. Gerektiğinde hazır olmakta fayda var.


Düdenler: Evet


Düdenler harika keşiflere yol açar ve oyuncu hazır olduğunda kontrol edilmeye değerdir. Öldürülecek çok şey yoksa oyunu ilginç tutuyorlar.


Dokunma Taşları: Çok


Dokunma Taşları oyuncuyu hayatta tutacak. Bunlar hayati önem taşıyan diriliş öğeleridir ve ödemeyi yapan kişinin ölümden sonra o korkunç oyunu ekranlarında oynamasını engelleyecektir.


Nimetler: Varsayılan


Nimetler bir kumardır. Oyuncuların istedikleri zaman bu seçimi yapabilmeleri için onları olduğu gibi tutmak en iyisidir.


Yiyecek ve Kaynak AyarlarıÇiçekler: Çok

Çiçekler akıl sağlığı ve sağlık için harikadır; Don't Starve gibi bir oyunda hayati önem taşıyan bir şeydir bu . Bunlardan ne kadar çok olursa o kadar iyi.

Çim Tutamları: Daha Fazla

Zarar vermezler ve özellikle yararlı ve yenilenebilir bazı kaynaklar üretirler. Zaten ortak bir unsur olduğundan, lot koymanın bir faydası yok.

Fidanlar: Daha Fazla

Çim Tutamlarına benzer şekilde Fidanlar da basit bir dal kaynağıdır. Çok fazla koymak için çok yaygınlar.

Dikenli Burçlar: Varsayılan

Daha fazla hale getirilmesi gerekmeyen başka bir ortak kaynak. Bu hasat sırasında acı verir, bu yüzden varsayılan olarak bırakıp bunun yerine Fidanlardan sopa almaya değer.

Kamışlar: Daha Fazla


Oldukça tehlikeli bir biyomda yer alan oyuncular, Bataklığa gitmeye değecek kadarını isteyecekler. Bu, kullanımları göz önüne alındığında buna değer olabilir.

Ağaçlar: Daha Fazla

Çiçeklerde olduğu gibi etrafta daha fazla ağaç olmasının hiçbir olumsuzluğu yoktur. Oyunu ele geçirdiğini hissetmeniz için yeterli değil.

Flint: Daha Fazla

Flint, temel oyunda bulunabilen yararlı bir kaynaktır ancak ellerinden geldiğince fazla katkı sağlarlarsa oyunculara yardımcı olacaktır.

Kayalar: Daha Fazla

Flint ve Ağaçlar'da olduğu gibi, hiçbir zaman ele geçirilecek kadar taş olmayacak. Bu şekilde bunaltıcı olmayacak, aksine bol olacaktır.

Kayalar: Daha Fazla

Daha fazla kaynağa sahip olmak asla kötü bir şey değildir. Özellikle herhangi bir olumsuzluk olmadığı için.

Berry Çalıları: Daha Fazla

Berry Çalıları kolay bir yiyecek kaynağıdır ve haritada seyahat ederken hayatı çok kolaylaştırır. Daha fazlası her zaman daha iyidir.

Havuç: Daha Fazla

Kolayca bulunabilen ve yeniden doğmayacak başka bir yiyecek kaynağı, bu nedenle dünya çapında hazır bir tedarike sahip olmak faydalıdır.

Mantarlar: Varsayılan

Bu yiyeceğin arkasında güçlü ve zayıf yönler olduğundan, oyuncunun kumar oynamayı düşünmesi durumunda onu varsayılan olarak tutmakta fayda var.

Hayvanlar ve Çetelerin AyarlarıAdamotları: Varsayılan

Kullanımları var ama biraz acı verici olabilir. Oyuncular onlardan nefret ediyorsa onlardan kurtulun, ancak onların varlığına tahammül edebilirlerse onları oldukları yerde bırakmak daha kolay olur.

Tavşanlar: Varsayılan

Savaşçı olmayan bir yaratık ve oyuncular yaramazlıktan kurtulursa iyi bir yiyecek kaynağı olabilecek bir yaratık.

Kelebekler: Varsayılan

Kelebeklerin bazı olumlu yönleri var ancak oyuncuların artırması gereken bir kaynak haline getirmek için yeterli değil.

Kuşlar: Varsayılan

Bazen oyuncuların tohumlarını alabilirler ancak bunun dışında gerçek bir tehdit oluşturmazlar ve oldukları gibi kalmaya değerdirler.

İLGİLİ:

Gobblers: Daha az

Böğürtlen Çalıları harika bir besin kaynağıdır ve Gobblers bunu elinden alır. Don't Starve'da bu kadar öne çıkmalarına gerek yok .

Domuzlar: Varsayılan

Yararlı olabilirler ama çok sert vururlar ve birçok oyuncunun uğraşmak istemeyeceği bir sorundur. Neyse ki eğer kışkırtılmamışlarsa bunu yapmak zorunda değiller.

Beefalos: Varsayılan

Domuzlara benzer şekilde, sert vururlar ancak kışkırtılmadıklarında ve yararlı kaynaklara sahip olduklarında başa çıkmaları kolaydır .

Penguenler: Varsayılan

Pengull'lar Don't Starve'da yer alabilirler ancak kışkırtılırlarsa saldıracaklardır. Varlıklarının tarafsızlığı onları temerrüde düşmekten kurtarır.


Düşman AyarlarıArı kovanları: Varsayılan

Zorlu bir mücadele olabilir ama Honeycomb'u elde etmenin başka yolu yok, bu yüzden dünyada olması hayati önem taşıyor.

Katil Arı Kovanları: Yok

Bunlar sadece arıların daha ölümcül versiyonlarıdır ve hiçbir şeyi iyiye doğru değiştirmezler.

Uzun kuşlar: Daha az

Çok az yararlı eşya düşürürler ve başa çıkmaları sadece bir acıdır. Et için onları orada bulundurmak faydalıdır ancak burada daha az olması her zaman daha iyidir.

Örümcekler: Daha az

Örümcekler Tallbird'lerle aynıdır; yararlı unsurları düşürürler ancak aynı anda birkaç tane olduğunda yönetilmesi zor olabilir.

Av Köpekleri: Daha az

Av köpekleri et açısından önemlidir ve öldürülmesi çok zor değildir ancak oyuncuların istenirse azaltabileceği veya etkisiz hale getirebileceği zararlılardır.

Mermler: Yok

Tek ganimetleri balık olduğundan, oyuncular bunu pasif olarak alabilir ve bu nedenle Mermleri sahip olmaya değmez hale getirebilirler.

Dokunaçlar: Yok

Oyuncuların balık tutmasını engellerler ve eğer oyuncu herhangi bir savaş aramıyorsa sağlığa gereksiz bir zarar verirler.

Otomatik Çeteler: Yok

Hasar verirler ve bir tehdit oluştururlar. Oyuncular kolay bir Don't Starve oyunu istiyorsa onları alın .

Et Soğanları: Varsayılan

Et Soğanlarının sahip olmaya değer olmasının tek nedeni, oyuncuların onu yenerken erişebilecekleri envanterdir. Ancak yine de düşmanca olduğundan dikkatli olun.

MacTusk: Yok

Bu, özellikle de savaşmak istemiyorlarsa, oyuncuya yalnızca tehdit oluşturacak gereksiz bir düşmandır.

Ağaç Koruması: Yok

MacTusk'ta olduğu gibi bu da oyuncuların savaşabileceği isteğe bağlı bir düşmandır ve oyunu zorlaştırır, dolayısıyla herhangi bir yumurtlamanın olmaması daha kolaydır.

Krampus: Yok

Krampus, masum yaratıkları öldürmeye cezalar getiriyor ve çoğu kişinin görmek istemediği bir düşman. Bu oyunun dışında bırakmak daha iyi.

Geyikloplar: Daha az

Oyunda bir Deerclop'a sahip olmanın tek nedeni, düşmelerdir. Özellikle koruma açısından yararlı olabilirler ve kullanılmaya değerdirler.İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page