top of page

Demon Slayer: Hashira Eğitim Bölümü Sonu, Açıklaması


  • Hashira Eğitim bölümü, Demon Slayer Corps'un muharebenin belirli yönlerinde daha güçlü olmak için zorlu bir eğitimden geçtiğini gösteriyor.

  • Demon Slayer'ın final bölümü en iyisiydi, final bölümünün sahnesini hazırladı ve kısa sürede en yüksek reytingli anime bölümlerinden biri haline geldi.

  • Muzan'la son mücadele, Tamayo'nun özel bir ilaç enjekte etmesiyle başlar ve bu, Haşira için acımasız bir dayanıklılık mücadelesine yol açar.


Demon Slayer'ın Hashira Eğitim arkı, başlangıçta birçok kişi tarafından son savaş başlamadan önce hayranların keyif alabileceği bolca havalı ve neşeli anlar içeren eğlenceli bir yan ark olarak düşünülmüştü. Tanjiro ve Demon Slayer Kolordusu'nun geri kalanının, daha önce hiç olmadıkları kadar güçlü olmak için Hashira'nın gözetimi altında zorlu bir eğitim aldıklarını ve en çok madalya alan Slayer'ların her birinin savaşın belirli bir yönüne baktığını gösteriyordu.


Demon Slayer'ın bu sezonunun son bölümü hepsinin en iyisiydi ve hızla tüm zamanların en yüksek reytingli anime bölümleri listesine yükseldi! Bu bölüm sadece Corps'un verdiği tüm eğitim ve sıkı çalışmanın doruk noktasını göstermekle kalmadı, aynı zamanda hikayenin son bölümünün nasıl ilerleyeceği konusunda da tahtayı hazırladı, o halde Demons Slayer'ın 4. sezonunun son bölümüne bir göz atalım!


Muzan Geliyor

Bölüm, Muzan'ın sonunda Upper Moon 4, Nakime'nin çabaları sayesinde Ubuyashiki Malikanesi'ne varmasıyla başlıyor. Nakime'nin küçük göz bebekleri bir süre etraftaki insanları takip ediyor. Bunun için gereken tüm hazırlıklar çok uğursuz ve oldukça uzun, çünkü kamera Muzan'ın Ubuyashiki'nin odasına giden uzun yürüyüşünü takip ediyor ve burada rakibini oldukça acınası bir halde görüyor.


Burada, Ubuyashiki düşmanına birkaç gün içinde ölmesi için teşhis konmasına rağmen, sarsılmaz nefreti ve Muzan'ı yenme arzusunun bir yıldan fazla hayatta kalmasını sağladığını söylerken, ikisi sohbet eder. Ubuyashiki lanetinin doğası da burada ortaya çıkar, çünkü Muzan aslında ailenin uzak bir atası. Onun ahlaksızlığı ve iblisliğe yükselişi, lanetin ailenin her nesline, ancak İblis Kralı'nın yenilgisinden sonra ortadan kalkacak olan korkunç bir hastalık bulaştırmasına neden oldu.

Biraz daha konuştuktan sonra, Ubuyashiki sonunda Muzan'ın gerçek amacını ve iblislerin doğasını ortaya çıkarır. Muzan ölümsüz bir varlıktır ancak güneş ışığını yenemez, bu yüzden Nezuko'yu ele geçirmek ve onu kendi içine asimile etmek ister ve sonunda güneşi fetheder. Bunun dışında, Muzan ölürse diğer tüm iblislerin aynı anda var olmaktan çıkacağı ortaya çıkar.


Konuşmaları sona ererken, Muzan rakibine doğru yürür ve onu yattığı yerde öldürmek için elini kaldırır. Ancak, Kolordunun onun ölümünden sonra daha da güçleneceğine dair son bilgelik sözlerini söyledikten sonra, Ubuyashiki beklenmedik bir şekilde tüm malikanesini havaya uçurur! Kendisi ve ailesinin çoğu bu patlamada yok olsa da, Muzan için mükemmel bir tuzak görevi gördü, rejenerasyonunu olabildiğince geciktirdi ve esasen onu Haşira'nın nihai gelişi için oturan bir ördek haline getirdi.


Son Savaş Başlıyor!

Muzan gücünü yeniden kazandığı sırada, ilk sezonda şeytana dönüştürdüğü bir adama ait olduğu ortaya çıkan gizemli bir Kan Şeytanı Sanatı tarafından aniden yerinde tutulur . Bu saldırı Tamayo tarafından Şeytan Kralı'nı yerinde tutmak için kullanılırken, elini karnına daldırır ve ona şeytanları tekrar insana dönüştürmek için kullanılan özel bir ilaç enjekte ettiğini ortaya çıkarır!


Muzan kafasını tutup onunla alay edip neredeyse onu öldürecekken, Tamayo aniden Taş Haşira Gyomei Himejima'yı çağırır! Gyomei daha sonra uzun zamandır beklenen dövüş çıkışını yapar ve hepsinin en güçlü Haşira'sı olduğunu kanıtlamaktan fazlasını yapar, devasa sopasını kullanarak Muzan'ın kafasını tamamen yok eder. Ancak, başka herhangi bir iblisi öldürecek olan şey Muzan'da işe yaramaz, çünkü sadece kafasının tamamını geri yeniler.

Bu dünyada damarlarında akan kanın insanları şeytana dönüştürme gücüne sahip olduğu tek bir iblis vardır.

Kısa bir geri dönüş, Muzan'ı yenmenin tek yolunun onu güneş ışığına maruz bırakmak olduğunu ortaya koyuyor ve bu da bunu acımasız bir dayanıklılık mücadelesine dönüştürüyor. Gyomei daha sonra Muzan, Stone Hashira'nın yok edebildiği ve kendisini inanılmaz hızlarda koruyabildiği güçlü bir saldırıyı ateşlerken inanılmaz gücünü kanıtlamaya devam ediyor , tıpkı kalan Hashira ve Tanjiro'nun savaş alanına doğru yol aldığı gibi.


Orada bulunan herkes bunun aslında İblis Kral olduğunu anlayınca kılıçlarını çıkarırlar ve Nefes Stillerinin en güçlü formlarını fark ederler ve aynı anda onu bir kez ve herkes için bitirmek için acele ederler. Ancak, herkes çok geç fark eder ki Muzan'ın tuzağına düşmüşlerdir, çünkü tüm İblis Katili Kolordusu aynı anda Sonsuzluk Kalesi'nin kalbine dalmıştır!


Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Amazon Prime ve Netflix'te yayınlanacak.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page