top of page

Dedektif Pikachu Geri Dönüyor

Nintendo video oyununun devam filminin yönetmeni Detective Pikachu Returns, hangi Pokemon'un harika bir dedektif olabileceğini tartışıyor.


Yaklaşan Pokémon oyunu Detective Pikachu Returns'de hayranlar gizemleri çözmek için bir kez daha Tim Goodman ve ünlü Dedektif Pikachu'ya katılabilirler.


Detective Pikachu'nun devamı olan oyunun bu yıl Nintendo Switch'e gelmesi planlanıyor . ComicBook.com'a verdiği röportajda yönetmen Yasunori Yanagisawa, bir dedektif oyununda başka bir Pokémon'un yer alma olasılığından bahsetti.


Yanagisawa, orijinal serinin ikinci neslinde tanıtılan Pikachu'nun gençlik versiyonu olan Pichu'ya olan ilgisini dile getirdi. Yönetmen, Pichu'nun deneyimli dedektife nasıl asistan olabileceğini tasavvur ederek ilgi çekici bir dinamik önerdi. "Belki de Pichu bir çırak gibidir" dedi. Pikachu ve Pichu arasındaki ilişkiyi görünce , eski yinelemenin küçük işlerle görevlendirilen genç bir Pichu'nun etrafında patronluk yaptığını hayal etmek zor değil.


Dedektif Pikachu serisindeki Pikachu, geleneksel Pokémon oyunları ve animasyon serilerindeki benzerlerinden ayrışıyor . Nintendo 3DS için orijinal Detective Pikachu oyununda Pikachu, önemli ipuçlarını ortaya çıkardıktan sonra dramatik pozlar da dahil olmak üzere farklı hareketlere sahip. Yanagisawa, kaliteyi sağlamak için Detective Pikachu Returns için bir kez daha hareket yakalamayı kullandıklarını açıkladı . Daha yaşlı bir karakterin özünü yakalamak amacıyla, hareket yakalama işlemi için orta yaşlı bir oyuncuyu görevlendirdiler.


Şaşırtıcı bir şekilde Yanagisawa, Dedektif Pikachu'nun karakter gelişimi için yaşlı bir adamın tavrından ilham aldı. Bu etki salt hareketlerin veya kişilik özelliklerinin ötesine uzanıyordu. Kahveye olan ilgi ve içki içen "yaşlı adam" özelliği, Dedektif Pikachu'nun kişiliğine uygundu.


Detective Pikachu Returns'te hangi Pokémon'un yer alacağına gelince , oyuncular Whimsicott, Ducklett, Raboot, Pawniard ve Growlithe gibi hayranların favorileriyle karşılaşacaklarını tahmin edebilirler. Belirli Pokémon'ları dahil etme kararı, onların benzersiz özelliklerini ve oyunun ortamıyla uyumluluğunu içerir. Ek olarak, geliştiricilerin kişisel tercihleri ​​de, Yanagisawa'nın köpeklere olan düşkünlüğü nedeniyle ateş türü Pokémon Growlithe'ye olan sevgisinin gösterdiği gibi, hayati bir rol oynayabilir.


Uzun süredir devam eden Pokemon rol yapma video oyunu serisinin bir yan ürünü olan ilk Dedektif Pikachu oyunu 2018'de piyasaya sürüldü. Nintendo ile Pokémon şirketi arasındaki ortak girişim olan oyun, kritik ve ticari bir hit oldu. Ryan Reynolds'un baş karakter olarak oynadığı Hollywood canlı aksiyon filmi Pokemon: Detective Pikachu'ya uyarlandı .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page