top of page

Cyberpunk 2077'de Size En İyi Sona Mal Olacak Hatalar

CD Projekt Red'in oyun listesine heyecanla beklenen girişin pek çok hayranı, oyunu bozan hatalar ve görsel takılmalar nedeniyle hayal kırıklığına uğrarken, pek çok kişi hala Cyberpunk 2077 hikayesinin tadını çıkarıyor. Kişinin boş zamanlarında takip edebileceği önemli hikaye konularına sahip yoğun bir RPG olarak lanse edilen seçim, her şeyden daha önemlidir. 25 ila 50 saatlik kampanya boyunca oyuncular, V ve Johnny'nin Night City'deki maceralarını kalıcı olarak etkileyecek hikaye odaklı çeşitli seçimler ve karmaşık ilişkilerle karşılaşıyor.


Kampanyanın sonuna doğru, oyuncular birkaç önemli seçenekle karşı karşıya kalıyor ve bunların hepsi sonu değiştiriyor. Kampanyaya ilk girişini tamamlayanlar bir şeyleri kaçırmış olabilir. Kendi V versiyonları için en iyisini isteyebilirler ama bu yolda çok fazla hata yapmış olabilirler. Neyse ki bu oyuncular her zaman tekrar deneyebilir ve hatalarını düzeltebilirler. Söylemeye gerek yok, ileride spoiler var, bu yüzden riski size ait olmak üzere okuyun!


Cyberpunk 2077 şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biridir, ancak ateşli bir lansmanın oyunu ve geliştiricinin güvenilirliğini neredeyse yok etmesinden sonra insanların oyunun parlaklığını takdir etmesi biraz zaman aldı. Başlangıçtaki sorunlara rağmen V'nin başarısız bir soygunun ardından vücudunu kurtarmaya çalıştığı yolculuk, uzun zamandır yapılmış en iyi video oyunu anlatılarından biri. Oyuncular ideal olarak Cyberpunk 2077'nin hikayesinin tadını bütünüyleçıkarabilmek için oyundaki en iyi sonların kilidini açmak isteyeceklerdirAncak en sonunda saplanıp kalmamak ve V'nin yolculuğuna hak ettiği sonu verememek için bazı maliyetli hatalardan kaçınmaları gerekecek.


17Rogue'u Aramayı Unutmak

Oyuncular Hatırlatmayı Kaçırırsa Kolay Bir Hata Yapılabilir

Rogue, Night City'deki en büyüleyici karakterlerden biridir ve Johnny ile paylaştığı tarih, onu oyundaki en ilginç insanlardan biri haline getirmektedir. Ancak oyunda, bir hatırlatmayı kaçıran bazı hayranların, çok geç olana kadar görev serisini ilerletme konusunda başarısız olabileceği bir bölüm var. Bunun bariz sebeplerden dolayı rahatsız edici olduğu ortaya çıkıyor.

Oyuncuların, görev serisini ilerletmek ve Johnny'nin devralabileceği sonlardan birinin kilidini açmak için Rogue'u aramaları gerekiyor. Bu görev hedefi kaçırılabilir ve bu da oyuncuların, görevlerinden birinin kenarda olduğunu ve takip edilmesi gerektiğinin farkına bile varmadan oyunun son aşamalarına ulaşmalarına yol açabilir.


16Adam Smasher'ı Hafife Almak

2.0 Güncellemesi Onu Her zamankinden Daha Tehlikeli Hale Getiriyor

Adam Smasher bir dev olarak tasarlandı ve Night City'nin oyundaki en güçlü karakterlerinden biri. Edgerunners anime uyarlamasındaki varlığı, hiç esir almamış gibi görünmesini sağladı, bu nedenle bazı hayranlar, oyunun sonunda ne kadar itici olduğunu görünce oldukça hayal kırıklığına uğradı. Patron dövüşü özel bir şey değil, V bu canavarı anında parçalıyor.

Ancak 2.0 Güncellemesi bu dövüşün dinamiğini değiştirerek onu her zamankinden daha agresif ve acımasız hale getiriyor. Oyuncular, onu iplere doğru ittiklerinde strateji oluşturmalı ve o korkunç füze saldırısından kaçınmalıdır. Adam Smasher, dikkate alınması gereken bir güç ve bu güncellemeden sonra oyundaki en zorlu bosslardan biri.


15Hanako'nun V'nin çıkarlarını en iyi şekilde düşündüğünü varsayarsak

Arasaka Ailesi İnsanlara Araç Gibi Davranıyor

Bir insan çaresiz kaldığında birine inanmak kolaydır. Bu çaresizlik, oyuncuların küçük kardeşinin mantıklı düşünmesini sağlamak amacıyla Hanako Arasaka'ya yardım etmesine yol açıyor. V zaman zaman ona yardım etse de son karar her zaman oyunun sonunda ona düşüyor. Eğer eylemleriyle güçlü bağlar kurarsa V, diğer müttefiklerini ona yardım etmeye çağırabilir.


Bununla birlikte, bazı insanlar Hanako'nun Yorinobu'yu devirmek ve V'nin vücudunun kontrolünü bir kez daha ele geçirmesine yardım etmek için Hanako'nun yardımını almayı seçerek onları ne pahasına olursa olsun düzeltmek istediğine inanabilir. V'nin onu terk ettiğini ancak çok sonra fark eder. Dünyadaki tüm tıbbi yardımlar bile onun ömrünü normalden daha fazla uzatmak için hiçbir şey yapamaz.

14Hükümetin V'nin Çipini Çıkarma Teklifini Kabul Etmek

Phantom Liberty'ye Eklenen Yeni Son İdealden Uzak

Phantom Liberty, hayranların içinde kaybolması için tamamen yeni bir hikaye sunmakla kalmıyor , aynı zamanda belirli eylemleri gerçekleştiren oyuncular için de yeni bir son sunuyor. Oyuncular Solomon Reed'in Songbird'ü yeniden ele geçirmesine yardım etmeye karar verirse, hükümet Soulkiller'ı vücudundan çıkarma operasyonunda V'ye yardım edecek.

Ancak bu operasyon hiç de sorunsuz değil ve oyuncular iki yıl sonra kafası karışmış bir halde uyanacaklar. Çevrelerindeki herkes V'nin öldüğünü varsayarak yoluna devam etti ve bu da Cyberpunk 2077'deki yazıların neden sıra dışı olduğunu gösteren bazı yürek burkan ve dokunaklı buluşmalara yol açtı .


13Gizli Son Görev Sırasında Ölmek

Oyuncu Belirsiz Bir Şekilde Son Krediye Atılıyor

Çoğu oyuncu bu noktada Johnny Silverhald'a karşı kartlarını doğru oynarlarsa oyundaki gizli bir son göreve erişebileceklerinin farkında. Oyunun en zorlu düşmanlarının onları durdurmaya çalışacağı yüksek riskli bir görevde V'ye Arasaka ile kafa kafaya mücadele etme seçeneği verilecek.

Bu, Adam Smasher'a karşı savaşta kimsenin ölmeyeceği anlamına gelse de, oyuncular bu uzun ve aksiyon dolu görev sırasında tozdan kaçmamak konusunda dikkatli olmalıdır. Diğer ölümlerden farklı olarak, bu görevde hayatını kaybeden oyuncular, uyarı yapılmadan bitiş kredisi ekranına başlatılacak ve bu, onları eski bir kaydetmeyi yüklemeye ve bu görevi yeniden denemeye zorlayacak.


12Saul'un ölmesine izin vermek

Aldecaldos, V'nin Arasaka'ya Girmesine Yardımcı Olmuyor

Aldecaldos'un yer aldığı yan görevler oldukça ilgi çekici ve oyuncuların Göçebe kültürünü keşfetmeleri için harika bir yol. Ayrıca oyuncu isterse V'nin ilgi odağı haline gelebilecek bir karakter olan Panam ile etkileşime girmelerine de olanak tanıyor.


Ancak oyuncuların işleri berbat edebileceği belirli bir görev var. Riders on the Storm tetiklenirse ve oyuncular bunu tamamlamak için çok uzun süre beklerse, o zaman Saul o süre içinde öldürülecek ve Panam bir daha asla V'nin yüzünü görmek istemeyecek, bu da birçok kişinin oyunun en iyisi olarak gördüğü şeye erişmeyi imkansız hale getiriyor V'nin bakış açısından bitiyor.

11Sona Yakın Vazgeçmek

Kasvetli ve Yürek Kırıcı Bir Son Sağlar

Nocturne Op551 , uzun süredir birçok Cyberpunk 2077 oyuncusunun aklını kurcalayan bir isim . Bu, V'nin Arasaka Kulesi'ne girip geleceğini güvence altına almaya çalıştığı oyunun son görevlerine giriş kapısı görevi görüyor. Çoğu oyuncu, oyundaki en büyük heyecan verici yolculuklardan biri olan bu son göreve geçmeden önce oyundaki yan içeriğin çoğunu tamamlayacaktır.

Ancak oyunculara belirli bir eylem planına karar verme görevi verildiğinde, V'nin herhangi bir candan ödün vermeden oyunu orada bitirmesinin bir yolu var. Oldukça dokunaklı bir son, oyuncular V'nin ölümünün ardından arkadaşlarının ona bıraktığı mesajları gördüklerinde daha da yürek parçalayıcı hale geliyor ancak oyundaki "en mutlu" sondan çok uzak. Şunu söylemek yeterli ki, oyuncular Night City'deki yolculuklarının daha tatmin edici bir şekilde sonuçlanmasını istiyorlarsa bu seçimi yapmamalılar.


10Kritik Görevlerde Kötü Kararlar Vermek

Belirli Sonlardan V'yi Kilitleyebilir

Oyuncular, sonları için daha fazla dallanan yollara erişmek istiyorsa, Aldecaldos ve Johnny'nin geçmişini içeren belirli yan görevlerin tamamlanması gerekir. Bu oldukça basit görünse de, oyuncuların daha iyi bir sona giden yolu güvence altına alma şanslarını mahvedecek şekilde gerçekleştirebilecekleri belirli doğrudan ve dolaylı eylemler vardır.

Başlangıç ​​olarak oyuncular, Panam'ı görev boyunca desteklemezlerse veya daha sonra yardım etmeyi reddederlerse kendilerini Panam'ın görev serisinin dışında tutabilirler. Oyuncuların belirli bir bölgeye ulaşması çok fazla zaman alırsa, belirli bir görev kilitlenebilir bile! Benzer şekilde, oyuncu hikayelerin olması gerektiği gibi ilerlemesini engelleyen kötü kararlar verirse Johnny'nin yan görevleri de aynı şekilde kilitlenebilir.


9Yan Görevleri Atlamak

Dışarıdan Yardım Olmazsa V, Arasaka'nın Yardımını Almak Zorunda Kalacak

Cyberpunk 2077'de şu anda V ve Johnny'nin hikayesini tamamen değiştiren seçilebilecek dört son (aynı zamanda gizli bir son) var. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda son olsa da, yan görevlerden kaçınanlar için yalnızca bir son mevcut.


İklim karşıtı Arasaka sonu en zayıfı olarak kabul ediliyor. Oyundan tam anlamıyla keyif alan pek çok kişi, kendilerine en iyi sonucu getireceğini düşündükleri yan görevleri tamamlamak için fazladan saatler harcadı. Özellikle Panam ve Rogue Endings.


8Johnny Silverhand'i görmezden gelmek

Oyuncuların Gizli Bitiş Yoluna Erişmesini Engeller

Bu kadar kendine özgü anatomiye ve tavırlara sahip bir adamı görmezden gelmek kolay değil. Özellikle de bu adam Keanu Reeves ise. Yine de robotların, siber gangsterlerin ve uçan araçların olduğu bir dünyada bunalmak kolaydır. Johnny Silverhand'in bilinci V'nin kafasına yerleştikten sonra Silverhand onun suç ortağı olur.

V, Johnny ile bir bağ kurarken Johnny'nin bilinci, o işi devralıncaya kadar yavaş yavaş V'nin bilincini aşındırır. Çeşitli sonlardan biri, gizli sonun kilidini açmak için Johnny ile büyük bir itibar yüzdesi elde etmeyi içerir ve bu, ikili için iki farklı sonuca yol açabilir.


7Herşeyi Öldürmek

Oyuncuların Belirli Son Yolların Kilidini Açmak İçin Kritik İçeriği Kaçırmasına Neden Olabilir

Night City'i ateşe vermek eğlenceli olsa da bazen hikaye kurşunlara karşı incelik gerektirir. Sonuçta Cyberpunk 2077 hikaye açısından zengin bir RPG'dir ve onun içinden geçmek genel deneyimi mahvedebilir ve oyuncuların yol boyunca bir şeyleri kaçırmasına neden olabilir.

Detaylara gösterilen özen, ağzına kadar ayrıntılarla dolu bu oyunda çok işe yarıyor. Ancak bu, oyuncuların hiç kavga etmemeleri gerektiği anlamına gelmez. Açık bir seçeneğin olmadığı durumlarda, bazen pompalı tüfeğin konuşmayı yapmasına izin vermek daha iyidir.


6Konuşmaları Atlamak

Oyuncu Kritik Bilgileri Kaçırabilir

Oyuncular diyaloğa dikkat etmeden seçimler yapabilirken, oyuncunun bundan sonra ne olacağı hakkında hiçbir fikri olmadığı için sonuçlar anında daha önemli hale geliyor. Konuşmaların atlanması herkes için istenmeyen bir sonla sonuçlanır.


Konuşmalarda yavaş bir yaklaşım sergilemek genellikle oyuncuyu yeni bilgilerle ve V'nin bir sonraki problemini çözmenin yaratıcı bir yolu ile ödüllendirir. Konuşma hikayenin ayrılmaz bir parçası olmasa bile neredeyse her zaman o karakterin ayrılmaz bir parçasıdır. Konuşmaları atlamak aynı zamanda ara sıra yanlış diyalog seçimine de yol açabilir, bu da V'nin belirli karakterlere olan güvenini kaybetmesine ve hikayenin sonucunu değiştirmesine neden olabilir.

5Ganimetleri görmezden gelmek

Son Görevi ve Son Dövüşü Kolaylaştırır

Hikayeler oyuncuya oyunu tamamlamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi verirken, bunu gözden kaçırmak kolaydır. Görüş Alanı konsollarda sınırlıdır ve ganimetlerin göz ardı edilmesine neden olur. Night City'deki cesetleri veya birçok kutuyu yağmalamak için zaman ayırmak çoğu zaman büyük ve bol ödüller getirir (bazıları çok değerlidir)

Efsanevi Canavar Modu Siber Yazılım Modu gibi Gizli Efsanevi öğeler Night City'nin her yerinde bulunabilir. Bu eşyaları yağmalamak, V'nin sonlarına ulaşmayı önemli ölçüde kolaylaştırır. Daha zorlu olanlardan bazıları, en iyi donanıma sahip olmayan oyuncuların ötesinde olabilir; bu nedenle, oyuncuların oyunun son bölümünde başarılı olabilmeleri için V'nin mümkün olan en güçlü öğelerle donatıldığından emin olmak her zaman ihtiyatlı bir davranış olacaktır.

4Johnny'ye Kontrolü Vermek

Tartışmalı Olarak Daha Az İdeal Bir Sona Yol Açıyor

Kampanya boyunca Johnny gerçekten hayatta olmadığını keşfeder. Bunun yerine, o yalnızca Johnny gibi davranmak üzere tasarlanmış karmaşık bir koddur. Johnny'nin kontrolü ele almasının birkaç yolu var. Göçebe'nin sona ermesi sırasında V, Johnny'ye kontrolü vermek ya da bedeni kendine saklamak arasında seçim yapma hakkına sahiptir. Cesedi elinde tutmak, Adam Smasher dövüşünün ardından V'nin Panam'la kaçmasına olanak tanır, ancak cesedi Johnny'ye vermek, Johnny'nin bir yaşama şansı daha bulduğu basit bir hayatla sonuçlanır.

Bu kulağa kahramanca gelse de Johnny yaklaşık 50 yıldır ölü. Bu, oyuncuların Johnny rolünü üstlendiği ve Adam Smasher'ı bir kez daha mağlup ettiği Rogue'un sonunda bir kez daha gerçekleşebilir. Tamamlandığında Johnny'nin bir seçeneği kaldı: V'nin cesedini geri ver ya da kendine sakla. Vücudu korumak aynı sonla sonuçlanır, ancak onu V'ye geri vermek, Night City'deki belirli bir Netwatch Netdriver MK.5 Cyberdeck ile karşılaştırılabilecek efsanevi statüyle sonuçlanır.

3Arasaka'nın Kazanmasına İzin Vermek

Oyundaki En Kötü Sona Yol Açar

En erişilebilir sonlardan biri (özellikle yan görevleri tamamlamayanlar için) Arasaka sonudur. Bu, Arasaka'ya istediği her şeyi etkili bir şekilde vererek V'nin mücadelesini büyük ölçüde boşuna hale getiriyor. Bu sonun içinde iki farklı sonuç var.


Oyuncu, hayatı karşılığında Arasaka'ya imza atma ya da reddedip yeryüzünde ölmelerine izin verme seçeneğine sahiptir. Bu sonun açıkça popüler olmamasının nedeni, doruk noktasının olmamasıdır. Herşey bitti. V ne olursa olsun kaybediyor. Neyse ki, bu sadece bir avuç dolusu biten bir şey.

2Hazırlık Yok

V Tekrar Tekrar Ölecek

Cyberpunk 2077'nin gizli sonu genellikle en iyisi olarak kabul edilir, ancak aynı zamanda başarılması en zor olanıdır. Bunun sonlar arasında bu kadar üst sıralarda yer almasının nedeni, Arasaka kulesi içindeki düşmanların radikal bir şekilde yükseltilmesidir.

Cyberpunk 2077'de genel olarak öğütmeye gerek olmasa da hazırlık inanılmaz derecede önemlidir. Oyuncular Kolay Modda oynamadıkları sürece Arasaka muhafızları V ve Johnny'yi hızla öldürecek ve oyuncunun kritik kararı vermeden önceki ana geri dönmesine neden olacak. Oyuncuların bu yola çıkmadan önce en iyi eşyaları ve oyundaki en iyi silahlardan bazılarını paketlediklerinden emin olmaları gerekecek .


1Panam'la Aşk Yaşamıyor Veya Görevini Tamamlamıyor

En İyi Son Yollardan Birini Engeller

Panam'ın Cyberpunk 2077'deki en iyi aşk kararları arasında olmadığını iddia etmek zor olurdu . Eksiksiz ve nihai "en iyi son" için oyuncuların Göçebe sonunun yanı sıra Panam'la ilişki kurmaları gerekecek. İlişki gereksinimlerini tamamlamak için oyuncuların belirli diyalog kararlarına bağlı kalarak tüm görev serisini takip etmeleri gerekecek.

Takip edilmesi zor bir yol ama kesinlikle ödüllendirici ve ilginç bir yol. Ne yazık ki, özellikle oyuncular belirli görevleri berbat ederse, yanlış şeyler söylerse veya görev serisini ilerletmek için çok uzun süre beklerse, bu fırsatı kaçırmak kolaydır.

23 görüntüleme0 yorum

Комментарии


bottom of page