top of page

CDPR, Cyberpunk 2077'nin devamı için eski Ubisoft ve Mortal Kombat geliştiricilerini işe aldı

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin devamı için eski Ubisoft ve Mortal Kombat geliştiricilerinin de aralarında bulunduğu sektörün duayenlerinin ekibine eklendiğini duyurdu.

Geliştirici CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin devamı üzerinde çalışan ekibe , sektörde onlarca yıllık deneyime sahip büyük stüdyoların eski çalışanlarının da dahil olduğu birkaç yeni kişinin eklendiğini duyurdu. Cyberpunk 2077, 2020'de piyasaya sürüldü ve her ne kadar sarsıntılı bir başlangıç ​​yaşasa da o zamandan bu yana aksiyon RPG hayranları arasında popüler hale geldi. Şimdi, stüdyonun bir devam filmi üzerinde çalışmanın ilk aşamalarında olduğu görülüyor.


Daha bu hafta, sızıntılar Cyberpunk 2077'nin devamı hakkında , bir zanaatkarlık sistemi ve açık dünya etkinlikleri içerecek olması da dahil olmak üzere oynanış ayrıntılarını ortaya çıkardı. Kod adı Orion olan oyunun üretimi henüz çok erken gibi görünüyor ancak başlık üzerinde çalışmaların başladığı açık. Şimdi bu yeni sızıntılara ek olarak CDPR, gelişimiyle ilgili resmi bilgileri de paylaşıyor.


CDPR, Cyberpunk'ın devamı üzerinde çalışmak üzere endüstrinin emektarlarından beşini işe aldığını açıkladı . Yeni işe alınanlar arasında Yönetici Yapımcı olarak Dan Hernberg, Tasarım Direktörü olarak Ryan Barnard, Mühendislik Direktörü olarak Alan Vilani, Baş Yazar olarak Anna Megill ve Yazar olarak Alexander Freed yer alıyor. Bu beşli, yıllar boyunca pek çok farklı AAA geliştiricisinin düzinelerce oyunu üzerinde toplu olarak çalıştı ve CDPR, yeteneklerini ve deneyimlerini takıma katmalarından duyduğu heyecanı dile getirdi.


Yeni CDPR İşe Alınanlar Eski Ubisoft, Bioware ve Blizzard çalışanlarını içeriyor


  • Dan Hernberg - Blizzard Entertainment'ın eski Baş Proje Yöneticisi

  • Ryan Barnard - Ubisoft'un eski Oyun Direktörü

  • Alan Vilani - Mortal Kombat oyunları da dahil olmak üzere birden fazla WB oyununun eski Teknoloji Başkan Yardımcısı

  • Anna Megill - Control ve Avatar: Frontiers of Pandora dahil çok sayıda oyunun eski yazarı

  • Alexander Freed - romancı, çizgi roman yazarı ve Star Wars: The Old Republic'in de aralarında bulunduğu oyun yazarı


Bu yeni ekip üyelerinin jeneriğine kısa bir bakış, devam filmi için büyük umutlar besleyen Cyberpunk hayranlarının iyimserliğini artıracak etkileyici bir dizi özgeçmişi ortaya çıkarıyor. Geçtiğimiz ay, bir Cyberpunk devam filmi geliştiricisi, orijinalin "sadece bir ısınma" olduğunu iddia etti ve yeni ekibin bir araya getirilmesine bakıldığında, CDPR'nin bu ifadeyi tuttuğu görülüyor.


Geçen Aralık ayında diğer CDPR geliştiricileri, Cyberpunk 2'nin bu sefer yaşam yolları özelliğini genişletmeyi planladığının sözünü vererek , geliştirme ekibinin bu oyuna olan tutkusunun bir başka somut örneğini sundu. Planlanan özelliklerle ilgili sızıntılar, geliştirici ekibin cesur açıklamaları ve eklenen yeni yetenekler arasında, CDPR'nin bu devam filmini gerçekten olağanüstü ve orijinalini geride bırakacak bir şey haline getirmeye çalıştığı açık.


CDPR'nin serisi zorlu bir başlangıç ​​yapmış olabilir, ancak geliştirici işleri tersine çevirmek ve gelecek seriyi kurtarmak için etkileyici miktarda çalışma yaptı. Çok sayıda güncelleme ve yama, lansman sırasında mevcut olan çeşitli hataları düzeltti ve bazıları Phantom Liberty DLC'nin Cyberpunk'ın kurtuluşunu tamamladığını savundu . Şimdi stüdyo dikkatini devam filmine çeviriyor ve onu destekleyecek yeni yetenekleri işe alıyor.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page