top of page

Bu Animasyon Dizisi Her Bilim Kurgu Hayranının Mutlaka İzlemesi Gereken Bir Dizi

Bilim kurgunun en ilginç yönlerinden biri her şeyin canlı aksiyon olması gerekmemesidir. Blade Runner gibi ana akım yapımlar animasyon sektörüne yönelirken, Transformers ve Teenage Mutant Ninja Turtles gibi franchise'lar en çok animasyon yoluyla parlıyor. Bu, animasyon filmlerin beyazperdeye çıkmasına bile yol açtı.

Max'in, pek çok kişinin beklediği gibi yankı bulmayan, oldukça düşündürücü bir bilim kurgu dizisi vardı. Bu , Joseph Bennett ve Charles Huettner tarafından yaratılan animasyon dizisi Scavengers Reign'dan başkası değil . Max'in iptal etmesine rağmen 12 bölümde yabancı bir gezegende hayatta kalma konusunda çok aydınlatıcı bir hikaye anlattı. Bu süreçte, günümüzün popüler dizi ve filmlerinde bulunan birçok temayı bir araya getirirken, kendisini insan ruhunun zaferiyle ilgili güçlü, varoluşsal bir hikaye olarak yüceltiyordu.


Çöpçülerin Hükümdarlığı Neyle İlgili?

Scavengers Reign kesişen hikayelerle ilgilendi. Bir nakliye gemisi olan Demeter, Vesta adlı gizemli bir gezegenin yörüngesinde kalmıştı. Bu dünya flora ve faunayla doluydu ama avlanmaya hazır pek çok tehlikeli hayvan da vardı . Yıldızlararası kargo gemisinin hasar görmesinin ardından birkaç kapsülün fırlatılmasının ardından avlarını aldılar. Bu, gezegende hayatta kalmaya çalışan çeşitli grupların ortaya çıkmasına yol açtı. Bunlar arasında, diğer bölmeleri güç için donatmaya çalışan Sam ve Ursula da vardı. Malzeme almak için Demeter'i aşağı indirdiler ve uçup gitmek için bir kaçış gemisi kullanma girişiminde bulundular. Azi ve robotu Levi de vardı.

Ayrıca Hollow olarak bilinen telepatik bir uzaylıyla bağ kuran Kamen de vardı. Hepsi gemide sevdiklerinin olduğunu bilerek gemiye geri dönmeye çalıştı. Diğer insanların da ölmesini istemiyorlardı. Ancak dizi The Last of Us gibi diziler gibi oynandı . Sam, birçok deneme sırasında Ursula'yı tehlikeye atan bir uzaylı virüsüne yakalandı . Azi diğer yırtıcılarla mücadele etti. Daha da kötüsü Levi biyo-organik malzemeyle bağlanarak öngörülemeyen bir yaratık-makine melezi haline geldi.

Kamen, Hollow'a kendini sevdirdikten sonra bir canavara dönüşmeye başladı. Onun için en büyük değişiklik, aile içi bir tartışma ve bir kalp kırıklığı sonrasında kazara arızaya neden olmasıydı. Scavengers Reign, tüm tarafların suçluluk duygusuna, öfkesine ve korkusuna odaklanarak birçok duygusal alanda çalıştı . Yolculukları devam ederken, yol boyunca uzay korsanları da dahil olmak üzere düşen diğer insanlarla karşılaştılar. Moebius'tan etkilenmiş gibi görünen bir animasyon arka planına karşı, Scavengers Reign, Star Wars'un yaptıklarından çok daha fazla nüans barındırıyordu .

Tüm taraflar gizli bir şekilde çalışırken hayatta kalmaya çalışırken, Star Trek , Cloverfield ve Sessiz Bir Yer'in bir karışımı gibi geldi . Eşsiz sanat eseri ve genel tasarımıyla sadece göz alıcı değildi; beklenmedik ölümlerle birlikte yürekleri acıtıyordu. Harika aksiyonlar, gözyaşı döken aşk ve kayıp hikayeleri sunuyordu ve izleyicilerin aklını oynatıyordu. Bunun nedeni şu ana sorudur: Zor koşullar altında ahlaki kurallar çiğnenmeli mi?


Scavengers Reign'ın Sonu Açıklandı

Sonunda Sam öldü ve Ursula ile Azi bağlantı kurdu . İnsanları dondurucu odalarından uyandırmak istediler ama Hollow saldırdı. Canavar Kamen'i tamamen ele geçirdi ama şans eseri Levi kurtarmaya geldi. Gücünü Kamen'i ayırmak ve Hollow'u kovmak için kullandı. Diğer çöpçüler Kris ve Barry ile birlikte başka bir sarsıcı olay daha ortaya çıktı. Barry, Azi'nin ekibine yardım etmek istedi ama ne yazık ki Kris ona ihanet etti ve kaçış mekiğini çaldı. Barry'ye asla kimseye güvenmemesi gerektiğini hatırlatarak uçup gitti. Geri kalan kahramanlar için bu bir şans eseriydi. Barry, insanları bir koloniyi yeniden inşa etmeleri için serbest bırakırken onlara yardım etti.

Bu uzay kayasından kurtulmanın bir yolu yoktu ama en azından birbirlerine sahiplerdi. Zaman geçtikçe, insanlar geminin teknolojisini meyve ve sebze yetiştirmek için kullandılar . Ursula bilimsel araştırma ekibine liderlik ederek hayvanlar ve bitki yaşamı hakkında bilgi topladı. Azi sevgilisi Mia ile yeniden bir araya gelirken, Levi eşeysiz üreyip yeni bir tür yaratabildi. Ursula hepsinin bu kadar çok engeli aşmasından memnundu. Dilsiz Kamen bile kargaşasının üstesinden gelerek kendi bahçesini yetiştirdi. Bu, insanlığın birleşmesi ya da neslinin tükenmesi gereken Sweet Tooth gibi şovlarda bulunan çözüm ve kapanışa çok benziyordu.

Vesta'da barış ve düzen varken Kris de karmadan payına düşeni aldı. Gemisi uğursuz bir uzay tarikatı tarafından rehin alındı. Onu susuz kalmış ve ölmek üzere bulmuşlardı ama müttefik olup olmadıkları ya da ona zarar verip vermeyecekleri belirsiz bırakılmıştı. Maske takmışlardı, bu yüzden kimse onların insan mı yoksa uzaylı mı olduğunu anlayamıyordu. Foundation ve Dune gibi özelliklerin enerjisine sahipti . Ayrıca hayranlara bu hikayenin tamamen kişinin sonuçlarıyla ilgili olduğunu hatırlattı. Kris bir haine dönüştü ve gösteri bittiğinde bunun bedelini ödeyecekmiş gibi görünüyordu.


Scavengers Reign 2. Sezonu Nasıl Kurdu?

Scavengers Reign sadakat ve sayılardaki güç hakkında derin bir hikayeydi. The Walking Dead'deki bir uzay oyununa benziyor ama zombiler yok. 2. Sezon koloninin nasıl ayakta kaldığına ve iç savaşın çıkıp çıkmadığına bakabilir . Çatışacak bu kadar çok farklı kişilik varken, bazı taraflar diğerlerinden daha bencil olabilir ve çatışmalarla karşı karşıya kalabilir. Sadece Azi ve Mia ile değil, yeni çiftlerle ilgili daha romantik dramalar da olabilir.

Keşif aynı zamanda ele alınması gereken önemli bir nokta olacaktır . Ursula, karada ve okyanuslarda dolaşmak için Barry'yi ve yeni Levi'yi kullanabilirdi. Ayrıca gökyüzünde sinsi sinsi dolaşacak ve zirvedeki yırtıcılara karşı çevre oluşturulmasına yardımcı olacak makineler yaratmak isteyeceklerdir. Hollow intikam almak için kabilesiyle birlikte geri bile dönebilir. İnsanların kendilerini besin zincirinin tepesindeki alfalar olarak kurmaları gerekiyor ki bu da ironik bir şekilde iptal edilen bir başka Max dizisi olan Raised by Wolves'un yaptığı gibi. Sonuçta aile bu dünyanın büyük bir parçası.

Yargıcı, jüriyi ve cellatı birbirine karşı oynamak anlamına gelse bile, herkesin bir gelecek yaratmak için katkı sağladığını görmek kolaydır. Hatta Sezon 2'de işaretçilerin gönderilip gönderilemeyeceği de ele alınabilir, böylece Demeter komuta merkezi tarafından takip edilip kurtarılabilir. Bazı vatandaşlar olası bir eve dönüş için sabırsızlanıyordu. Her ne kadar kurtarma ekibi, James Cameron'un Avatar'ı gibi, gezegeni kaynakları için madencilik yapmaya, sömürmeye ve yağmalamaya karar verirse, bu yeni sorunlar yaratabilir .

Son olarak Kris'in gemisinin analiz edilmesi gerekecekti. Bu tarikat ölümcül olabilir. Levi'nin çocuklarından birini gemide buldular, böylece bir soykırımı canlandırmaya, esirleri ve türleri almaya, hatta istila edip fethetmeye gelebilirler. Sonuçta, eğer uzaylılar ve tarikatlar yeni bir yuvaya ihtiyaç duyarsa, böylesine savunmasız bir dünyaya egemenliklerini riske atabilirler.


Scavengers Reign'ın Netflix'te 2. Sezonu Olacak mı?

Netflix'in hikayeye devam etmek için ilk seçeneği var . Yayın hizmeti bunu Lucifer gibi programlar için yaptı , dolayısıyla bu mümkün. Scavengers Reign mükemmel bir Rotten Tomatoes puanına sahip olsa da ABD listelerinde ilk 10'a giremedi. Max'le ilgili ilk sorun pazarlama eksikliğiydi. Tanıtımlar aynı zamanda çok sıkıcıydı; daha yavaş ilerleyen, sanatsal bir his için gösteriden ödün veriliyordu. Bunun Netflix'e geçişte bir sonuç etkisi olmuş olabilir.

Netflix tanıtımları artırmadığı sürece Scavengers Reign'ın izlenme sayısında bir artış görmek zor . Şans eseri bir yıldırım düşebilir ve gösteri internette yayılır. Ama bu zamanlama gerçekleşmedi. Şu anda Netflix'in Titans'a benzer başka bir Max mülkünü lisansladığı ve yaratıcı kira sözleşmesi sona ermeden bu işin halledilmesine izin verildiği anlaşılıyor. Yazık olur çünkü bu çizgi filmin hem hikaye hem de görünüm ve his açısından çok fazla potansiyeli var.

Çok farklı, yetişkinlere yönelik ve Mad Max'in kozmik versiyonuna çok benzeyen temalarıyla derinlere gidiyor . Umarım Netflix şansını dener ve 2. Sezonu yapar. Ancak şimdilik hayranların gerçekten konuya dalmaları, ortalıktayken bunu deneyimlemeleri ve Scavengers Reign'da acımasız hayatta kalmanın nasıl olduğunu görmeleri gerekiyor.

Scavengers Reign artık Netflix'te yayınlanıyor.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page