top of page

Bleach, Bin Yıllık Kan Savaşı OST Vol. 1 Yayın Tarihi Açıklandı

Bleach, Thousand-Year Blood War, animenin resmi müziklerinin çıkış tarihini duyurdu.


Bleach hayranları yakında Bin Yıllık Kan Savaşı'nın destansı müziğine sahip olabilecek.


Animenin resmi web sitesine göre albüm 27 Eylül'de satışa sunulacak, ancak ön siparişler şimdiden kabul ediliyor. Ürün toplam 3.300 yen (yaklaşık 22,50 $) fiyatla satılıyor.


Bin Yıllık Kan Savaşı'nın müzikleri, Bleach hayranlarının uzun süredir devam eden seriye olan sevgilerini ve takdirlerini göstermek için satın alabilecekleri tek koleksiyon parçası değil . Özellikle MegaHouse, baş kahraman Ichigo Kurosaki'nin "Bin Yıllık Kan Savaşı" yayındaki görünüşünü yeniden yaratan çarpıcı bir heykelini piyasaya sürdü . Öğe, yedek Soul Reaper'ın güçlü Zanpakutō'sunu (Zangetsu) etrafındaki çökmekte olan zeminin ima ettiği saf gücüyle kullandığını gösteriyor.


Tite Kubo'nun Bleach mangası, Ağustos 2001'den Ağustos 2016'ya kadar Shueisha'nın Weekly Shōnen Jump dergisinde yayınlandı ve 74 ciltlik içerik üretti . Hikaye, doğuştan ruhları görme yeteneğine sahip olan suçlu lise öğrencisi Ichigo'yu konu alıyor. Rukia Kuchiki adında yaralı bir Soul Reaper ile hayatını değiştiren bir karşılaşmanın ardından genç, diğer ruhları yiyerek hayatta kalan yozlaşmış varlıklar olan Hollow'larla savaşmak için gerekli güçleri kazanır.


Naruto ve Yu Yu Hakusho gibi son derece popüler programların arkasındaki stüdyo olan Pierrot, Ekim 2004'ten Mart 2012'ye kadar ilk Bleach uyarlamasının bölümlerini yayınladı. Devam serisi, Bin Yıllık Kan Savaşı , ilk yarısını geçen yılın sonuna doğru yayınladı ve konusu Kubo'nun mangasının son bölümlerindeki olayları anlatıyor; Anlatı, Soul Society'nin gizli bir Quincy imparatorluğu olan Wandenreich ile acımasız bir çatışmaya girdiğini görüyor. Yeni anime, aralarında Zero Division'ın esrarengiz üyeleri ve kötü niyetli Yhwach'ın da bulunduğu çok sayıda yeni karakter tanıtıyor ve aynı zamanda Renji Abarai, Byakuya Kuchiki ve Uryū Ishida gibi hayranların favorilerine de ışık tutuyor. Dahası, uyarlama daha önce hiç görülmemiş sekanslar ve içerik içerdiğinden, gösteri hem izleyiciler hem de manga okuyucuları için birçok sürpriz barındırıyor; en belirgin örnek, 5. bölüm Kaptan Shinji Hirako'nun Bankai'sinin ortaya çıkışıdır .


Shōnen türünün Üç Büyükleri'nin bir üyesi olan Bleach manga serisi ve onun her iki anime uyarlaması da dünya çapında 130 milyondan fazla kopya satarak son derece yüksek düzeyde başarı elde etti. Hayranlar, başta cosplay olmak üzere seri için kendi içeriklerini hazırlayarak Kubo'nun yaratılışını kutluyorlar. Son örnekler arasında 11. Tümen Kaptanı Kenpachi Zaraki'nin tehditkar bir yaklaşımı ve eski 3. Espada olan Nelliel Tu Odelschwanck'ın bir yorumu yer alıyor.


Bleach, Bin Yıllık Kan Savaşı, Amerika Birleşik Devletleri'nde Hulu'da izlenebiliyor.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page