top of page

Baldur's Gate 3 Yama 1 Devasa

Larian Studios, Baldur's Gate 3 Yama 1 için yama notları yayınladı ve düzeltmelerin sayısı Steam'in metin sınırını bile aştı.


Bir avuç düzeltmenin ardından Baldur's Gate 3 geliştiricisi Larian Studios, sevilen CRPG için ilk uygun yamayı yayınladı ve düzeltmeler o kadar kapsamlı ki Steam'in metin sınırlarını aşıyor. Larian Studios, hikaye akışı ve mantıktan oynanışa, denge ayarlamasından görsel düzeltmelere, çökmeler ve engellemelerden eylemler ve durum koşullarına kadar her şeyin bir kısmını hedef aldı. Söylemeye gerek yok, öyle görünüyor ki Larian Studios, Baldur's Gate 3'e yapılan bu güncellemeyle her şeye biraz dokundu .


Bu yamanın yanı sıra Larian, Baldur's Gate 3 için birkaç harika yeni istatistikten de bahsetti . Birincisi, oyuncular lansmandan bu yana toplu olarak 200.000.000 saatten fazla oynamayı başardılar, bu da 22.000 yıldan fazla bir süreye tekabül ediyor. Bu özellikle dikkat çekicidir çünkü bu yazının yazıldığı an itibariyle yalnızca Steam'de mevcuttur. PS5 sürümü gelecek ay çıkacak ve Larian Studios yakın zamanda Baldur's Gate 3'ün yıl sonundan önce Xbox Series X/S'de çıkacağını doğruladı. Diğer ayrıntılar arasında en popüler sınıfın Paladin olması ve İnsanlar ve Elflerin oyuncular tarafından seçilen en popüler ırklar olması yer alıyor. Ve son olarak Larian Studios, Patch 2'nin performans iyileştirmelerini hedefleyecek "hemen köşede" olacağının sözünü veriyor.

Belki de en heyecan verici güncellemeler çeşitli BG3 arkadaşlarına geliyor . Oyuncuların Gale ile aşk konusunda daha iyi ve daha net seçeneklere sahip olmalarını sağlamayı hedefleyen pek çok düzeltme var, böylece ne zaman çapkın olduklarını biliyorlar ve Minthara da bir dizi düzeltme almış gibi görünüyor. Örneğin oyuncular artık oyunu "bozamaz" ve Baldur's Gate 3'te hem Halsin hem de Minthara'yı işe alamazlar . Diyalogları, flört seçenekleri ve benzeri şeyler de güncellendi, ancak bunun onu işe aldıktan sonra oyunu ne kadar geliştireceğini zaman gösterecek.


Belirli sınıflara yönelik çok sayıda dengeleme ve oynanış düzeltmesi, Dark Urge gibi BG3 karakter seçenekleri ve gerektiğinde iyileştirmeler ve/veya güçlendirmeler veya zayıflatmalar var. Örneğin, Taktikçi Modundaki bazı düşmanlar, oyunun tamamında daha da güçlü hale getirildi.


Baldur's Gate 3 yama notlarının tamamı oldukça kapsamlıdır ve aşağıda görülebilir. DİKKAT: Bu Notlar SPOİLER İçerir.

Baldur's Gate 3 şu anda PC'de mevcut, 6 Eylül'de PS5'te yayınlanacak ve yıl sonundan önce Xbox Series X/S'de çıkması bekleniyor.

15 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page