top of page

Baldur's Gate 3, İlk Nereye Gidilmeli

Baldur's Gate 3'ün başlangıç ​​konumları biraz kafa karıştırıcı olabilir ancak bu kılavuz, oyuncuları hikayenin geri kalanına doğru doğru yola yönlendirecek.Baldur's Gate 3 , Erken Erişim sürümünde zaten muazzam bir oyun vehayranlar son üç yılını oyunun ilk perdesinde, yani tamamlanmamış bir ilk perdede geçirdiler. Ancak oyunun yıllar içerisinde aldığı tüm güncellemelere rağmen BG3'te ilk gidilecek yerler değişmeden kalıyor.


Çoğunlukla hikaye oyuncuları bu yönlere yönlendirmelidir ancak oyunda her şeyin tam olarak nerede olduğunu anlamak zor olabilir. Oyuncuların yapması gereken ilk şey, eğitim bölümünde Mind Flayer'ın gemisinden kaçmak, ancak bundan sonra dünya açılıyor. Bu yerlere ilk giden oyuncular, Baldurs Gate 3'ün sunduğu her şeyi deneyimleme yolunda ilerlemiş olacaklar .


Nautiloid'den Kaçın ve Öğreticiyi BitirinBaldur's Gate 3'ün ilk boss'unu (inanılmaz derin karakter yaratıcısı) yendikten ve açılış ara sahnelerini izledikten sonra oyuncular kendilerini Mind Flayer'ın The Nautiloid adlı gemisinde buluyorlar. Oyunun bu alanı, oyunculara BG3'ün nasıl çalıştığının temellerini öğretmeyi amaçlamaktadır, ancak etrafta dolaşmak biraz kafa karıştırıcı olabilir


Başlangıç ​​alanından ayrılmak için karakterinizin uyandığı yerin karşısındaki etli kapıya doğru ilerleyin. Burada keşfedilmeye değer büyük bir oda, diğer tarafta ise bir çıkış var. Lae'Zel ile tanışmak, bir grup şeytanla savaşmak ve Mind Flayer kapsülünün içinde sıkışıp kalan Shadowheart ile tanışmak için bu dış yoldan devam edin. Bu sondan bir önceki odadan çıkan iki yol var: Biri Shadowheart'ın kapsülünün anahtarını taşıyan bir cesede, diğeri ise son karşılaşmaya gidiyor.


Shadowheart'ı serbest bıraktıktan sonra, bölmesinden odanın diğer tarafına gidin ve sonuna kadar devam edin. Son karşılaşmada, Mind Flayer'ı esir alan oyunculara "transponderleri bağlamaları" söylenir. Aslına bakılırsa, bu savaşta oyuncuların aslında yapması gereken tek şey, odanın diğer ucuna gitmek ve sinirsel aktarıcılarla etkileşime geçmek. Parti üyelerini hedef alan düşmanlara odaklanın ve diğer tarafa daha hızlı geçmek için Dash'i özgürce kullanın.


Kılıç Sahilinde Parti Üyeleri KazanınNautiloid'den kaçtıktan sonra oyuncular kendilerini başka bir yabancı yere, Kılıç Sahili'ndeki bir plaja itecekler. Yakındaki enkazdan kaçının ve kıyıya doğru ilerleyerek Ezilmiş Balıkçı cesetlerini ve Shadowheart'ı bir kez daha bulun. Onu gemide serbest bırakırsanız, sahilde uzanmış olacaktır, ancak kapsülünden kaçınırsanız, biraz daha uzaktaki bir kapıya vururken bulunabilir.


Bir Hilekar Rahip olan Shadowheart, oyuncuların bu başlangıç ​​alanında edinebilecekleri tek yoldaş olmaktan çok uzaktır , ancak bir Intellect Devourer paketiyle çatışmadan (veya gizlice yanından geçmek zorunda kalmadan) oyuncuların bulabilecekleri ilk kişidir.


  • Rogue Astarion, Intellect Devourer savaşının diğer tarafında bulunabilir ve her ikisinin de aklında bir Kurbağa yavrusu olduğunu fark etmeden önce oyuncunun hayatına teşebbüs eder.

  • Bir Sihirbaz olan Gale, düşen geminin hemen yanında bulunan Yol Noktası ile etkileşime girdikten sonra ortaya çıkar.

  • Savaşçı Lae'Zel, Gale'in yakınında, hemen hemen köşede, onu öldürüp öldürmemeye karar veremeyen Tiefling'lerin üzerindeki bir kafeste asılı duruyor.

  • Yolun biraz aşağısında, Druid Korusu'na doğru oyuncular, ön kapıyı goblin akıncılarından korumak için savaşa katılan Warlock Wyll'ı bulacaklar.


Kaza Yapan Gemide Zeka Yiyenleri YeninUyanıp Shadowheart'ı grubunuza ekledikten sonra gidilecek en iyi yer Mind Flayer'ın gemisinin enkazıdır. Ağır yaralı olmasına rağmen hala hayatta olan birkaç Zeka Yok Edici var. Bunlardan ikisi geminin hemen dışındaki küçük bir açıklıkta ilk önce ortaya çıkıyor ve bu da onları sürpriz bir saldırıya açık bırakıyor. Ancak çok uzun sürerse, diğer Zeka Yok Edici ile yeniden bir araya gelmek için içeri koşacaklar.


Bunların hepsi öldürüldükten sonra , onların bedenlerini (ve yakınlardaki Mind Flayer cesetlerinin cesetlerini) ve ayrıca bir platformun üzerindeki Hazine Sandığını yağmalayın. Sahil temizlendikten sonra Baldurs Gate 3'ün başlangıcına doğru ilerleyerek yakınlarda daha fazla yol arkadaşı bulun ve takip edilecek birden fazla hikaye akışı bulun.


Druid'in Korusuna Gidin (Ama Dövüşe Hazırlanın)Oyuncular, kaza yapan geminin etrafındaki alanı biraz keşfettikten sonra, sonunda Tiefling'lerden oluşan bir kamp, ​​insanlar ve bir goblin sürüsü arasında çıkmak üzere olan bir kavgayla karşılaşacaklar. Doğru yola gittiğinizin sinyalini veren bağırışları uzaktan duyulabilir. Ara sahne oynandıktan ve savaş başladıktan sonra oyuncular saldıranları öldürmek ve Druid Korusu'na erişim kazanmak için atlayabilirler.


Druid's Grove, bir aktivite ve yan içerik merkezi olmasının yanı sıra, Kurbağa yavrularının oyuncuların beyninden uzaklaştırılması olan "ana" hikayeyi ilerletmenin yollarıdır. Druid Korusu'ndayken, tedavi için kulübesinde buluşmanızı isteyen Ethel Teyze, Lae'Zel'in görevini ilerleten Zorru ve oyuncuları Goblin'e doğru yönlendirecek Wyll veya Nettie ile konuşmayı unutmayın. Druid Halsin'in bulunabileceği kamp .


İribaşlara Çare Aramaya BaşlayınBaldur's Gate 3'te oyuncuların ana hedefi , açılış sinematiği sırasında yerleştirilen Kurbağa yavrusunu karakterinizin beyninden çıkarmaktır. Bunu yapmanın yollarını aramanın pek çok yolu vardır; Druid Halsin ya da Ethel Teyze gibi bir Şifacı bulmak, temizlik yapmak için Githyanki Kreşine gitmek ya da deneyebileceğiniz diğer birçok yöntemden biri dahil. Bu parazitle başa çık.


Sonuçta, Baldur's Gate 3 tamamen oyuncu yönetimiyle ve kişinin hedeflerine istediği şekilde ulaşabilme yeteneğiyle ilgilidir . İribaş görev dizileri Erken Erişim versiyonunda bile oldukça ilgi çekicidir, çünkü oyuncular sıklıkla cenneti ortadan kaldırmanın faydaları ile ödenmesi gereken bedel arasında boğuşurlar. Örneğin bir yöntem, oyuncuların gözlerinden birini kaybetmesini gerektirir; Baldur's Gate 3'te Kurbağa yavrularını ortadan kaldırma yöntemine doğal olarak düşmek için NPC'lerle konuşun, yoldaş görevlerini takip edin ve diyalog seçeneklerine dikkat edin .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page