top of page

Baldur's Gate 3 Barbar Rehberi

Barbarlar, Baldur's Gate 3'ün en acımasız dövüşçüleridir ve mevcut oyun tarzı seçenekleri, onları oldukça çok yönlü bir sınıf haline getirir.Baldur's Gate 3'ün Barbar sınıfı, öfkeyle beslenen bir dövüş makinesidir. Yakın dövüşte uzmanlaşmıştır ve oldukça basit mekaniği ve basit bir seviye atlama süreci ile yeni başlayanlar için harika bir sınıftır. Bununla birlikte, Baldur's Gate 3'ün tüm sınıflarında olduğu gibi, oyuncular oyunun en zorlu zorluklarını aşmayı bekliyorsa, Barbarians da iyi inşa edilmelidir.


Baldur's Gate 3'teki Barbarlar , güçlerine uyan çeşitli ırklara ve güçlerini artıran çeşitli alt sınıflara sahip oldukları için oyundaki en zorlu karakterlerden bazıları olabilir. Oynaması en kolay sınıflardan biri olsalar da hafife alınmamalıdırlar. Irk, alt sınıf, geçmiş ve Yetenek Puanı dağılımının doğru kombinasyonu ile oyuncular, Baldur's Gate 3'ün en zorlu savaşlarından bazıları için bile Barbarları çok sağlam bir seçim olarak görmelidir .


Baldur's Gate 3'teki Barbarlar İçin En İyi Irklar


Baldur's Gate 3'te bir karakterin yarışı söz konusu olduğunda seçilebilecek çok sayıda seçenek var ve tam sürümle birlikte ırksal istatistik bonuslarının kaldırılması sayesinde oyuncular, eksikmiş gibi hissetmeden istedikleri yarışı seçmekte özgürler. çok dışarı. Bununla birlikte, ırksal istatistik bonuslarının olmaması bir yana, Barbar sınıfının kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken birkaç yarışı vardır.


Half -Orc ırkı, Baldur's Gate 3'teki Barbarlar için açık ara en iyi ırktır . Barbarlar yakın dövüşte uzmanlaştıklarından, Yarı Orkun Acımasız Dayanıklılık ve Vahşi Saldırı özelliklerinden yararlanabilirler. Acımasız Dayanıklılık ile oyuncunun can puanı sıfıra ulaştığında, Yere Düşmek yerine bir can puanı kazanır. Vahşi Saldırılar, yakın dövüş için de harika bir özelliktir çünkü bir oyuncunun bir düşmana Kritik Darbe indirdiğinde verdiği hasar zarını (iki katına çıkarmak yerine) üçe katlar.


Altın Cüce , oyuncunun can puanını maksimum 1 ve ardından her seviye atladığında bir puan daha artıran bir alt ırk özelliği içerdiğinden, Barbarlar için bir başka harika seçimdir. Cüce ırkı ayrıca Battleaxe, Handaxe, Light Hammer ve Warhammer ile Ustalık kazandıran Cüce Savaş Eğitimi özelliğine sahiptir. Bu silahların her biri Barbarlar için mükemmeldir, bu nedenle Altın Cüceler mükemmel bir seçenektir.


Baldur's Gate 3'te Barbarlar İçin En İyi Alt Sınıfı Seçmek


Baldur's Gate 3'teki en basit sınıflardan biri olmasına rağmen , Barbarian'ın birbirinden oldukça farklı ve çeşitli oyun stilleri sunan üç alt sınıfı vardır. 3. Seviyeye ulaştıktan sonra, Barbarlar kendi alt sınıflarını alacaklar ve oyunculara üç alt sınıftan birinin seçeneği sunulacak. Bu karar tamamen oyuncunun tercih ettiği oyun tarzına bağlıdır, ancak muhtemelen Berserker alt sınıfı için Barbarların en uygun olduğunu göreceklerdir.


Wildheart alt sınıfı , belki de üçü arasında en çok yönlü olanıdır. Oyuncuların canavarları anlamasını ve onlarla iletişim kurmasını sağlayan Speak with Animals büyüsünü içerir. Bununla birlikte, bu alt sınıfın çeşitliliği, Hayvan Yüreği pasiflerinde bulunur - Ayı, Kartal, Geyik, Kaplan ve Kurt. Bear Heart, oyuncuların Raging sırasında Unrelenting Ferocity kullanmalarına izin verir ve Psişik hasar dışındaki tüm hasarlara karşı Dirençleri vardır. Eagle Heart, oyuncuların Hiddet halindeyken Diving Strike kullanmasına izin verir ve oyuncuya karşı düşmanların Fırsat Saldırılarına Dezavantaj uygular. Oyuncu, Dash'i bonus eylem olarak da kullanabilir.


Elk Heart, oyunculara Öfkeliyken kullanmaları için Primal Stampede becerisi verir ve hareket hızları 4,5 m artar. Tiger Heart ile oyuncular, Raging sırasında Tiger's Bloodlust'u kullanabilir ve zıplama mesafeleri 4,5 m artar. Son olarak, Wolf Heart oyuncuları, Raging sırasında Inciting Howl'u kullanabilirler ve müttefikleri, 2m içindeki düşmanlara karşı yakın dövüşlü Attack Roll'larında Avantaj elde eder. Wildheart alt sınıfı, Barbarlarıyla biraz daha çok yönlülük isteyen oyuncular için en iyisidir.


Berserker alt sınıfı , Barbarların zaten uzmanlaştığı yakın dövüşü geliştirme etrafında döndüğü için Barbarlar için en güçlü alt sınıf olarak adlandırılabilir. Çılgınlık Sınıfı Eylemi, Barbarian's Rage'i bir çılgınlığa dönüştürür . Bununla, Çılgın Vuruş ve Öfkeli Atış kazanırlar ve ayrıca bonus eylem olarak Doğaçlama Silah Saldırısı yapabilirler. Frenzied Strike, oyuncuların bir bonus eylem olarak yakın dövüş silahı saldırısı yapmasına izin verir ve Enraged Throw, bir öğeyi veya yaratığı alıp bir hedefe fırlatma yeteneği verir. Başarılı bir vuruşta, bu hedef hasar alır ve Prone'u yere serer. Bu alt sınıf, Barbarian'ın doğal yakın dövüş yeteneklerini geliştirmeye odaklanmak isteyen oyuncular için en iyisidir.


Wild Magic alt sınıfı, oyuncunun çok sayıda büyü öğrenme ve kullanma şansına sahip olacağı anlamına gelir, ancak maalesef durum böyle değildir. Bunun yerine, düşmana hasar vermek için Barbar'ın "içindeki sihri" kullanır. Rage: Wild Magic Class Action, oyuncunun rastgele bir büyülü etkinin meydana geldiği bir Rage'e girmesine neden olur. Sihir Farkındalığı, Wild Magic'in Sınıf Eylemlerinden bir diğeridir ve menzil içindeki herkesin büyülere karşı Saving Fırlatmalara Yetkinlik Bonusunu eklemesine neden olur. Bu alt sınıf, kelimenin tam anlamıyla vahşi tarafta yaşamayı tercih eden oyuncular için en iyisidir. Oyuncular, bu alt sınıfın büyük ölçüde şansa dayandığının farkında olmalıdır, bu nedenle zaman zaman çılgınca tahmin edilemez olabilir.


Baldur's Gate 3'teki Barbarlar İçin En İyi Arka Planlar


Oyuncular, Baldur's Gate 3'te bir arka plan seçerken , her arka planın Uzmanlık kazandırdığı becerilere dikkat etmek isteyeceklerdir. Bu beceriler, oyuncunun konuşmalar sırasında NPC'lerle nasıl etkileşime girebileceğini etkileyecek ve onların geçmişi, nihayetinde onlara yeni fırsatlar sağlayacaktır. görevlerin yolu ve diyalog seçenekleri. Barbar için oyuncuların göz önünde bulundurması gereken iki arka plan vardır.


Barbar sınıfı Güç tabanlı bir sınıf olduğundan, Asker arka planı, rol oynama açısından en mantıklı olanıdır . Ayrıca Barbarlar için kullanışlı olabilecek Atletizm ve Gözdağı konusunda Yeterlilik sağlar. Başka bir seçenek de Outlander arka planıdır. Soldier arka planında olduğu gibi, Outlander da oyunculara Atletizm becerisi kazandırır. Ancak, Gözdağı yerine Hayatta Kalma becerisini içerir.


Baldur's Gate 3'teki Barbarlar İçin En İyi Yetenekler


Barbarlar gerçekten de Güce dayalı bir sınıf olsa da, oyuncular ayrıca Anayasa'ya ne kadar Yetenek Puanı koyduklarına da dikkat etmek isteyeceklerdir. Barbar'ın sınıf özelliklerinden biri, oyuncunun Yapı Değiştiricisini zırh giymedikleri zamanlarda Zırh Sınıfına ekleyen Zırhsız Savunma'dır. Barbarlar, Öfkelerini engellediği için asla Ağır Zırh giymemelidir ve Zırhsız Savunma özelliğinden yararlanmak için hiç zırh giymemeyi planlamalıdırlar.


Yetenek

Puanlar


Kuvvet

16


el becerisi

14


anayasa

16


İstihbarat

8


Bilgelik

12


Karizma

8


Baldur's Gate 3'te Bir Barbara Nasıl Seviye Atılır?


Baldur's Gate 3'te bir Barbar'a seviye atlatmak çok basit ve kolay olabilir, ancak Wildheart veya Wild Magic alt sınıflarına karar veren oyuncuların diğerlerinden bazı farklı seçenekleri olacaktır. Aksi takdirde, seviye atlama sürecinin geri kalanı çoğunlukla oyun tarafından halledildiğinden, oyuncular sadece Seviye 4, 8 ve 12'de sağlanan Becerilere odaklanmak isteyeceklerdir.


4. Seviyede Vahşi Savaşçılar , Yetenek Geliştirme Becerisini seçmek ve Güçlerini iki puan artırmak isteyeceklerdir . Ancak Wildheart ve Wild Magic oyuncuları Great Weapon Master Feat'i almalıdır . Bu Beceri, oyuncuların önceki bir yakın dövüş silahı saldırısıyla bir Kritik Darbe indirdikten sonra bonus eylem olarak başka bir yakın dövüş silahı saldırısı yapmasına olanak tanır. Ek olarak, oyuncunun Uzman olduğu Ağır Silahlarla yapılan saldırılar, -5 Saldırı Rulosu cezası karşılığında ek 10 hasar verebilir.


6. Seviyede , Vahşi Yürekli Barbarlar bir Hayvan Sureti seçme seçeneğine sahip olacaklar. Burada seçilebilecek en iyi Animal Unsur, Aspect of the Beast: Elk'tir çünkü oyuncuya ve yakındaki müttefiklere 1,5 m hareket hızı bonusu verir. 8. Seviyede Berserkers , Great Weapon Master Feat'i almalı ve Wildheart ve Wild Magic Barbarlar , Yetenek İyileştirme Becerisi aracılığıyla Güçlerini iki puan artırmalıdır . Son olarak, Seviye 12'de , tüm Barbar alt sınıfları, Yetenek Geliştirme Becerisi ile Güçlerini iki puan daha artırmalıdır.

57 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page