top of page

Baldur's Gate 3 Astarion'un Sizi Isırmasına ve BG3'te Kanınızı İçmesine İzin Vermeli misiniz?

Astarion'un Baldur's Gate 3'teki ısırığı bir miktar tehlike teşkil ediyor, ancak aynı zamanda masaya onu değerli kılabilecek olası avantajları da getiriyor.  • Baldur's Gate 3'te Astarion'un kahramanın kanını içme isteği , hem olumlu hem de olumsuz yanlarının önceden dikkate alınması gereken zor bir seçimdir.

  • Astarion'un ısırmasını kabul etmek, kahramanın onunla ilişkisini geliştirir ve daha derin bir bağa yol açabilir, ancak bunu reddetmek yalnızca küçük bir aksilikle sonuçlanır.

  • Astarion'un ısırığı ölüm riski taşısa da karakterleri vampire dönüştürmez ve yalnızca küçük fiziksel etkilere neden olur.


Astarion'un vampir soyundan gelen doğası onu Baldur's Gate 3'ün en ilginç yoldaşlarından biri yapıyor, ancak aynı zamanda kahramanın kanını içmek istediğinde zor bir seçim yapmasına da yol açıyor. Bu yüksek elf haydutu ne kadar büyüleyici olursa olsun, birinin kanını üçüncü bir tarafa devretmek asla rahat bir ihtimal değildir. Bu seçimin Baldur's Gate 3'te hem olumlu hem de olumsuz yanları olabilir ve nihai bir karar vermeden önce bu olasılıkların her ikisini de kapsamlı bir şekilde anlamak en iyisidir.


Astarion'un Baldur's Gate 3 kahramanını ısırma girişimi, kampanyanın başlarında uzun bir dinlenmenin ardından kampta meydana gelen bir şok etkisi yaratabilir. Bu, her oyunda tam olarak aynı noktada gerçekleşmeyebilir, ancak 1. Perde'de kanları alınmış yaban domuzuyla karşılaşmak, olayı tetiklemek için gereklidir. Astarion saldırganlık kapasitesini ana karakterle ilk karşılaşmasında gösterir, bir bıçak çeker ve hatta kahraman ona biraz düşman olursa bıçağı boğazına dayayabilir, ancak ısırığı çevreleyen hikaye olayı hala bu olaydan bu yana büyük bir tırmanışa işaret ediyor.


Astarion'un BG3'teki Isırığı Ölüm Riski TaşıyorNe yazık ki Baldur's Gate 3'te Astarion'un ısırmasını kabul etmenin tamamen güvenli bir yolu yok . Astarion bir yudum aldıktan sonra daha fazla kan içmeye çalışacak ve bu eylemdeki başarısı, kahramanın sonunun habercisi olabilir. Ölümcül sonuçtan kurtulmak için zar atışları yapılıyor, ancak bu atışların başarısız olması işlerin çok çabuk kötüye gitmesine neden oluyor. Kahramanın Astarion'un elinde ölmesi oyunu hemen sonlandırmayacak , bunun yerine oyuncuyu, yeniden canlandırarak ana kahramanı geri getirme yeteneği ile partideki diğer karakterleri kontrol etmeye zorlayacaktır .


Astarion'un Isırmasını Kabul Etmenin Baldur's Gate'e 3 Avantajı VardırBaldur's Gate 3'te Astarion'un ısırılma riskini kabul etmenin en büyük nedeni, kahramanın yüksek elf haydut nezdindeki desteğini arttırmaktır . Isırığı reddetmek, Baldur's Gate 3'teki Astarion aşkı için felaket anlamına gelmez , yalnızca küçük bir aksilik sağlar, ancak bunu kabul etmek bir bağı ilerletmenin iyi bir yoludur. Eğer Astarion'un cazibesi hem bir sevgili hem de sadece bir arkadaş olarak karşı konulamaz hale geliyorsa, onun dişlerini sıkmasına izin vermek, bunun getirdiği riske değer olabilir.


Isırığın fiziksel etkileri daha küçüktür. Her ne kadar Astarion bu örnek aracılığıyla Vampir Isırığı yeteneğinin kilidini açabilse de, kahramanın ısırmasını kabul etse de etmese de sonunda bu yeteneğe sahip olacaktır, dolayısıyla bu, karar verici bir faktör olarak önemli değildir. Astarion, kan emdikten sonra geçici Mutlu güçlendirmesini kazanırken, kahraman geçici olarak Kansız durumuna maruz kalacak . Bu, Astarion'a bir sonraki macera dolu gün için atışlarda +1 verirken, Bloodless aynı süre boyunca -1 verir. Eğer takas faydalı görünmüyorsa, uzun bir süre daha dinlenmek her şeyi normale döndürecektir.


Astarion'un ısırığı karakterleri bir vampire dönüştürmez; dolayısıyla endişelenecek tek önemli etki, seçimin ilişkiler üzerindeki etkisi ve yol açtığı küçük ölüm riskidir. Astarion'la aşk yaşamayanlar için bile, onun kişisel hikâyesi 3. Perde'de doruğa ulaştığında onun desteğini kazanmak onu etkilemeyi kolaylaştırabilir; ancak bu özel köprüyü yaktıktan sonra bile olumlu bir görüş oluşturmak mümkündür. Ancak oyuncular biraz risk alma konusunda rahat oldukları sürece Baldur's Gate 3'te Astarion'un ısırmasını kabul etmenin dezavantajlarından çok faydaları var.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page