top of page

Avatar: Son Hava Bükücü - Avatar Kuruk Kimdir?

Kuruk'un Avatar olarak karmaşık bir mirası vardı ve hayatı boyunca pek çok zorlukla karşılaştı.Avatar: Son Hava Bükücü, esas olarak iki Avatar'a, ilgili şovların kahramanları Aang ve Korra'ya odaklanan bir seridir. Ancak kendilerinden önce gelen diğer Avatarlar da hikaye açısından önemlidir. Aang ve Korra'nın aldıkları kararları bilgilendiriyorlar çünkü bunlar onların geçmiş yaşamları ve geçmiş Avatarlarla bağlantı kurabiliyorlar.


Roku veya Kyoshi gibi geçmiş Avatarlardan bazıları, dizi ve fandom tarafından onlara çok fazla odaklanıyor. Ancak ilginç hayatları olan ve dizide pek bahsi geçmeyen başka Avatarlar da var. Böyle bir karakter, Yangchen ve Kyoshi'nin arasına giren Avatar Kuruk'tur. Kuruk'un tüm Avatarlar gibi dünya üzerinde bir etkisi vardı ama nereden geldi ve dizide tam olarak neden bahsedilecek kadar önemliydi?


Avatar Kuruk Nereden Geldi?Kuruk, Avatar geleneği olduğu gibi, Avatar Yangchen'in ölümünden hemen sonra Kuzey Su Kabilesi'nde doğdu. Toprak bükmede başarılıydı , ancak uygunsuz bir teknik olarak kabul edilen bir tekniğe sahipti (formu çok gevşek olduğundan) ve Kuruk'un tarzına katılan tek kişi, Jianzhu adındaki öğrenci arkadaşıydı. İkisinin kısa sürede yakın bir dostluğu oldu ve Jianzhu sonraki maceralarında ona eşlik edecekti.


Kuruk, kendisinden önceki Avatar'ın, dünyaya bir barış dönemi getirmesiyle tanınan Yangchen'in mirasını sürdürmeyi ümit eden çok güçlü bir bükücüydü. Ancak, karanlık bir ruhla karşılaşması, umutlarını hızla boşa çıkaracak ve Avatar olarak kendine özgü mirasının ne olacağını güçlendirecektir.


Kuruk Avatar Olarak Ne Yaptı?Kuruk, Ruh Dünyasında Yaoping'in Kalp Gezgini ile yüzleşti ve karanlık ruhu yendikten sonra derin bir depresyona girdi. Karanlık ruhlarla savaşmanın Kuruk'a zarar vereceği ve kendi ruhuna zarar vereceği belirlendi . Daha fazla ruh ölümlüler diyarına geçiyordu ve başka birinin kendisinin yaşadığı aynı karanlığı yaşamasını önlemek için Kuruk, bu ruhlarla defalarca kendi başına savaşmayı seçti. Güçlü bir karanlık ruh olan Peder Ateşböceği'ne karşı savaşarak ve onu zayıflatarak, en yoğun karanlık ruh istilalarından birini sona erdirdi.


Kuruk, ruhları yenmeye o kadar odaklanmıştı ki, Avatar olarak yerine getirmesi gereken diğer görevleri ihmal etti. Zayıflamış psikolojik durumu nedeniyle, ruhunda hissettiği acıyı dindirmeye çalışmak için boş zamanlarını daha hedonist bir yaşam tarzı izleyerek geçirdi. Avatarlar genellikle rollerine adanmış olduklarından ve bu şekilde dikkatlerinin dağılmaması gerektiğinden bu alışılmadık bir durumdu.


Kuruk, ruhlarla sürekli yaşadığı çatışmalar ve yaşam tarzı seçimleri nedeniyle ruhların gazabına uğramıştı ve bunun bedelini çok yakın birini kaybederek ödemek zorunda kalmıştı. Nişanlısı Ummi, kadim bir ruh olan Yüz Hırsızı Koh tarafından kaçırıldı . Kuruk bundan sonra Koh'u öldürmek istedi ancak onu öldürmenin aynı zamanda hayatının aşkını da öldürmek anlamına geleceğini anlayınca bunu başaramadı.


Kuruk'un MirasıKuruk, karanlık ruhların kendisine yönelttiği hastalık nedeniyle yaşam gücünün tükenmesi nedeniyle 33 yaşında inanılmaz derecede genç bir yaşta öldü. Bu ruhlara ve kendi arzularına o kadar odaklanmıştı ki aslında ölümlü dünyanın sorunlarını çözmek için pek bir şey yapmamıştı ve bu, ölümünden sonraki dönemde dört ulus arasında birçok karışıklığa ve büyük miktarda çatışmaya yol açtı. .


Kuruk, özellikle Yangchen'i takip etmesi ve uluslara Kuruk'un eylemleriyle esasen tersine çevrilen bir barış dönemi getirmesi nedeniyle başarısız olmuş bir Avatar olarak algılanıyordu . Elbette halkın büyük bir kısmı onun yaptığı fedakarlıklardan ve katlandığı yalnızlıktan habersizdi ve onu hiçbir şey yapmayan bir Avatar olarak yazdı (her ne kadar ölümlü dünyadan karanlık ruhları uzaklaştırmak için çok zaman harcamış olsa da). ). Kuruk'un ölümünden sonra çok az sayıda ruh saldırısı meydana geldiğinden, bu en azından bazı olumlu sonuçlar verdi.


4 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page