top of page

ASUS, ROG Mjolnir'i Duyurdu

Donanım üreticisi ASUS, Mjolnir adı verilen ve Republic of Gamers donanım serisi için planlanan, oyunculara yönelik yeni bir donanımın duyurusunu yapıyor.

Donanım üreticisi ASUS, ROG Mjolnir adında yeni bir oyun odaklı donanım duyurdu. ASUS Republic of Gamers (ROG) serisine katılması planlanan Mjolnir, hareket halindeki oyuncuları hedef alıyor gibi görünüyor. Her ne kadar monitörler ve grafik kartları gibi masaüstü bilgisayar donanımlarıyla tanınsa da ASUS, son yıllarda teknoloji ve gadget ihtiyaçları daha fazla taşınabilirlik gerektiren oyun tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamak için atılımlar yaptı. ASUS ROG Ally, taşınabilir PC oyun sahnesinde üstünlük sağlamak için Steam Deck'in güçlü bir rakibi olarak ortaya çıkarken , ROG Phone ve ROG NUC gibi diğer girişimler, masaüstü ünitelerinin kapladığı alanı küçültmek isteyen mobil tabanlı oyunculara ve PC hayranlarına hitap ediyor. , sırasıyla.


ASUS ROG Mjolnir, Thor'dan İlham Alan Görünümüyle Taşınabilir Güç Vaat Ediyor

ASUS'un Republic of Gamers serisi için yaptığı son duyuru, ASUS ROG'un resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla 2 Nisan 2024'te yayınlanan açıklamanın gerçek zamanlaması olmasa bile kolayca bir 1 Nisan şakasıyla karıştırılabilir. Yeni öğeye ASUS ROG Mjolnir adı veriliyor ve ilk bakışta Marvel Sinematik Evreni Thor filmlerinde görülene benzer şekilde Thor'un kudretli çekicinin teknolojik bir yaklaşımı gibi görünüyor . Duyuruda ayrıca ROG Mjolnir hakkında daha fazla ayrıntının 4 Haziran 2024'te Taipei'de başlayacak teknoloji odaklı büyük bir ticaret fuarı olan Computex 2024'te açıklanacağı belirtiliyor.


Resmi gönderide ASUS ROG Mjolnir'in işlevleri ve özellikleri açıkça belirtilmese de, duyurudaki görselden bazı ayrıntıların anlaşılması oldukça kolaydır. Cihaz, adını İskandinav tanrısı Thor'un kullandığı ikonik çekiçten alıyor , ancak aynı zamanda mevcut ASUS Thor masaüstü bilgisayar güç kaynağı üniteleri serisine de bir referans olabilir. Öğenin kendisi, en az dört standart B Tipi elektrik prizinin monte edildiği büyük, taşınabilir bir elektrik santrali olabilir. ROG Mjolnir ayrıca iki USB-A bağlantı noktası ve iki USB-C bağlantı noktasının yanı sıra çıkış voltajı ve pil şarjı gibi verileri gösteren bir ekran içeriyor gibi görünüyor. Mjolnir'in benzersiz özelliği, kasanın üst kısmından uzanan büyük tüp benzeri "saptır". Raporlar bunun bir ışık kaynağı veya çıkarılabilir bir el feneri olabileceğini öne sürüyor.

ASUS ROG Mjolnir'in duyurusu, ASUS'un mobil ve taşınabilir oyun pazarının ihtiyaçlarını hedeflemeye daha fazla eğildiğini gösteriyor. PC ve konsol oyunlarının bir zamanlar yatak odalarına veya bodrumlara kilitlenmiş, hareketsiz bir eğlence olarak görüldüğü yerlerde, ROG Ally gibi ürünler ve ROG Strix gibi oyun dizüstü bilgisayarları, kurdukları her yerde oyuncuların ellerine üst düzey donanım sunuyor. ROG Mjolnir, güç tüketen cihazları şebekeden uzaktayken dolu tutmak için uygun bir yardımcı aksesuar olabilir.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page