top of page

Ash'in En Nadir 10 Pokémonu

Ash Ketchum, serisinin sonuna kadar çok çeşitli Pokémon'lara sahipti, ancak yakaladığı Pokémon kesinlikle en nadir olanıydı?Pokémon'un Ash Ketchum'u hepsini yakalamanın yakınından bile geçememiş olsa da , yıllar içinde etkileyici derecede nadir bazı Pokémon'ları yakalamayı başardı. Seyahatlerinde parlak Pokémon, Efsanevi Pokémon, fosil Pokémon ve daha birçok çeşiti yakaladı. Bu Pokémonlardan bazılarının başlangıçtan beri nadir olduğu açıkken, diğerlerinin nadirliği daha sonra ortaya çıktı. Bir Pokémon'u "nadir" yapan şey çok değişebilir, ancak genel olarak bu, onların türünün çok az üyesinin sahip olduğu özellikleri bulmanın zor olduğu veya sahip olduğu anlamına gelir.


Listede Ash'in bu nadir Pokémon'u nasıl ele geçirdiği, onları bu kadar nadir kılan şeyin ne olduğu ve serinin sonunda başlarına ne geldiği anlatılıyor. Nadirlik, Pokémon'un seri içinde nasıl ele alındığına ve ayrıca biraz daha bilimsel bir bağlam sağlayan Pokédex girişleri gibi şeylere göre belirlendi. Açıkçası bunda biraz öznellik var, ancak aşağıdaki Pokémon'ların her birinin onları nadir olarak öne çıkaran bir özelliği var.


10

Pikachu'nun Her Zaman Özel Bir Özelliği Vardı

İlk Bölüm: Pokémon Indigo League , "Pokémon - Seni Seçiyorum!"Pikachu'dan bahsetmeden Ash'in Pokémon'unun bir listesine sahip olmak zor . Pikachu genellikle animede biraz nadir olarak tasvir edilir; Ash daha önce de büyük Pikachu kolonileri bulmuştu, ancak karakterler genellikle dizinin ilk sezonlarında bir Pikachu görmenin alışılmadıklığı hakkında yorum yapıyorlar. Ash'in Pikachu'su çoğu Pikachu'dan çok daha güçlü, bu da Roket Takımı'nın dikkatini çekti ve bunun nadir olduğuna kesinlikle ikna oldu. Pokémon Journeys'de Pikachu özel bir yeteneğe sahip olduğunu kanıtladı: Gigantamaxing , bir türden çok az Pokémon'un yapabildiği bu, onu halihazırda olduğundan daha nadir bir Pokémon haline getiriyor.


9

Lapras Nesli Tükenmekte Olan Bir Türden Geliyor

İlk Bölüm: Pokémon: Orange Adaları'ndaki Maceralar , "The Lost Lapras"Ash'in seyahatlerinin oldukça erken dönemlerinde karşılaştığı nadir bir Pokémon Lapras'tır. Ash, Lapralarını sürüsünden ayrıldığı Turuncu Adalar'da buldu. Pokédex kayıtlarında, Lapras sıklıkla nesli tükenmekte olan bir tür olarak tanımlanıyor , özellikle de neslinin tükenme noktasına kadar aşırı avlandığı belirtiliyor. Ash, Orange Adalar'da geçirdiği süre bittiğinde, çoğunlukla sürünün buna ihtiyacı olduğu için Lapras'ı doğaya geri saldı. Ash'in Lapras'ı sonunda sürünün lideri oldu ve serinin son bölümleri de dahil olmak üzere birkaç kez yeniden ortaya çıktı.


8

Gible, Sahte Efsanevi Bir Güç Merkezidir

İlk Bölüm: Pokémon Diamond & Pearl , "Mükemmelliğe Meteorik Bir Yükseliş"Gible , genellikle hem çok güçlü hem de çok nadir bulunan, "sözde efsanevi" Pokémon olarak bilinen bir Pokémon'dur . Ash'in bu türden yalnızca iki Pokémon'u vardı ve biri gerçekten de Gible'dı. Ash, Gible ile Sinnoh bölgesinde tanıştı ve onu Draco Meteor'u öğrenmeye çalışan vahşi bir Pokémon olarak buldu. Ash ona yardım ettikten sonra onu takip etmeye karar verdi ve o da onu yakaladı. Birkaç karakterin Gible'a sahip olduğu gösterilmiş olsa da, neredeyse her zaman alışılmadık olduğu belirtiliyor. Ash'in Gible'ı Profesör Oak'un laboratuarında ama ne yazık ki hiçbir zaman evrimleşmedi, bu da onu daha da nadir hale getirirdi.


7

Gengar'ın Nadir Dönüşümü Ödülü Kazandı

İlk Bölüm: Pokémon Journeys , "En İyi Arkadaş... En Kötü Kabus!"Tamamen gelişmiş Pokémon vahşi doğada, özellikle de animede pek yaygın değildir, bu nedenle Ash'in bir Gengar bulması zaten dikkate değerdi. Bu Gengar ilk olarak Profesör Cerise'nin laboratuvarında şaka yaparken yakalandı. Gengar'ın en dikkate değer özelliği, Pikachu'ya çok benzeyen Gigantamax yeteneğidir . Ancak Gengar bu yeteneğe daha sonra Ash'in rehberliği sayesinde kavuştu. Gengar, Gigantamax yeteneğinin Leon'a karşı devreye girmesiyle Ash'in Masters' Sekizli Turnuvasındaki nihai zaferinde kritik bir rol oynadı.


6

Lycanroc Benzersiz Bir Gelişime Kavuşuyor

İlk Bölüm: Pokémon Sun & Moon , "The Guardian's Challenge!"Ash'in Lycanroc'u, Alola'da yakaladığı bir Rockruff'tan evrimleşti ve bu tek başına pek de nadir bir Pokémon sayılmaz. Ancak Ash'in Rockruff'u son derece nadir olan Dusk formu Lycanroc'a dönüştü ve nadirliği radikal bir şekilde arttı. Diğer Midday ve Midnight Lycanroc'lar görülürken, Ash'inki animede bilinen tek Dusk Lycanroc'tur. Oyunlarda yalnızca nadir bir yeteneğe sahip belirli Rockruff'lar Dusk Lycanroc'a dönüşebilir. Ash'in Lycanroc'u aynı zamanda alışılmadık bir "çılgın" duruma da sahipti; gözleri kırmızıya döndü ve sonunda bunu nasıl kontrol edeceğini öğrendi ve onu Ash'in Alola Ligi takımında önemli bir oyuncu haline getirdi.


5

Dracovish Ismarlama bir Pokémon'dur

İlk Bölüm: Pokémon Journeys , "Bir Tutam Bundan, Bir Tutam Şundan!"Ash'in Dracovish'i, Ash ve Goh tarafından doğrudan fosillerden yaratıldığı için gerçekten türünün tek örneğidir. Dracovish iki farklı fosilin bir araya gelmesinden oluşuyor, dolayısıyla başka herhangi bir eğitmenin sahip olması pek mümkün değil . Ash'in Dracovish'i oldukça güçlüydü ve Yolculuk ekibinin önemli bir parçası haline geldi. Ustaların Sekizli Turnuvası sırasında Ash'in Dracovish'i tuhaf bir uyanış yaşadı ve vücudundan saldırabileceği enerji ani artışları yansıttı. Ash'in Dracovish'i kelimenin tam anlamıyla tek olduğu için bunun ne kadar dikkate değer olduğunu söylemek imkansız ama kimse buna benzer bir şey görmemişti.


4

Naganadel Başka Bir Boyuttan Geldi

İlk Bölüm: Pokémon Sun & Moon , "Profesörlerin Yeni Macerası!"Ash, Naganadel'le, başka bir boyuttan gelen ve Ultra Canavar olarak bilinen nadir bir Pokémon türü olan Poipole iken karşılaştı . Ash, Ultra Canavarların Alola'da aniden ortaya çıkışına tepki veren Ultra Muhafızlardan biri olarak yaptığı çalışma sayesinde bu durumla karşılaşmayı başardı. Bir kez daha, başka birinin savaşta bu silahı kullandığından şüphelenmek için hiçbir neden yok ancak Ash, Alola Ligi savaşlarında Naganadel'i kullanabildi. Ash sonunda Naganadel'i muhtemelen biraz daha az benzersiz olduğu ana boyutuna dönebilmesi için serbest bıraktı.


3

Greninja Daha Önce Görülmemiş Bir Dönüşümün Kilidini Açtı

İlk Bölüm: Pokémon XY , "Lumiose City Pursuit!"Ash'in Greninja'sı ilk olarak Kalos bölgesinde Froakie olarak tanıştı ve Ash'in gelişmesine yardımcı olmak için çok çalıştı. Aslında Ash ve Greninja'nın ilişkisi o kadar yakındı ki, daha önce bilinmeyen bir güçten yararlanmayı başardılar: Bond Fenomeni . Greninja, Ash'le bağ kurduğunda kendisine daha çok benzemesine neden olan özellikler kazanır ("Ash Greninja" formu) ve gücü radikal bir şekilde artar. Ancak Greninja'nın savaşta çektiği acıyı hissettiği için bu Ash'in pahasına olur. Ash'in Greninja'sı Kalos'ta kaldı ve Flare Takımı'nın şeytani planlarının sonuçlarıyla uğraştı.


2

Melmetal Güçlü Bir Efsanevi Pokémondur

İlk Bölüm: Pokémon Sun & Moon , "Show Me the Metal!"Ash'in Melmetal'i ilk olarak Alola'da Meltan olarak tanıştı ve Roket Takımı'nın yiyecek kamyonunda kullanılan altıgen somun nedeniyle pek çok kişiden biraz farklı görünüyordu. Meltan ve Melmetal , Pokémon'un en nadir kategorilerinden biri olan Efsanevi Pokémon olarak sınıflandırılır . Başlangıçta birçok Meltan gösterilse de, bu Meltanlar sonunda Ash'in Meltan'ıyla birleşerek evrimleşebildi ve bilinen ilk Melmetal örneğini yarattı. Ash'in Alola Ligi takımının çekirdek üyelerinden biri olması onu ilk şampiyonluk unvanına taşıdı. Ash'in Melmetal'i Profesör Kukui ile birlikte Alola'da kaldı.


1

Noctowl, Ash'in Tek Parlak Pokémon'udur

İlk Bölüm: Pokémon Johto Journeys , "Fowl Play!"Tür olarak Noctowl'da nadir görülen hiçbir şey yoktur çünkü Johto bölgesinde yaygın bir Pokémon'dur. Ancak Ash's Noctowl, türünün diğerlerine göre farklı bir renk şemasına sahip, nadir görülen parlak bir Pokémon'dur . Ash, Noctowl'uyla karşılaştığında oyunlarda parlak Pokémon görme oranı 8192'de 1 civarındaydı, bu da onu çoğu oyuncunun asla göremeyeceği kadar nadir görülen bir görüntü haline getiriyor. Ash'in Noctowl'u da türünün diğerlerine göre oldukça küçüktü, bu da onu daha da nadir kılıyordu. Tüm bu faktörler bir araya gelerek Noctowl'un Ash'in 1 numaralı en nadir Pokémon'u olmasını sağlar .6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page