top of page

Animal Crossing'de Çok Oyunculu Nasıl Oynanır

Animal Crossing: New Horizons oyuncularının bir araya gelmesinin birkaç yolu vardır ve her biri, çok oyunculu kurulum için kendi adımlarıyla birlikte gelir.Artık Animal Crossing: New Horizons nihayet çıktığına göre, oyuncular artık serideki en güçlü çok oyunculu özelliklerden tam anlamıyla faydalanabilecekler. Bunlarla sekize kadar oyuncunun birbiriyle etkileşime girmesi ve büyüleyici bir ıssız adada birlikte sanal bir yaşam kurması mümkün.


Oyuna başladıktan sonra bunu nasıl yapabilecekleri hemen belli olmayabilir. Aslında Animal Crossing: New Horizons'ta çok oyunculu oynamanın birden fazla yolu vardır ; oyuncuların arkadaşlarıyla aynı konsolda mı, yerel kablosuz bağlantıyla mı yoksa çevrimiçi mi oynamak istediklerine bağlı olarak. Her seçeneğin kendine özgü işlevleri ve sınırlamaları vardır, bu nedenle oyuncuların başlangıçtan itibaren bunların ne olduğunu bilmeleri bazı baş ağrılarından kaçınmalarına yardımcı olacaktır.


Kanepede İşbirliği (Parti Oyunu)Bu seçeneğin kurulumu birkaç adım gerektirir, ancak yalnızca bir Switch ve oyunun bir kopyasını gerektirme avantajına sahiptir. Başlamak için, bir oyuncunun bir adaya yerleşmesi gerekecek ( New Horizons, hoş geldin partisinden sonra uyuduktan sonra bunu yapılmış sayıyor) ve kendisini Yerleşik Temsilci olarak tanıtmalı. Bu, yeni karakterini ve adasını Switch'e kilitlerken Bu, diğer oyuncuların adaya taşınıp onlarla birlikte yaşamaya başlamasına olanak tanır, ancak tüm ek oyuncuların her birinin bunu yapmak için Switch'te benzersiz bir kullanıcı hesabına ihtiyacı olacaktır.


Tek bir adada en fazla sekiz oyuncu yaşayabilir, ancak Yerleşik Temsilcinin NookPhone menüsündeki "Yerleşik Ara" seçeneği aracılığıyla ayarlayabileceği yerel Parti Oyununda yalnızca dört oyuncu birlikte oynayabilir . Buradan itibaren işleyiş şekli, Yerleşik Temsilcinin otomatik olarak grubun "lideri" olarak atanması ve davet edilen oyuncuların "takipçi" olarak değerlendirilmesidir.


Bunun anlamı, liderin adanın sunduğu her şeyi yapabilmesine ve bunlara erişebilmesine rağmen, takipçilerin çoğunlukla böcek ve balık yakalamakla sınırlı olması, üstelik kamera onları takip ettiği için lidere yakın kalmak zorunda olmalarıdır. Neyse ki oyuncular, Joy-Con'u sallayarak veya Call Resident menüsünü kullanarak istedikleri zaman liderin kim olduğunu değiştirebilirler.


Yerel Kablosuz ve ÇevrimiçiParty Play'de oyuncu sayısı 4 ile sınırlandırılsa da, her oyuncunun kendi Switch'i ve Animal Crossing: New Horizons kopyası olduğu sürece, sekiz oyuncudan oluşan bir grubun yerel kablosuz bağlantı üzerinden internet bağlantısına ihtiyaç duymadan birlikte oynaması mümkündür . Yerel bir kablosuz oturum oluşturmak, adanın ulaşım merkezi olan Havaalanında yapıldığı gibi, oyuncuları Party Play'e davet etmekten farklıdır.


Orada, ev sahibi oyuncu Orville ile konuşarak ve "yerel oyun" aracılığıyla "ziyaretçi istediklerini" söyleyerek diğerlerini adalarına davet edebilir. Ek olarak konuk oyuncular, Orville ile konuşarak ve "Uçmak istiyorum!", "Birini ziyaret etmek istiyorum" ve "yerel oyun" seçeneklerini seçerek süreci kendi sonlarından başlatabilirler. Bu, aralarından seçim yapabilecekleri yerel adaların bir listesini getirecektir.


Çevrimiçi bir oturum ayarlamak, yerel kablosuz oturuma benzer şekilde çalışır ( Nintendo Switch Çevrimiçi aboneliğinin gerekli olması dışında), ancak bu durumda oyuncular, "Uçmak istiyorum!" seçeneğini seçtikten sonra çevrimiçi oyunu seçecekler. Oyuncular, arkadaşlarını davet edebilmenin yanı sıra, tek seferlik bir "Dodo Kodu" kullanarak arkadaş olarak kayıtlı olmayan oyuncuları da davet edebilecek.


Oyuna gelince, hem yerel kablosuz hem de çevrimiçi oyunlarda ziyaret eden oyuncuların araçları kullanması kısıtlanmıştır (bu, onların öğeleri sunucudan önce toplamalarını önlemek için tasarlanmış bir önlemdir), ancak sunucu oyuncu, güvendiği oyuncuları "En İyi" olarak belirleyerek bu sorunu çözebilir. Arkadaşlarım”, bu onların araçları da kullanmalarına olanak tanıyor.1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page