top of page

15 Aralık Forza Horizon 4 Hayranları İçin Hüzünlü Bir Gün Olacak

Forza Horizon 4, 15 Aralık 2024'te büyük dijital mağazalardan kaldırılacak ve bu tarihten sonra oyunun veya herhangi bir ek içeriğin dijital mağazalardan satın alınması imkansız hale gelecek. Açık dünya yarış oyunu 2018'den beri mevcut ancak hayranlarınbu yılın sonunda Forza Horizon 4'e veda etmesi gerekecek.

Forza Horizon 4, arka planda Birleşik Krallık'ın kurgusal bir versiyonunu kullanan, sekizinci konsol neslinin en popüler Xbox birinci taraf oyunlarından biriydi. Zamanının en iyi açık dünya sürüş oyunlarından biri olarak kabul edilmesinin yanı sıra Forza Horizon 4, piyasaya sürülmesinden bu yana (Kasım 2020 itibarıyla) 24 milyondan fazla oyuncu toplayarak Xbox için de büyük bir başarıydı. Ne yazık ki geliştirici Playground Games, oyunu 2024'ün sonundan önce kullanımdan kaldıracak.


Her ne kadar bir Playground geliştiricisi iki yıl önce stüdyonun o dönemde Forza Horizon 4'ü listeden çıkarmayı planlamadığını doğrulamış olsa da maalesef o an gelmiş gibi görünüyor. Forza.net web sitesinde yer alan yeni bir blog gönderisi, Forza Horizon 4'ün lisans süresinin dolması nedeniyle 15 Aralık'ta Microsoft Store, Steam ve Xbox Game Pass'ten kaldırılacağını doğruluyor . Üstelik oyunun tüm DLC'leri 25 Haziran'dan itibaren yukarıda belirtilen mağazalardan satın alınmak üzere kaldırılacak, dolayısıyla oyuncular bu noktadan itibaren oyun listeden kaldırılana kadar yalnızca Forza Horizon 4'ün Standart, Deluxe ve Ultimate sürümlerini satın alabilecekler.

Forza Horizon 4, 15 Aralık 2024'ten Sonra Satın Alınamayacak


Blog yazısı ayrıca Forza Horizon 4'ün son serisi olan 77. Seri'nin 25 Temmuz'da başlayıp 22 Ağustos'ta sona ereceğini açıkladı. Bundan sonra oyuncular oynatma listesi ekranına erişemeyecek ancak Forza Etkinlikleri ekranı erişilebilir kalacak ve günlük ve haftalık zorluklar ile Forzathon Canlı etkinliklerinin bir seçimini sunacak. Forza Horizon 4'ün dijital veya fiziksel bir sürümüne sahip olan oyuncular, listeden çıkarıldıktan sonra bile normal şekilde oynamaya devam edebilecek ve DLC içeriği satın almış aktif, "tam ücretli" abonelikleri olan Game Pass üyeleri, erişimi garantilemek için önümüzdeki günlerde bir oyun jetonu alacak.

Forza Horizon 4 gibi son derece popüler bir oyunun kullanım ömrünün sonu durumuna ulaşması talihsiz bir durum ; ancak araba ve müzik için süresi dolan lisanslar, uzun süredir spor ve yarış oyunlarının listeden kaldırılmasının ardındaki neden oldu. Forza Horizon 3 gibi önceki franchise girişleri bile lisans ve sözleşme dönemlerinin sona ermesi nedeniyle listeden çıkarılmıştı . Neyse ki, bu fırsatı Forza Horizon 4'ün bir kopyasını satın almak için kullanmak isteyen oyuncular, 14 Ağustos'ta yaklaşan Xbox Mağazası indirimiyle şu anda Steam'de %80 indirimden yararlanabilirler.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page