top of page

Zhongli

İlk olarak Archon Quests Bölüm I: Perde II - Arkaik Lord Elveda'da görünür . Daha sonra , dünyayı bir ölümlü perspektifinden deneyimlemeye...

Zhongli

İlk olarak Archon Quests Bölüm I: Perde II - Arkaik Lord Elveda'da görünür . Daha sonra , dünyayı bir ölümlü perspektifinden deneyimlemeye karar veren Geo Archon , Morax'ın şu anki gemisi olduğu ortaya çıkıyor . Gnosis'inden vazgeçtikten sonra , bir Archon olarak görevinden emekli olur ve hala bir insan görünümünde olmasına rağmen, bir Adeptus olarak eski kimliğine geri döner . Halen Wangsheng Cenaze Salonu'nda danışman olarak çalışmaktadır .


Wangsheng Cenaze Salonu'nun gizemli danışmanı. Yakışıklı, zarif ve fazlasıyla bilgili.
Zhongli'nin nereli olduğunu kimse bilmese de, o bir nezaket ve kurallar ustasıdır. Wangsheng Cenaze Salonundaki koltuğundan her türlü ritüeli gerçekleştirir.


Wangsheng Cenaze Salonu tarafından sözleşmeli gizemli bir uzman. Her konuda son derece bilgili.


Zhongli, nostalji havası taşıyan sakin, içine kapanık ve kibar bir adamdır. Geo Archon olarak geçirdiği zamandan dolayı Liyue'nin tarihi ve kültürü hakkında çok şey biliyor ; gibi Venti o çok önce bir tanrı olduğu gibi, o birçok deneyimler ve anılar vardır Yedi bile var. Paraya karşı felsefi fikirleri var ve zamanla unutulmuş veya çarpıtılmış olanlar da dahil olmak üzere Liyue'nin geleneklerine büyük saygı duyuyor. Zhongli, bir "burjuva paraziti" olarak ortaya çıkmasından endişe ederek alçakgönüllü olma eğilimindedir. 


Zhongli , işlemlerde Mora'yı unutmaya meyillidir , elinde Mora olmadan büyük meblağlar harcamayı kabul eder ve hatta bariz bir dolandırıcılık olmasına rağmen verilen "indirimleri" kabul eder. Genellikle Wangsheng Cenaze Salonu veya Childe gibi finansal destek için tanıdıklarına güvenir . İçin çalıştığını rağmen Hu Tao ,  onun çocuksu davranış gibi gelmiyor. 


Daha sonra Zhongli'nin "dikkatsizliğinin" Mora'nın yaratıcısı olmasından kaynaklandığı ortaya çıkıyor. İle Gnosis ona sınırsız Mora oluşturmasına izin onun kişisel finans üzerinde düşük çalıştırma hakkında endişe zorunda kalmadı. Ne yazık ki, ölümlüler arasında yaşamayı seçtiğinde, kendisi için bir emeklilik fonu yaratmanın yanı sıra, yokluğunda Mora'yı basmaya devam etmelerine bir alternatif bulma öngörüsünden yoksundu. Sonuç olarak, utanmadan başkalarının Mora'sını harcar.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Zhongli şu anda açık tenli ve sert bir ifadeye sahip uzun ve ince bir genç adam olarak görünüyor. Gözleri parlak ve keskin, amber renginde ve elmas şeklinde parıldayan sarı gözbebekleri. Gözlerinin alt kapaklarına kırmızı göz kalemi sürer. Geo'yu kullanırken gözleri ışıl ışıl oluyor. Koyu kahverengi saçları, yüzünün sağ tarafından sarkan daha uzun bir püskül ile rüzgarlı bir tarzda şekillendirilmiştir. Uçları kehribar rengine döner ve beline kadar inen uzun bir atkuyruğu şeklinde geri çekilir. Geo yeteneklerini kullanırken, kehribar rengi vurguları parlıyor. Bu görünüm Yedi Heykel'in Liyue çevresindeki Rex Lapis tasvirinde de kullanılır .


Bej bir gömlek, kahverengi ve kehribar bir yelek, dar siyah pantolon, siyah elbise çizmeleri ve baş parmaklarında ikiz gümüş okçu halkalı siyah eldivenlerden oluşan kıyafeti zarif ve formdadır. Boyun kısmı, kehribar bir değerli taşla boğazına tutturulmuş beyaz bir kravattır. Sol kulağı mücevherli püsküllü bir küpe ile süslenmiştir. Her şeyin üzerine, ejderha pulu desenleri, altın ve gümüş vurgular, altın püsküller ve arkada Rex Lapis'in elmas sembolü olan uzun koyu kahverengi bir kuyruk giyiyor. Zhongli'nin kıyafetleri, kollarında, kemerinde, pantolonunda, yelek düğmelerinde ve kuyruk düğmelerinde bulunan elmas sembollerle süslenmiştir. Venti'ye benzer şekilde, doğuştan gelen bir Gnosis'e sahip bir Archon olduğu için, zincirinin sırtının küçük kısmında gömülü olan "Vizyon" sahte olmaktan başka bir şey değildir.


Daha önce, Exuvia olarak bilinen altın vurgulu kahverengi ve kehribar bir Çin ejderhası/qilin olarak göründü. Onun kıyafeti, Mortal Yaşam Hermit ait danışman olarak onun seçme leisurewear olduğu açıklanan Wangsheng Cenaze .

bottom of page