top of page

Xingqiu

Liyue'de etkili bir grup olan Feiyun Ticaret Loncasının Lonca Yöneticisinin ikinci oğludur ve aynı zamanda Guhua Klanının sanatlarının...

Xingqiu

Liyue'de etkili bir grup olan Feiyun Ticaret Loncasının Lonca Yöneticisinin ikinci oğludur ve aynı zamanda Guhua Klanının sanatlarının kendi kendini ilan eden bir uygulayıcısıdır .


Feiyun Ticaret Loncasının ikinci oğlu olan Xingqiu, küçüklüğünden beri çalışkan ve kibar olmasıyla ün yapmıştır.
Ancak herkesin bildiği yumuşak huylu Xingqiu'nun başka bir yönü daha var. Cesur, maceracı ve çok daha yaramaz bir taraf...


Kitap gişelerinde sıkça görülen bir uzun kılıç taşıyan genç bir adam. O şövalye bir kalbe sahiptir ve herkes için adalet ve hakkaniyet ister.


Çoğu insan için Xingqiu, çalışmalarını ciddiye alan kibar bir genç adam gibi görünüyor, ama aynı zamanda daha yaramaz bir yanı da var. Yakın arkadaşlarının ve ailesinin huzurunda, girişken ve konuşkandır, ancak ağabeyinden daha fazla kısıtlama gösterir. Ağabeyi ve ailenin tuttuğu hizmetçiler, odasının dağınık olduğunu fark ettiğinden, yazıları çoğu okuyucu için zar zor okunduğundan, biraz dağınık olduğu biliniyor. Kendini loncanın başarısına adamış ablasının aksine, Xingqiu bunu yapmakta daha isteksizdir ve ailesiyle arasını bozar.


Hu Tao ve Chongyun ile iyi arkadaştır , ancak ikincisini sürekli olarak şakalar. Hevesli bir okuyucudur ve işleriyle meşgul olmadığı zamanlarda zamanının çoğunu Wanwen Kitabevi'nde nadir kitaplar arayarak , kitaplarından biri de "Kılıç Efsanesi" olmak üzere zaman zaman kendi kitaplarını yazarak geçirir . Liyue'de istediği popülerliği kazanmamış olsa da, bir Inazuma tüccarının kitabı yanlarında eve götürmesiyle Inazuma ve Fontaine'de beklenmedik bir şekilde popüler oldu ; ancak, Xingqiu başlangıçta onun Inazuma'daki popülaritesinden habersizdi.


Feiyun Ticaret Loncasının ikinci oğlu olan Xingqiu, son derece zengindir ve önemli miktarda nüfuza sahiptir, ancak durum başka türlü ele alınamazsa loncayı yalnızca yedek olarak kullanmaya başvurur. Hikayelerde okuduğu kahramanların gerçek hayatta vücut bulmuş hali olmak isteyen Xingqiu, güçlü bir adalet duygusuna sahiptir ve genç üyelerinden biri olmasına rağmen Guhua Klanını canlandırmayı başarmıştır. Gizli yöntemlere başvuranlardan ya da şövalye kahramanlarını kötüleyenlerden nefret eder. Görünüşte kaygısız kişiliğine rağmen, aynı zamanda zekidir, sorunu kendine özgü bir şekilde çözme yeteneğine sahiptir ve bunu, başını belaya sokarsa, insanların ona karşı tartışmaktan vazgeçeceği şekilde yapmıştır. Ağabeyi devraldığında, tüm işi onun için yapması gerektiğini iddia ediyor; Aynı şekilde, Yanfei de onun hakkında olumlu bir görüşe sahip, çünkü ailesinin geri kalanına kıyasla onun düşünce trenine nasıl ayak uydurabildiğinden etkilenmişti. 


Unlu mamüllerden ve Yue tarzı yemeklerden hoşlanır. Aksine, annesinin onları bilinmeyen bir şey haline getirmesi sonucunda havuçları hor görüyor , çünkü ne olduğunu açıklamadan önce kendini kesiyor ve onu düşünmenin onu hasta ettiğini iddia ediyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Xingqiu'nun asimetrik patlamaları ve altın kehribar rengi gözleri olan koyu lacivert saçları var. Hafif bir çerçevesi ve açık ten rengi var. Genellikle sağ kulağında altın püsküllü mavi bir küpe takar. Tek sağ küpe takan tek karakterdir. Diğer karakterlerin ya iki küpesi, bir sol küpesi vardır ya da hiç yoktur. Görüşü, fırfırlı, beyaz bir kumaşın üzerine ceketinin sol tarafının altına sabitlenmiş. Gözlerine uyan kehribardan yapılmış bir püskül görüntüden sarkıyor.


Kıyafeti, yakasında siyahtan malzeme alçaldıkça lacivert tonlarına geçiş yapan uzun bir ipek ceketten oluşuyor. Ceketin alt tarafı, Hydro vizyonunu ima eden, kumaşı süsleyen soluk, dalgalı bir desenle zıt bir sarıdır. Yakası ve omuz plakaları altın, metalik bir malzemeyle çevrelenmiştir ve göğsünün sağ tarafında büyük bir dairesel broş bulunur. Yakasının ortasına, ceket düğmelerine ve kol manşetlerine (ön ve yan) benzer şekilde mavi bir mücevherle süslenmiştir. Altında, Xingqiu, sağda fırfırlı bir dikiş olan beyaz uzun kollu bir gömlek giyiyor, bu da ceketinin üst üste binen iki şerit benzeri düğmenin arkasındaki yırtmacı tarafından ortaya çıkıyor.


Ayrıca paltosunun bol, altın rengi çiftinden uzanan belirgin, fırfırlı kollara sahiptir. Kemerinin sağ tarafına beyaz, siyah ve sarıdan yoncaya benzer bir şerit tutturulmuştur. Bunun altında bir çift dikdörtgen şerit asılıdır, bunlardan biri beyaz renkte, özellikle daha uzun, siyah bir şeridi kaplar. Her ikisinin de uçlarında altın çıkartmalar var. Ayrıca, çoğunlukla ceketinin uzunluğu tarafından gizlenen, uçları siyah olan bir çift lacivert şort giyiyor. Sağ bacağında Xingqiu, dizinin hemen altında mavi püsküllü bir jartiyer giyiyor. Ayakkabıları, altın motifli topuklu ve tabanlarda siyah, beyaz bir çift yüksek baldırlı bottan oluşuyor. Kıyafeti Azure Silk , Feiyun Ticaret Loncası tarafından satılan yüksek kaliteli ipekten dokunmuş ince elbiseler olarak tanımlanıyor.

bottom of page