top of page

Xiao

O bir olan Adeptus ve en önemlisi Five geriye kalan tek üyesi Yakşa'lar tarafından gönderilen Morax boğulmuş şeytani ruhları...

Xiao

O bir olan Adeptus ve en önemlisi Five geriye kalan tek üyesi Yakşa'lar tarafından gönderilen Morax boğulmuş şeytani ruhları bastırmak için Liyue . Şu anda Wangshu Inn'de yaşıyor ve kendisini kalabalıklardan ve insan etkileşimlerinden uzak tutuyor.


O 2 Kapalı Beta Testi sırasında bir oynanabilir karakter olarak sunulmuştu ve serbest bırakıldı Sıradan Hayat Davet olay dilek 3 Şubat 2021 tarihinde.


Liyue'yi koruyan güçlü ve aydınlanmış ustalardan biri, aynı zamanda "Uyanık Yaksha" olarak da müjdelendi.
Genç görünümüne rağmen, başarılarının hikayeleri binlerce yıldır belgelenmiştir.
Özellikle Wangshu Inn'in Badem Tofu'suna düşkün .
Bunun nedeni, tadı tıpkı bir zamanlar yuttuğu tatlı rüyalar gibi.


Liyue'yi savunan bir yaksha ustası. Ayrıca "Şeytanların Fatihi" ve "Uyanık Yaksha" olarak da müjdelendi.


Xiao, Archon Savaşı'nda savaşmış ve ustalar arasında yüksek düzeyde kıdeme sahip bir yaksha'dır. İçine kapanık bir tavrı var ve ölümlülere yaklaşmaya pek niyeti yok. Geçmişine sempati duymak istemiyor ve diğer Yakshaların da bunu aşağılayıcı bulacağına inanıyor.


Geo Archon'a olan minnettarlığını geri ödemenin bir yolu olarak, Xiao hayatını Liyue ve vatandaşlarının güvenliğini sağlamaya adamıştır, ancak koruduğu şehre zar zor ayak basmıştır ve nadiren ölümlü işlerle ilgilenir. Ayrıca karmik borçtan muzdarip olduğu için yalnız olmayı ve başkalarına yük olmamayı tercih ediyor. Diğerlerine göre mesafeli ve korkutucu görünebilir. 


Xiao, pek çok insan geleneklerine ve toplumsal normlara aşina değildir ve genellikle onları garip, çocukça veya anlamsız bulur. Hikayedeki olaylardan sonra, Xiao, Liyue'ye olan bağlılığını sürdürür, ancak Gezgin uğruna ölümlü gelenekler hakkında daha fazla şey öğrenmeye daha istekli hale gelir . Hatta Gezgin ile birlikte Liman'ı ziyaret etmeyi teklif ediyor. Ayrıca Ganyu için bir akıl hocası figürü olarak hareket ederken katı ancak etkili bir öğretmen olduğu ortaya çıktı , ancak ruh katleden bir yaksha olarak onun için uygun bir öğretmen olmadığına inanıyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Xiao'nun deniz mavisi alt tonlu, arkaya toplanmış ve yüzünü çerçevelemek için iki uzun buklesi olan koyu orta uzunlukta saçları var. Soluk teni, kedi yarıklı göz bebekleriyle altın rengi süsenleri ve gözlerinde Zhongli ve Cloud Retainer'a benzer kırmızı makyaj var . Xiao'nun ayrıca alnında mor bir elmas işareti ve sağ kolunun çevresinde yeşil bir dövme var.


Xiao, ince bulut desenleri olan beyaz kolsuz bir gömlek giyiyor. Altın vurgulu yüksek siyah bir yakası var, sol tarafı omzunu örtmek için daha fazla uzanıyor. Bol koyu mor pantolon giyiyor ve üstüne koyu mor çizmeler giyiyor. Xiao'nun altın çıkartmaları ve bir kolyesi olan siyah ve koyu turkuaz eldivenleri var. Xiao, sol kolunun etrafına kırmızı astarlı beyaz ve altın bir kol takıyor. Özellikle sol eldiveninde bir Anemo vizyonu taşır ve genellikle Yaksha maskesini sağ kalçasının arkasında taşırken görülür.


Xiao'nun orijinal Aydınlatılmış Canavar formu, Xiao'nun karakter ilhamlarından biri olan Vedik tanrı Garuda ile ilgili olabilir. Xiao, altın kanatlı kral, adaşı Alatus olarak da bilinir, ancak bu form henüz oyunda görülmedi. [11] Kol dövmesinin gerçek formunun bir yansıması olduğu ve baş aşağı bir kuşun kaba silüeti olduğu söyleniyor. Endurer of Eons adlı kıyafetinin Klasik olduğu ve bin yıllık kötülüğün fethedilmesine uygun bir savaş kıyafeti olduğu anlatılıyor.

bottom of page