top of page

Venti

O bir özgür ruhlu, şarap seven ozan olduğunu Mondstadt ve güncel ölümlü damar Barbatos , Anemo Archon.

Venti

İlk olarak Archon Quest Prologue : Perde I - Rüzgarı Yakalayan Yabancı'da görünür .


Bilinmeyen bir rüzgarla gelmiş gibi görünen bir ozan - bazen tepeler kadar eski şarkılar söyler, bazen de taze ve yeni şiirler söyler.
Elmaları ve canlı yerleri sever ama peynir ya da yapışkan bir şey sevmez.
Rüzgarı kontrol etmek için Anemo gücünü kullanırken, hafif ve havadar görünen şeyleri sevdiği için genellikle tüy gibi görünür.


Şehrin sokaklarında ve sokaklarında özgürce dolaşan Mondstadt'ın birçok ozanandan biri.


Venti biraz inatçı, kaygısız ve oyuncu bir tavrın yanı sıra konuşmasında kafiye yapmaktan hoşlanır. Müziğin özel bir değerini görür ve lirini adlandırır ve "her varlık çağrılmak ve bir şarkıya örülmek için bir ismi hak eder" der. Ayrıca cesurdur, sözde güçlü olanları aşağılamaktan veya görmezden gelmekten korkmaz. Oyunda, Paimon'un yorumlarına ve takma adlarına onu papağanlayarak yanıt verir.


Venti, Mondstadt'ta dolaşıp, çoğu Barbatos olarak gerçek kimliğinin farkında olmayan halkına şarkı çalmayı seviyor. Üç kez "Mondstadt'ın En Popüler Ozanı" ünvanını kazanmış olan müzikal yeteneği nedeniyle çok seviliyor. Venti ayrıca Karahindiba Şarabı gibi alkollü içeceklerin de hevesli bir içicisidir ve alkole karşı yüksek toleransı vardır. Elma şarabıyla da arası iyidir. Küçümsemesine rağmen, aldığı form çoğu barmenin onu reşit olmayan biri olarak görmesine neden oluyor.


Genellikle uzun süre ortalıkta bulunmayan bir tanrı olan Venti'nin kişisel mali durumu yoktur; sık sık yemek için Şafak Şaraphanesinden hırsızlık yapmaya başvurur ve şarkılarını dinleyen insanlara bir ödeme yerine utanmadan içki ısmarlatır. Bilinmeyen nedenlerden dolayı kedilere karşı ölümcül alerjisi vardır ve yakınlarda hiçbirinin olmadığından emin olmadıkça performans sergilemeyecektir. Hikaye arayışında, sürekli alkolizminin, sevgili bir arkadaşının kaybıyla başa çıkma yolu olduğu ima edilir .


Ayrıca elmalardan hoşlanır, onları tanrıların meyvesi olarak kabul eder ve şaka yollu bir şekilde , davet edilse bile Celestia'ya gitmeyi reddedeceğini çünkü elmaları yumuşak ve suyu kötü olduğu için kötü elma şarabı yapacağını söyler. Peyniri sevmiyor , kokulu, yapışkan ve sümüksü bir karışıklık olduğunu iddia ediyor.


Ozan Venti olarak görev yaptığı normalde eğlenceli kişiliği rağmen o akıllıca ve biraz felsefi o nedeniyle o ilk üyelerinden biri olma vardı birçok deneyimlere gerçek kimliğini varsayar zaman konuşur Seven . Morax'ın ölümlü gemisi Zhongli ile karşılaştırıldığında , Venti, eğer halkına yardım etmek anlamına geliyorsa kimliğini ifşa etmekten ve güçlerini kullanmaktan çekinmez .


Tüm neşesine ve bilgeliğine rağmen Venti, binlerce yıl sonra bile, formunu taklit ettiği Ozan'ın kaybı hakkında güçlü bir şekilde hissetmeye devam eden ve hatta kendisini Stanley'le (gerçek adı Hans Archibald olan ancak üstlendiği bir adam) karşılaştıran yalnız bir ruhu gizler . ölen arkadaşı Stanley'nin adı ve onu taklit etmeye çalıştı).


Venti ayrıca Gezgin'in ne düşündüğünü ayırt etme yeteneğini rahatsız edici bulduğunu itiraf ediyor, ancak gerçek bir arkadaşa sahip olmayı takdir ettiğini itiraf ediyor, tıpkı Ozan'a bakış açısına benzer.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Venti, açık tenli ve ince yapılı genç bir çocuk olarak görünür. Anemo elementine benzer şekilde gözleri, gökyüzüne ve çimenlere benzeyen su yeşili rengindedir. Uçlarında suya dönüşen kısa çift örgülü, siyahla sınırlanan koyu mavi saçları var. Aqua uçları, yeteneklerini kullandığında neon parlıyor. Şu anda aldığı form, Eski Mondstadt'ı kurtarmak için can veren ölen bir arkadaşından sonra modellenmiştir. Bu görünüm, Mondstadt çevresindeki Yedi Heykeli ve Favonius Katedrali'nin önündeki plazadaki daha büyük heykel için kullanılır .


Orta kısmı korseye benzeyen fırfırlı beyaz bir üst, altın işlemeli deniz mavisi şort, koyu mavi ve altın fiyonk tarafından bir arada tutulan uyumlu bir deniz mavisi pelerin giyiyor. Ayrıca her bacağında üç altın elmas şekli olan beyaz çoraplar ve en sevdiği çiçek olan Cecilia ile bere benzeri bir şapka giyiyor . Anemo'nun gücüyle dolu mavi telli ve ceciliaslı ahşap bir lir taşıyor. Bu ahşap lire "Der Frühling" de denir ve diğer liri "Der Himmel" Kilise tarafından tutulduğu için şu anda taşıdığı lirdir. O doğuştan gelen bir Archon olduğu için Gnosis , " Vizyon belinde" "bir cam bilye önlemek şüphe etrafında [o taşıyor]." Başka bir şey değildir Kıyafeti,, kaygısız bir ozanın kıyafeti olarak tanımlanır.

bottom of page