top of page

Raiden Shogun

Euthymia Düzleminde meditasyon yaparken bir kuklayı kontrol ediyor . Şu anki formu, Inazuma'nın şu anki Elektro Archon'u olan Beelzebul'un gemisi/

Raiden Shogun

Raiden Shogun, Inazuma Shogunate'in yüce hükümdarı olan gök gürültüsü enkarnesinin müthiş ve korkunç gücüdür.
Elindeki şimşek gücüyle, kendini sonsuzluğun yalnız arayışına adar


Inazuma halkına değişmeyen bir Sonsuzluk vaat eden Ekselansları, Yüce Narukami Ogosho


Raiden Shogun, sonsuzluk olduğuna inandığı şeye, ne olursa olsun her şeyin aynı kaldığı bir yer olduğuna inanmaktadır. Davranışlarında onurlu ve Inazuma halkı tarafından saygı görüyor.

Raiden Shogun iki biçimde var olur: Raiden Ei, gerçek kimliği ve Ei tarafından , Euthymia Düzleminde meditasyon yaparken onun yerine Inazuma'nın hükümdarı olarak hareket etmesi için yaratılan bir kukla Shogun . Bu kukla, Ei'nin kendisi tarafından bile değiştirilmesi son derece zor olan, kendisine programlanmış bir dizi direktife uyar. Shogun, kişilik olarak soğuk ve serttir, hatta bazen duygusuzdur; duygusal ifadeleri sınırlıdır, hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler yoktur ve dinlenmeye ihtiyacı yoktur. Shogun kendini Ei'nin asistanı olarak görür, ve tam olarak istediği gibi yapar, ne eksik ne fazla; Ei'nin yönlendirmesi olmadan hareket edemez ve her zamanki işlevleri devre dışı bırakılırsa Shogun hiçbir şey yapamaz hale gelir. Sınırlı protokolleri ve Ei'nin sonsuzluk hedefi dışındaki herhangi bir şeye ilk başta kayıtsızlığı nedeniyle, kukla dış güçler tarafından kolayca manipüle edilebilir. Örneğin, Kujou Klanı ve Fatui, onu Vizyon Avı Kararnamesi'ni başlatması ve sürdürmesi için kandırdı .

Ei, ortalama bir insandan daha sert bir tavır sergilese de, özellikle Shogun'dan daha duygusal ve sosyaldir. Shogun'dan farklı olarak, Ei'nin tatlılara olan sevgisi ve dövüş sanatlarına olan tutkusu gibi tercihleri ​​vardır. Ebediyete olan bağlılığı nedeniyle, Ei değişim fikrine karşı temkinlidir. Böyle görünümü gibi yeni şeyler söz konusu olduğunda Ancak, o daha ziyade hor daha merakı gösterir Traveler ve modern dünyanın gümrük. Yüzyıllar boyunca sevdiklerinin çoğunu kaybettiği için Ei, daha fazla kaybetme korkusuyla hareket eder ve Inazuma'yı sonsuza kadar korumak ister. Bu amaçla, fiziksel bedenin çürümesine karşı bağışık olması için kukla Shogun'u yaratırken, kendini erozyonun etkilerinden korumak için Euthymia Düzleminde mühürledi.Euthymia Düzlemindeyken, Ei, sonsuzluk arayışını etkilemeyen her şeye kayıtsızdı ve hırs nedeniyle kayıp ve acıya yol açan insan hırsı hakkında düşük bir görüşe sahipti, bu nedenle onu sonsuzlukla bağdaşmaz hale getirdi.  Ancak Euthymia Düzleminde bile, arkadaşı Yae Miko'yu yeniden gördüğü için mutlu olduğu için  yalnızlıktan gerçekten kaçamadıve Gezgin ve Paimon'un arkadaşlığından gerçekten hoşlanıyor.

Ei'nin tatlılara ve tatlı şeylere karşı bir zaafı vardır. Onun görüşü, tatlıların Eternity arayışına ciddi bir engel oluşturamayacağı, herhangi bir çürük durumunda dişini değiştirebileceği ölçüde. Yae Miko ve Venti ayrıca onun tatlılara olan düşkünlüğünden bahsettiler ve Anemo Archon, Gezgin'in söz konusu güvenlik açığından yararlanmak için tatlılarını getirmesini bile önerdi. Hikaye arayışı sırasında, Gezgin tarafından sorulduğunda, Ei, insanların tatlıları sevdiği için tatlılardan da zevk alması gerektiğini açıkladı. Ei'nin yemek yapmaktan da nefreti vardır ve bunun dışında her şeyi yapabileceğini söyler.

Kusurlu davranışlarına rağmen Ei, Inazuma'yı ablası gibi gerçekten seviyor ve sadece onu ve insanlarını sonsuza kadar korumak istiyor. Eylemlerinin yanlış olduğuna ikna olduktan sonra, Ei pişmanlık gösterir ve sonsuzlukla ilgili bakış açısını değiştirmeye ve halkının iyiliği için daha iyi bir hükümdar olmaya isteklidir.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Raiden Shogun, arkasında uzun örgülü mor saçları ve Beelzebul'un ikiz kardeşi Raiden Makoto'ya ait bir saç tokası olan yetişkin bir kadındır., sağ tarafında. Gözleri mor ve sağ gözünün altında bir güzellik işareti var. Gerdanlık olarak boynuna küçük bir kırmızı kurdele takıyor ve kimonosunun altına koyu renkli bir elbise giyiyor. Elbisesinin kolları kollarını tamamen kapatıyor ve orta parmaklarının üzerine altın yüzüklerle ilmekli ve avuçlarını ve ellerinin üstünü kısmen kapatıyor ve tırnakları mora boyanmış. Onun kimonosunun farklı mor ve koyu kırmızı tonlarında bir dizi deseni, sağ göğsünün altında giysisinin önüne bağlanmış Inazuma amblemini taşıyan bir rozet ve sol omzundaki bir payanda üzerinde daha ayrıntılı bir amblem var. Kıyafetinin arkasında püsküllü koyu kırmızı bir fiyonk takıyor. Üstünde küçük elmas açıklıkları olan koyu mor uyluk boyu çoraplar ve yüksek topuklu sandaletler giyiyor;


Bilinen diğer Archonların aksine, giysisindeki elektro mücevherlerin hiçbiri tipik bir Inazuman vizyonu şeklinde görünmediğinden, 'sahte' bir vizyon takmıyor gibi görünüyor. Bunun yerine, bu amblemlerin üçü de (biri göğsünün alt kısmına bağlı, bir diğeri sırtındaki 'yelpazede' ve bir diğeri de tırabzanının üzerinde) elemental patlaması yüklendiğinde, Gezgin'in kıyafetlerinin nasıl parladığına benzer şekilde hafifçe parlıyor.

bottom of page