top of page

Qiqi

Tarafından zombi olarak dirildi Üstad , o kadar sona erdi Baizhu 'ın bakım ve şimdi çalışıyor Bubu Eczacılık içinde Liyue Limanı .

Qiqi

Bubu Eczanesi'nde çırak ve bitki toplayıcısı. Ölmeyen bir bedene sahip üstad tarafından "kutsanmış" olan bu küçük zombi, önce kendisine emir vermeden hiçbir şey yapamaz.
Qiqi'nin hafızası bir elek gibidir. Mecburiyetten, her zaman, daha sonra unutacağından emin olduğu önemli bir şey yazdığı bir defter taşır.
Ama en kötü günlerinde defterine bakmayı bile unutur...


Bubu Eczanesi'nde çırak ve bitki toplayıcısı. Kemik beyazı bir tene sahip bir ölümsüz, nadiren kelimeler veya duygular konusunda çok fazla şeye sahiptir.


Qiqi, eczanede müşterilerle ilgilenirken sessiz ama kibar bir tavır sergiliyor. Bir zombi olarak, Qiqi anıları hatırlamakta güçlük çeker ve sevdiklerini korumak için Vizyonunu kullanarak sürekli olarak kendini pekiştirmezse, insanları çabucak unutabilir. Ölümsüz doğası nedeniyle, Qiqi nispeten düz bir sese sahiptir ve duygularının çoğunu başkalarına aktaramaz ve özellikle güçlü bir koku alma duyusuna sahip değildir. Soğuk havayı tercih ediyor çünkü sıcak ona ölümü hatırlatıyor ve böyle yerlerde çok uzun süre kalırsa eti çürümeye başlıyor.


Uyandıklarında zombilere emir verilmesi gerekmesine rağmen, Qiqi bunu kendisi yaptığı için nadir görülen bir vakadır ve görevlerini yerine getirmek için kendine emir vermesi gerekir. Bu görevler iptal edilemez ve ya görevi bitirmeli ya da yeterince samimiyetle ona sarılarak iptal etmeye zorlanmalıdır. Görevlerini ciddiye alıyor, elinde o gün yapması gereken her şeyi detaylandırdığı ve unuttuğu bir şey olursa hatırlatma görevi gören bir defter taşıyor. Ayrıca kendini geliştirmeye çalışır, böylece daha az unutkan olur. Ancak özellikle kötü günlerde not defterine bakmayı unutabilir.


Genelde herkesle iyi geçinirken, Hu Tao'nun ne zaman gelse veya adı geçse , "delinebilir bir yüzü" olduğunu ve onu tamamen hor gördüğünü belirterek, onu mühürleme konusundaki ısrarı nedeniyle yönetmeni buzdolabına atma niyetini ifade ederek onu kaybeder . uzak. Ona bir istisna yaptıktan ve onu şımarttıktan sonra bile, Qiqi hala Hu Tao'ya karşı kin besliyor. Nadiren patronunu unutsa ve patronunun onunla gizli amaçları olduğunun farkında olsa da, patronunun kendisi üzerindeki endişesine değer verdiği için patronunun yanında kalmaya aldırmaz.


Ayrıca, bilinmeyen nedenlerle hindistan cevizi sütü ve ispinozlara düşkündür, ancak ilk başta ilkini "cococoat" sütü olarak karıştırır. Sonuç kapsayan popüler bir şaka Ganyu çünkü onun Qilin boynuz cocogoat olmak.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Qiqi'nin yanlarında omuzlarına ulaşan açık mor saçları, arkada uzun bir örgüsü, soluk teni ve macenta renkli gözleri var. Tırnakları siyahtır.


Qiqi genellikle mor temalı giysiler giyer ve üzerine birkaç ofuda tılsımı yapıştırılır. Kıyafeti mor bir frak ve üstte kırmızı-mor (macenta) püsküllü koyu mor bir bere ve yanına gömülü Cryo Vision'dan oluşuyor . Bir çift basit küpe takıyor; biri siyah biri beyaz. Ayrıca siyah topuklu ayakkabılar ve mumya benzeri bandajlarla sarılmış beyaz çoraplar giyiyor.


Bir zombi olmasına rağmen Qiqi, patronu Baizhu'dan daha iyi durumda. Sert mortisin yerleşmesini önlemek için günlük olarak jimnastik yapıyor, aksi takdirde onu sürekli hareket etmek için zıplamaya zorlar. Kıyafeti Summerchill Dreams , ekli tılsımlar nedeniyle ona büyük huzur veren bir bitki toplayıcı giysisi olarak tanımlanıyor.

bottom of page