top of page

Mona

Çok yetenekli ve aynı derecede gururlu bir astrolog olan Mona, farkında olmadan efendisinin günlüğünü okuduktan sonra efendisinin ...

Mona

Çok yetenekli ve aynı derecede gururlu bir astrolog olan Mona, farkında olmadan efendisinin günlüğünü okuduktan sonra efendisinin gazabına uğramamak için Mondstadt'a yerleşti .


Kendisini "Astrolog Mona Megistus" olarak ilan eden ve unvana uygun yeteneklere sahip gizemli genç bir astrolog. Bilgili ama gururlu.
Sık sık nakit sıkıntısı çekmesine ve tasarruflu bir hayat sürmesine rağmen, astrolojiyi asla kâr için kullanmamaya kararlıdır... Onun sürekli para konusunda endişelenmesine neden olan tam da bu karardır.


Kendisini "Astrolog Mona Megistus" olarak ilan eden ve unvana uygun yeteneklere sahip gizemli genç bir astrolog. Bilgili ama gururlu.


Mona tutkusunu ciddiye alan bir astrologdur. Bu konuda kısmen bilgili ve saygı duyuyor ama aynı zamanda efendisinden de korkuyor. Astroloji becerilerini hidromansi ile birleştirir, bu da onu iyi bilinen bir astrolog yapar. Kısmen astrolojisinden dolayı Mona, bir kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlayabilir, niyetlerini tek bir bakışta hissedebilir, kaderini görebilir ve bir kişinin özelliklerini sadece takımyıldızının ne olduğunu bilmekten doğru bir şekilde çıkarabilir.


Astrolojiye takıntılı olmak Mona'ya bir gurur duygusu verir, ancak bu aynı zamanda iki ucu keskin bir kılıç görevi görür; eline geçen her Mora , maliyeti ne olursa olsun, hemen astrolojiyle ilgili materyallere harcanır. Mora'nın günlük ihtiyaçlarını karşılamak için tükendiğini, ara sıra günlerce barınak veya yiyecek olmadan kaldığını ancak çok geç fark eder. Dışarıda yemek yerken basit yemekleri tercih ettiği için özellikle yemek yeme konusunda seçicidir; yemek yaptığında, satın alabileceği her şeyden en iyi şekilde yararlanır. Kendisine saygısızlık edenlere tahammülü yoktur. Ayrıca, biri onda olmayan bir şeye işaret ettiğinde çok fazla inkar ediyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Mona açık tenli, kıvrımlı bir yapıya ve soluk yeşil gözlere sahiptir. Ayrıca iki atkuyruklu uzun siyah saçları var ve sol kulağında pusula benzeri altın bir küpe takıyor. Mona'nın saç örgülerinin uçları iki altın pusula süsü ile süslenmiştir.


Mona, altın astarlı mor ve siyah bir tek parça streç giysi giyiyor. Göğsünün üzerinde asılı bir pusula süsü ile düğmeli kırmızı astarlı kısa mor bir pelerin ile birlikte mor kollu ve siyah eldivenler giyiyor. Başının üstünde altın çıkartmalar, siyah kurdele ve başka bir pusula süsüyle süslenmiş mor bir cadı şapkası var. Benzer bir tanesi sağ uyluğuna sarılı olarak görülüyor. Kıyafeti Flowing Fate , hafif bir astrolog kıyafeti olarak tanımlanıyor ve uygun fiyata en yüksek kaliteyi sağlamak için gereksiz şeyleri ortadan kaldırıyor.

bottom of page