top of page

Lisa

200 yıldır Sumeru Academia'nın en seçkin mezunu olarak tanınan güçlü bir büyücü olan Lisa, o zamandan beri Favonius Şövalyeleri'nin mütevazı...

Lisa

200 yıldır Sumeru Academia'nın en seçkin mezunu olarak tanınan güçlü bir büyücü olan Lisa, o zamandan beri Favonius Şövalyeleri'nin mütevazı Kütüphanecisi olmak için Mondstadt'a döndü .


Asla yeterince şekerleme yapamayan entelektüel bir cadıdır. Favonius Şövalyeleri Kütüphanecisi olarak Lisa, canını sıkan her şeyle ne yapacağını her zaman tam olarak bildiği için akıllıdır.
Uykusunu her ne kadar sevse de sakin, sakin bir tavırla her şeyi kontrol altında tutmayı başarıyor.


Sumeru Academia tarafından son iki yüzyılın en seçkin mezunları olarak kabul edilen Favonius Şövalyeleri'nin tembel ama bilgili Kütüphanecisi.


Lisa usta bir cadıdır; bu nedenle, onları anlamasına yardımcı olacak elementler ve öğelerle ilgili her şeyden hoşlanır. Kütüphaneci pozisyonuna rağmen, Lisa normal kitaplarla uğraşmaktan nispeten sıkılmış göründüğü için biraz gelişigüzel bir şekilde alıyor, bunun yerine kısıtlı bölümdekileri tercih ediyor. Yine de işi ciddiye alıyor, çünkü uzun süredir gecikmiş kitapları kişisel olarak toplamaya gidecek, ancak bir şekilde hayattaki daha küçük şeylerin tadını çıkarabilecek.


Onun gelişigüzel, kaygısız kişiliği Vizyonundan geliyor , çünkü tanrılar onu ona verdi ve öğrenmek istediği bilgiyle doygunken, ona bedelin ne olduğunu söylemediler ve arkasındaki gerçeklerden korkmaya başladı. Bu da onun oldukça paranoyaklaşmasına neden oldu ve bilgi için çok yüksek bir bedel ödediğinden, kendini kütüphanenin sınıflandırılması ve yönetimine havale ederek, genellikle başka herhangi bir görev almayı reddederek Sumeru'dan ayrıldı. 


Lisa sinirlendiğinde, çevresindeki hava kısmen Elektro Görüşü nedeniyle elektriklenir. Onu kızdıran şeyin ciddiyetine bağlı olarak, ya basitçe sinirlenebilir ya da inanılmaz derecede korkutucu olabilir, ikincisi de "uygun" ceza vermesine neden olur.


Lisa düşkün gibi görünüyor Traveller ve bazen atıfta bulunarak çapkın Traveller "tatlım" ya da "sevgilim". Lisa, Serenitea Pot diyaloğunda Gezgin'in onun için özel olduğunu söylüyor.


Çaydan hoşlanır, her zaman öğleden sonraları sebze çorbasıyla birlikte içmesini sağlar. Ayrıca kabak korkusu olan cucurbitophobia'dan muzdariptir.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Lisa'nın açık teni, yeşil gözleri ve dalgalı, açık bal-kahverengi saçları var, yandan gevşek bir atkuyruğuyla bağlanmış.


Yanlarında açık yırtmaçlar ve altın işlemeli mor ve beyaz bir elbise, uçuk mor süslemeli siyah eldivenler, büyük bir cadı şapkası, siyah dantel çoraplar ve siyah yüksek topuklu ayakkabılar giyiyor ve bir kulağında bir küpe görünüyor. Vizyonu elbisesinin yakasına kenetlenmiş altın bir kolye takıyor.


Kıyafetinin tamamında en sevdiği çiçeği yansıtan bir gül motifi yer alıyor. Şapkasında uçuk mor bir gül, atkuyruğunun kravatında da benzer bir gül var. Ek olarak, kemerinin kalçasına büyük bir süs altın gül takılır. Kıyafeti Purple Rose , genç bir bayanın zarafetini gösteren güllerle süslenmiş dar kesim bir elbise olarak tanımlanıyor.

bottom of page