top of page

Kujou Sara

Bir tengu Sara ait benimsenen kızı Kujou Clan of Tenryou Komisyonu . Onun klan ve her iki sadık Shogun , Kujou Sara Shogun'un iradesine...

Kujou Sara

Bir tengu Sara ait benimsenen kızı Kujou Clan of Tenryou Komisyonu . Onun klan ve her iki sadık Shogun , Kujou Sara Shogun'un iradesine onun emirlerini yerine getirir.


Tenryou Komisyonu'nun güçlerinin lideri. Bir fırtına rüzgarı kadar hızlı hareket eden ve her zaman sözünü yerine getiren karizmatik bir kadın.
"İlahinin Adanmışı" unvanını taşıyor ve Raiden Shogun'a bağlılık yemini etti.
Shogun'un peşinde olduğu sonsuzluk, uğruna savaşmaya istekli olduğu sebeptir.


Kujou Sara, Raiden Shogun'a hizmet eden Kujou Klanının bir üyesi ve evlatlık kızıdır . Vizyon Avı Kararnamesini destekliyor ve birliklerin Vizyonları ele geçirmesine öncülük ediyor . Kujou Sara ayrıca "bir kuzgun kadar karanlık kanatları" olan bir " tengu savaşçısı" olarak tanımlanır . 


Oyundaki olaylardan önce, Kazuha'nın arkadaşı, Kararnamesi için Raiden Shogun'a meydan okudu. Kujou Sara, Shogun adına meydan okumayı kabul etti ve arkadaşının galip geldiği sonraki düelloda arkadaşına karşı galip geldi. Cesur ruhun ölümüyle sonuçlanan İlahi Cezayı verdikten sonra Elektro Vizyonunu talep edemeden önce, arkadaşının ölümüne tanık olmak için yeni giren Kazuha, anlaşılmaz bir şekilde onu kaptı ve Inazuma'dan kaçtı.


Kujou Klanının evlat edinilmiş bir üyesi olmasına rağmen, Raiden Shogun'un kuralına son derece sadıktır ve kendisi göremese bile Raiden Shogun'un arzu ettiği sonsuzluğu yaratmak için yorulmadan çalışır. Onunla konuşanlar, Tenryou Komisyonu'ndaki konumuna uygun, acımasız, ancak etkili ve sert bir tavrı olduğunu belirtiyorlar. Shogun'un davasına bağlılığı ve onurlu davranışı, emri altındakilerin saygısını kazandı. Mümkün olduğunda her şeyi kendisi yapmayı tercih ediyor; diğer Tenryou generallerine kıyasla, arkada kalmaktansa adamlarının yanında savaşa katılmayı (ve sonuç olarak kafa kafaya saldırıları) tercih ediyor. Şerefsiz davranışlardan ve Shogun'un iradesine ihanet edenlerden nefret eder.


Sara'nın Shogun'a olan bağlılığı, büyük bir yüksekliğe düşerken kendisine bir Elektro Vision verildiğinde Shogun'un onu ölümden kurtardığına inandığı gerçeğinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bu eylem sadece hayatının bağışlanmasına değil, aynı zamanda genç tengu'nun Kujou Klanına kabul edilmesine ve Electro Archon'a sarsılmaz bir bağlılığa yol açtı. Sara, Takayuki'nin onu evlat edinmesini takdir etse de, Takayuki'nin kendisini gerçekten bir aile olarak görmediğini ve ona biyolojik çocuklarına davrandığı gibi davranmadığını söyleyebildiği için bir yalnızlık duygusu ifade ediyor.


Hızlı ve kolay doldurulan yiyeceklerden hoşlanır, ancak tatlılardan hoşlanmaz çünkü bunlar onu rahatlatır, bu da görevine uygun olmadığını düşündüğü bir şeydir.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Kujou Sara, indigo saçları düzensiz bir bob şeklinde kesilmiş bir kadındır. Altın gözleri var.


Kıyafeti öncelikle beyazdır. Kırmızı ve altın renkli geta ayakkabıları giyiyor. Kemerine bağlı bir Elektro görüş görülebilir. Başında kuşa benzeyen, beyaz vurgulu ve siyah armalı kırmızı bir tengu maskesi vardır. Belinin etrafında, ortasında vizyonu olan sarı bir fiyonğa bağlı altın bir ip var. Kıyafeti Solemn Purity , ilkel ve uygun ve bir Archon'un dindar hizmetkarına layık bir giysi olarak tanımlanır.

bottom of page