top of page

Klee

Cesur ve genellikle oldukça yıkıcı maceracı Alice'in kızı olan Klee...

Klee

Cesur ve genellikle oldukça yıkıcı maceracı Alice'in kızı olan Klee, emanet edildiği Favonius Şövalyelerini dehşete düşürecek şekilde birçok yönden annesinin peşine düşer .


Favonius Şövalyeleri Kıvılcım Şövalyesi! Sonsuza dek bir patlama ve bir flaşla!
—Ve sonra Vekili Büyük Usta Jean'in sert bakışlarından kayboldu.
Elbette, hücre hapsinde
geçirilen zaman, yeni barut formülleri hakkında düşünmek için çok zaman verir... Ama yine de hücrede kalmamak daha iyi olur.


Bir patlayıcı uzmanı ve Favonius Şövalyeleri'nin hapsedilen odasında müdavim. Ayrıca Kaçan Güneş Işığı olarak da bilinir.


Klee, annesi Alice'in peşine düşen enerjik ve dışa dönük bir kızdır. Patlayıcı yaratma konusunda özel bir yeteneği vardır ve patlama seslerinden etkilenmez. Amber 's Baron Bunny gibi bombaları gibi patlayabilecek her şeye bayılıyor . Arkadaşlarıyla oynamayı seven tipik, enerjik bir genç çocuk gibi davranıyor. Ne yazık ki, onun oyun tanımı genellikle patlayıcıları içerir; özellikle balıklarla dolu göllere bomba atmaya bayılıyor.


Kısmen genç yaşı nedeniyle, Klee zaman zaman çok saf olabilir ve Mondstadt'ın şarap endüstrisini bir canavarla karıştırmak ve Diluc'un neden her zaman huysuz olduğunu merak etmek gibi herhangi bir bağlamı olmayan konularla kolayca karışabilir. ona "tuhaf yetişkin" diyebilecek kadar.


Favonius Şövalyeleri'nin resmi bir üyesi olarak kabul edilse de, Klee'nin tuhaflıkları sık sık başını belaya sokar. Herhangi bir çocuk gibi, azarlanmamak için sık sık kaçmaya çalışır, ancak sonunda Jean tarafından yakalanır ve Jean onu kendini yansıtması için hücre hapsine gönderir. Ara sıra bunu yapmaya çalışsa da, neredeyse her zaman çabucak unutur ve bunun yerine zamanı yeni bombalar ve patlayıcılar için beyin fırtınası yapmak için kullanır.


Klee şövalye arkadaşlarını sever ve karşılığında onlar tarafından çok sevilir. O özellikle düşkün Kaeya ve Albedo . Ne zaman oynamak için şehir dışına çıksa, her zaman Kaeya'nın ona verdiği "hayatta kalma kurallarını" takip eder. Albedo ise onunla ilgilenen bir ağabey figürüdür. Ayrıca seyahat ederken Favonius Şövalyeleri'nin gözetimi altında bıraktıklarından beri onları görmemiş olsa da anne babasını da seviyor.


Kabarık şeyleri ve balıkları sever, ancak kabuklarını çıkarmaları çok uzun sürdüğü için yengeçlere karşı alışılmadık bir isteksizliği vardır .

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Klee, soluk tenli ve açık kırmızı gözlü , elf benzeri küçük bir kızdır. Belirgin bir kukuleta ve elf kulakları ile at kuyruğu şeklinde bağlanmış soluk sarı saçları var.


Klee, beyaz bir elbise ve şortun üzerine koyu kırmızı süslemeli ve etek ucunda anahtar deliği şekilleri olan kırmızı bir ceketin yanı sıra ponponlu kabarık bir fular, eldivenler, diz çorapları, botlar ve kahverengi bir postacı çantası giyiyor. Bu çantaya, annesi ve onun Pyro Vision tarafından yapılan tüylü, ormanlık hayvan şeklinde bir ponpon olan Dodoco iliştirilmiştir . Klee, üzerinde yonca amblemi ve iki beyaz tüy bulunan iğneli oldukça büyük bir kırmızı gazeteci şapkası takıyor. Kıyafeti Shooting Spark , enerjik bir çocuk için uygun bir deri sırt çantasıyla birlikte gelen bir kıyafet seti olarak tanımlanıyor.

bottom of page