top of page

Kaeya

Kaeya, Favonius Şövalyelerinin Süvari Kaptanıdır. Tüm tuhaflıkları, sırlarıyla bile Mondstadt halkı tarafından büyük saygı görüyor .

Kaeya

Favonius Şövalyeleri'nde Kaeya, Büyük Usta Jean'in en güvenilir yardımcısıdır. Her zaman zorlu sorunları çözmek için ona güvenebilirsiniz. Mondstadt'taki herkes Kaeya'yı sever ama kimse bu esprili, çekici şövalyenin sırlarını bilmiyor...


Mondstadt'ın ötesinden geldiği söylenen Favonius Şövalyeleri'nde başarılı bir kılıç ustası ve stratejik düşünür.


Kaeya, drama yeteneğine sahip, dışa güvenen ve çekici bir kişidir. Bazen aşırı rahat ve hatta tembel olarak görülür, ancak işini ciddiye alır. Mondstadt'ın yaşlıları arasında şaşırtıcı derecede popüler, hatta kendisine "kayınvalide için en iyi aday" unvanını kazandırıyor. Karizması ve kararlılığı ona Mondstadt'taki birçok insanın hayranlığını, saygısını ve desteğini kazandırdı - ancak başkalarını kışkırtma sevgisi de aynı insanların öfkesini kazandı.


Kel suratlı yalanlar söylemekten ve başkalarını işini yapmaya ikna etmekten zevk alıyor gibi görünüyor, ancak bu, Favonius Şövalyeleri'ndeki rolünde ona iyi hizmet ediyor. Kendini "tutum sorunu olan bir anti-kahraman" ilan etti; Her şey istediği gibi bittiği sürece Kaeya kullanılan yöntemleri umursamaz. Yine de, muhbiri Vile'ye göre , diğer insanların ailelerini tehdit edenlerle çalışırken, onların "avlanıp yok edilmeyi" hak ettiklerine inanarak, onlarla çalışma konusunda bir sınır çiziyor.


Kaeya, hem düşmanlarına hem de müttefiklerine yaptığı gibi, insanları yüksek stresli durumlara sokmaktan ve değerlerine meydan okumaktan hoşlanır. Kendisiyle savaşa dalmadan hemen önce yoldaşlarının gözlerindeki tereddütü görmekten zevk alır, tıpkı düşmanlarının kendisiyle yüzleşirken gözlerindeki korkunun bakışından zevk aldığı gibi.


Dışadönüklüğüne rağmen, Gezgin yalnızlıkla mücadele ediyor göründüğünü gözlemledi, ancak bununla yüzleştiğinde şakacı bir şekilde yönünü değiştirdi. Gezgine sık sık onunla konuşabileceklerini hatırlatır, onları onunla vakit geçirmeye davet eder, ısrarla (bazen kapsamlı) yardım teklif eder ve çoğu zaman Gezgin ayrılmak zorunda kaldığında hayal kırıklığını dile getirerek yardımcı olma arzusunu ve olmaktan hoşlanmadığını gösterir. tek başına.


Alkolün tadını takdir eder ve genellikle meşgul olmadığı zamanlarda içki içerken görülür. Üzüm suyunu içenlerin sabrının olmadığını ve özlediklerini iddia ederek, herkesin reşit olana kadar içki içemeyeceğini anladığı halde üzüm suyundan nefret eder. Gezgin, içki alışkanlığının bir tür başa çıkma mekanizması olabileceğini düşünüyor ve Rosaria , sarhoş olduğunda Kaeya'nın yüzünün kaymaya başladığını ima ediyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Kaeya, ince yapılı ve bronz tenli, uzun boylu genç bir adamdır. Görünür gözü keskin ve eğimli, uzun kirpikli deniz salyangozu ve Dainsleif ile aynı elmas şeklindeki gözbebeği . Açık mavi çizgili lacivert saçları ve sol omzunun üzerinden beline kadar inen uzun bir tutam saçı var. Kahkülleri, yüzünün sağ tarafını kaplayan ve korsan dedesinden miras kaldığını iddia ettiği düz siyah bir göz bandını neredeyse gizleyen uzun bir saçakla budanmış. Ancak bunun daha sonra insanlarla dalga geçmek için söylediği bir yalan olduğu ortaya çıktı.


Kaeya'nın kıyafetleri gösterişli de olsa bir Süvari Kaptanına yakışır. Beyaz yakalı, göğüs dekoltesini ortaya çıkaran bir bluz giyiyor ve kolları lacivert katlanmış manşetlere sahip ön kol boyu. Bunun üzerine açık mavi bir yelek veya ceket ve kürk yakalı bir pelerin giyiyor. Koyu renk, dar pantolon ve diz boyu çizmeler giyiyor. Aksesuarlar için bileklerinde sivri uçlu ve gözleriyle aynı elmas şekliyle işaretlenmiş parmaksız eldivenler giyiyor. Aynı zamanda Vizyonunun çıktığı gevşek kahverengi bir kemer takıyor.bir kın ve kılıcını taşıması için tasarlanmış bir ip gibi. Sol kulağında, altında sivri uçlu bir gözyaşı damlası şeklinde metal bir çerçeve üzerinde bir tür mavi mücevher bulunan tek bir küpesi var. Aynı mücevherler, ayak bileklerindeki iki kayışta asılı olarak bulunur. Kıyafetinde, manşetlerini katlanmış tutmak için ön kollarında mavi bir bant, göğsünde yakalarının uçlarına bağlanmış gibi görünen bir zincir ve açıklanamayan kayışlar, kemerler veya bantlar gibi daha birçok küçük ayrıntı var. Kıyafeti Icy Featherflight modaya uygun ve kürk yakalı olarak tanımlanıyor.


Özellikle, diğer Mondstadt karakterlerinin Vision'larında kanat başına üç tüy bulunurken, Kaeya'nın Vision'ında sadece iki tüy bulunur. Aynı zamanda Vision'ının arkasında sağ tarafında kanadı olan tek kişidir (diğer Mondstadt Vision'ların sol tarafında kanatları vardır veya arkalarında hiç kanat yoktur).

bottom of page