top of page

Kaedehara Kazuha

Ünlü kez bir dolaşıp samuray Kaedehara Clan , Kazuha geçici tayfasıydım olan Crux tarafından bir suçlu ilan edildikten sonra...

Kaedehara Kazuha

Ünlü kez bir dolaşıp samuray Kaedehara Clan , Kazuha geçici tayfasıydım olan Crux tarafından bir suçlu ilan edildikten sonra Raiden Shogun bir ayırdığınız için Vizyon onun elinden.


Mütevazı ve nazik bir kişiliğe sahip Inazuma'dan gezgin bir samuray.
Genç ve kaygısız tavırlarının altında geçmişten gelen pek çok yükü saklayan bir kalp vardır. Görünüşte rahat olan Kazuha'nın kendi davranış kuralları vardır.


Şu anda Liyue'nin Crux Fleet'inde olan Inazuma'dan gezgin bir samuray. Kalbi geçmişten pek çok yük saklayan nazik ve kaygısız bir ruh.


Kazuha kibar ve iyi konuşulan bir kişidir. Diğer asil Inazuman klan üyeleriyle karşılaştırıldığında, Kazuha içeride kalmak yerine dışarı çıkmayı ve seyahat etmeyi tercih ediyor, bu da servet ve görev eksikliği nedeniyle klanının evine el konulmasının yapmasına izin verdiği bir şey. Inazuma'yı hayatının büyük bir bölümünde mütevazı bir gezgin olarak barışçıl bir şekilde dolaştı, kendine kılıç kullanmayı öğretti ve başka beceriler edindi, asla lüks aramadı. Bunun yerine, sadece güneşte ısıtılmış bir kayanın üzerinde uyuyarak kolayca memnun olur. Dışarıda geçirdiği zaman onu doğaya ve rüzgara uyum sağlar, etrafındaki her şeyi mutlak bir netlikle "duyup" "koklayabilir". Tehlikeleri sezebilir, insanları okuyabilir ve ne kadar iyi saklamaya çalışırlarsa çalışsınlar anında izini sürebilir. Bu hassasiyetinden dolayı sakin havayı tercih eder ve bir yerde asla çok uzun süre kalmaz ve yeteneklerinin ikincisi için durması.


Kazuha hedeflerinde kararlı, onları titizlik ve kurnazlıkla takip ediyor, ama aynı zamanda zaman ayırıyor ve rahat. Her konuda çok düşünceli ve düşüncelidir, seyahatlerinde sık sık çeşitli konular hakkında düşünür. İlişkilerine büyük saygı duyuyor , arkadaşı için saklandığı yerden hemen çıkıyor ve barınmaya ihtiyacı olduğunda onu yanına aldıkları için Beidou ve Gorou'ya sonsuza dek minnettar. Kazuha sık sık başkalarını yaklaşan fırtınalar ve olası sorunlar konusunda uyarır, mutlu bir şekilde basit ayak işlerini yapar, tavsiyelerde bulunur ve başkalarına yardım etmeye isteklidir.


Anemo üyeliğine uygun olarak Kazuha, bir özgürlük kavramına - herkesin umutlarına ve hayallerine sahip olma hakkına sahip olduğuna ve kimsenin, hatta bir tanrının bile onları alma hakkına sahip olmadığına sıkı sıkıya inanıyor. Bu nedenle Raiden Shogun'a ve onu destekleyenlere karşı çıkar. Değerlerine rağmen, gururlu değildir ve kişisel olarak aynı fikirde olmadığı kişilerin güçlü dövüş yeteneklerini ve onurlu davranışlarını kabul edebilir. Arkadaşının düellosunu onurlu ve asil olarak görüyor, ancak daha sonra Raiden Shogun tarafından idam edilmesinin hem adil hem de haklı olduğunu düşünüyor.


Onun arkadaşının ölümünden sonra üzüldü ve Crux katıldıktan sonra yoldaşı mürettebatı herhangi konuşmak olmaz, ama sonunda onlara ısındı ve oldukça konuşkan göre olan Beidou. Kazuha'nın çok şiirsel bir yanı var, boş zamanlarında haiku yazmaktan hoşlanıyor ve bu konuda özellikle yetenekli olmadığını iddia etse de kolayca ilham alıyor. Hem birçok yeri gezmesi hem de uzun süre yelken açması sonucunda Kazuha, özellikle hazır ızgara balıklara düşkün hale geldi ve yemeğini yavaş yavaş hazırlayıp bitirmek için zaman ayırdı. Ne yediği konusunda seçici olmasa da, aceleye getirilmiş yemekleri veya tembel pişirme yöntemlerini sevmez. En değerli varlığı, her zaman yanında bulundurduğu kılıcıdır, hem bir İnazuman hem de bir samuray olarak Kazuha için bir gurur kaynağıdır. Ayrıca kırmızı akçaağaç yapraklarına inanılmaz düşkündür, onları güzel bulur ve sonbaharda yağmur yağdığını görmekten hoşlanır. Bu tür manzaraları göremediği zaman, sık sık onları toplar ve herhangi bir yurt özlemini hafifletmek için bir hatıra olarak taşır

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Kazuha, dalgalı, orta uzunlukta saçları olan genç bir adamdır, bir kısmı sağında ortalanmış bir atkuyruğu ile bağlanmıştır. Sağındaki tek bir turuncu-kırmızı çizgi dışında platin sarısı bir renk. Altta sarı bir renk tonu olan kırmızı gözleri var ve genellikle nazik bir yüz ifadesi var.


Kazuha'nın kıyafeti, Düşen Yapraklar, onun gezici samuray kıyafetlerinin ayırt edici özelliği olan akçaağaç yaprağı desenlerine sahip olduğu anlatılıyor. Gri kısa kollu kimono ve siyah haori kabandan oluşur. Ceketin yarısı normal olarak sol koluna giyilir, turuncu ve kırmızı akçaağaç yapraklarıyla süslenmiş dökümlü turuncu bir kol bulunur, diğer yarısı ise belinin arkasına sarılır ve üstüne taktığı bir obi kemeri ile sabitlenir. Altın vurgulu siyah ve kırmızı bir fular ve sağ kolunun altından geçen ve Anemo görüşünün arkasına sabitlendiği sol omzunun üzerinden geçen eğimli bir kemer takıyor. Vizyon, kırmızı bir püskül dekorasyonuna bağlıdır ve bazı samuray omuz kaplamalarına yakındır. Akçaağaç yaprağı desenli kırmızı hakama pantolonu ve diz kapaklarının altından ayaklarına kadar her iki bacağında siyah bir deri parçası olan koyu kırmızı taytlı siyah sandaletler giyiyor.


Ellerinin arkasını ve sol ön kolunu koruyan siyah eldiven plakaları takıyor. Sağ eli, geçmişte olmasa da bandajlıdır. Bu değişikliğin olası bir sonucu, arkadaşının Vizyonunu aldıktan sonra, kaçarken enerjisinin sonunun da elini yakmasıydı,  ancak vizyonların böyle davranıp davranmadığı bilinmiyor. Bir başka olası neden de, bandajların genellikle sürekli kılıç kullanımına karşı korunmaya yardımcı olması ve değişim sırasında Kazuha'nın ellerine daha iyi bakması gerekmesidir. Kazuha sağlaktır ve kendini ifşa ettikten sonra daha sık dövüşmeye başlardı. Kaçtıktan sonra yine de ellerinin nasır tutacağı bir denizci olarak yardım etmesi gerekiyordu.

bottom of page