top of page

Jean

Frederica Gunnhildr ve Seamus Pegg'in kızı, Barbara'nın ablası ve prestijli Gunnhildr Klanının soyundan gelen Jean, Favonius Şövalyeleri'nin Vekili Büyük Üstadı .

Jean

Şövalyelerin Büyük Üstat Vekili olarak Jean, kendisini her zaman görevlerine ve Mondstadt'ta barışı korumaya adamıştır.
Stormterror'ın saldırısının başlamasından çok önce önlem almıştı ve her zaman olduğu gibi Mondstadt'ı canı pahasına koruyacak.


Dürüst ve titiz Karahindiba Şövalyesi ve Mondstadt'ın Favonius Şövalyeleri'nin Büyük Usta Vekili.


Şövalyelerin Büyük Üstadı olarak Jean, kayıp bir kediyi bulmak gibi görevler ne kadar küçük görünürse görünsün, rolle ilgili tüm sorumluluklarını ve görevlerini ciddiye alır. Bu nedenle, Jean sık sık yerel halktan komisyonları tamamlamaya çalışırken kendini tüketir, bu da diğer üyelerin endişesine neden olur.


Görevlerine olan bağlılığı iki nedenden kaynaklanmaktadır; çocukken yetiştirilmesi ve Varka'nın öğretileri. Görevlerini sürekli olarak hafife alsa da, rahat ve asi kişiliği onun büyümesine katkıda bulunmuştur. Onun tavrına karşı hiçbir kırgınlık göstermez, bunun yerine o döndüğünde şehrin daha müreffeh ve misafirperver olmasını sağlamaya söz verir. Çalışma etiği, onu hem Mondstadt vatandaşları, hem de diğer üyeler tarafından sevilir ve diğer kuruluşlar tarafından not edilir. Sorunları çözmek için barışçıl yöntemleri tercih etse de gerekirse güç kullanmaktan çekinmez.


Başarıları ve arkasında etkileyici bir miras bıraktığı için Vennessa'yı bir rol model olarak görüyor ve mirasını ve Mondstadt'ın güvenliğini korumak için yorulmadan çalışıyor. Ne zaman sıkıntılı veya kafası karışmış hissetse , genellikle Windrise'daki Büyük Ağaç'a gider . 


Şövalyeler'den ayrıldıktan sonra bile Diluc'a kıdemlisi demek gibi bir alışkanlığı var. Buna rağmen, her ikisinin de Mondstadt'ı koruma konusunda aynı vizyonu paylaştığını kabul ediyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Jean'in uzun, atletik bir yapısı ve açık teni var. Gri-mavi gözleri ve siyah fiyonklu bir at kuyruğuna bağlı orta uzunlukta altın sarısı saçları var. Kulaklarına bir çift altın haç küpe takıyor.


Altın sembollü ve astarlı beyaz, mavi, siyah ve kırmızı askısız bir gömlek, ona bağlı uzun mavi bir kuyruk ceketi, bir çift ayrı beyaz kollu, açık mavi iç astarlı kısa mavi ve altın bir pelerin giyiyor. siyah astarlı beyaz ayrı yaka, altın elmas nokta desenli beyaz tayt ve altın desenli ve siyah topuklu beyaz yüksek topuklu diz boyu çizme. Ayrıca bir çift mavi eldiven giyiyor.


Sanat eseri, gök mavisi bir mücevherle süslenmiş , yayılmış bir kuş kanadı şeklinde altın bir tutuşa sahip gümüş ve mavi bir kılıç olan yükselmiş bir Favonius Kılıcını kullandığını tasvir ediyor . Kıyafeti, Favonian Adanmışlığı , düzgün ve akıllı olarak tanımlanıyor ve aynı zamanda onun şövalyeliğini simgeliyor. Yaz kıyafeti Sea Breeze Dandelion hafif ve havalı olarak tanımlanıyor, ancak daha az zarif değil ve deniz kenarı gezisi için mükemmel bir seçim olarak kabul ediliyor.

bottom of page