top of page

Hu Tao

Wangsheng Cenaze Salonunun 77. Direktörüdür .

Hu Tao

Hu Tao, Liyue'nin cenaze işlerini yönetmek için hayati bir kişi olan Wangsheng Cenaze Salonunun 77. Direktörüdür.
Bir insanın son ayinlerini kusursuz bir şekilde yerine getirmek ve dünyanın yin ve yang dengesini korumak için elinden geleni yapar.
Bunun yanı sıra, birçok "başyapıtı" Liyue'nin halkında ağızdan ağza dolaşan yetenekli bir şairdir.


Wangsheng Cenaze Salonunun 77. Direktörü. Oldukça genç yaşta işi devraldı.


İlk bakışta, Hu Tao ilginç ve neşeli bir kız gibi görünüyor. İnsanlara şaka yapmaktan hoşlanır ve hayatını dolu dolu yaşamak istediği için etrafta oturup hiçbir şey yapmamaktan nefret eder. Eksantrik ve sıra dışı kişiliği genellikle insanlar üzerinde olumsuz bir izlenim bırakıyor, özellikle de "delinebilir bir yüzü" olduğunu ve buzdolabında saklanması gerektiğini belirten Qiqi . Buna karşılık, Xiao onun mizahını seviyor, onu rahatsız edici ama ilginç buluyor. 


Öte yandan, cenaze törenleri ve son ayinlerle uğraşırken daha ciddi olur ve çalışanlarına müşterinin taleplerinden asla sapmamalarını sürekli olarak hatırlatır. Salonun görevlerinin önemi ve gelenekleri nedeniyle, çalışanlarına gece işe gittiklerinde şüpheyle yaklaşan insanlara karşı da hoşnutsuz olduğunu ifade ediyor.


Olumsuz izlenimlerine rağmen, Liyue'nin gizli sırlarını ve geçmişini biliyor ve Zhongli'nin gerçek kimliğinden şüpheleniyor. Hu Tao, ölümü yaşamın doğal bir parçası olarak kabul eder ve başkalarına kısa hayatlarının tadını çıkarmalarını söyler. Ayrıca Baizhu gibi doğal yaşam sürelerini uzatmaya çalışanlardan da nefret eder . Ayrıca Pyro Vision'a karşı ilgi eksikliği gösteriyor gibi görünüyor .

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Hu Tao'nun açık teni ve çiçek şeklindeki göz bebekleri olan kırmızı gözleri vardır. Uçları kıpkırmızıya dönüşen uzun, koyu kahverengi saçları var. Zig-zag deseni ile bölünmüş ve şapka tarafından gizlenmiş ve tutulmuş yüksek at kuyruklarına bağlanmıştır. Kırmızı erik çiçekleri ve dalları ile süslenmiş koyu kahverengi bir domuz pastası şapkası ile birlikte bir çivit püskülü ve önüne ahşap bir tılsım takıyor.


Hu Tao, mandalina yakalı geleneksel kırmızı bir gömlek, siyah bir ceket ve altın vurgulu siyah şort giyiyor. Pyro Vision, uzun dikdörtgen ceket kuyrukları, siyah yaka ve manşetleri ve ceketinin yakasının ve belinin altına takılan altın broşlarla birlikte ceketinin arkasına gömülüdür. Alçak topuklu elbise ayakkabılarının yanı sıra kırmızı çiçeklerle uyumlu bir çift beyaz çorap giyiyor. Tırnakları siyaha boyanmış ve birden fazla yüzük takıyor. Sol elinin işaret ve orta kısmında halkalar, sağ elinde ise orta, işaret ve başparmak vardır. Sağ elinde bol kırmızı bir bileklik takıyor, ancak uzun kolları genellikle onu gizler. Kıyafeti Erik Çiçeği Buketi , Wangsheng Cenaze Salonu müdürünün günlük iş kıyafetleri olarak tanımlanıyor .

bottom of page