top of page

Ganyu

Liyue Qixing için bir elçi ve sekreter olarak hizmet ediyor .İlk olarak Teyvat Bölüm Hikayesi Bölüm 1, Perde 2: Arkaik Lord Elveda'da görünür .

Ganyu

Liyue Qixing'in sekreteri. Damarlarında hem insan hem de ışıklı canavarın kanı akıyor.
Doğası gereği zarif ve sessiz, ancak qilin'in nazik yapısı, en zorlu iş yükleriyle bile en ufak bir çelişki görmez.
Ne de olsa Ganyu, yaptığı tüm işlerin Liyue içindeki tüm canlıların iyiliğini arayan Rex Lapis ile olan sözleşmesinin onuruna olduğuna inanıyor.


Yuehai Köşkü'ndeki sekreter . Aydınlatılmış bir canavar olan qilin'in kanı damarlarında akar.


Ganyu, yarı qilin mirası nedeniyle genellikle çok sessiz ve çekingendir. Ayrıca, ister görev ister yemek olsun, kendisine verilenleri isteksiz de olsa tamamlar. 


Ganyu, binlerce yıldır Liyue Qixing'in kesintisiz sekreteri olarak hizmet etti. Görev ne kadar önemliyse, o kadar çok çaba harcar, ancak aynı zamanda giderek gerginleşir ve hata yapmaya daha yatkın hale gelir. 


Büyük bir çalışma programı var, genellikle fazla mesai yapıyor. Sonuç olarak, Ganyu'nun iş dışında çok az arkadaşı var. Yaşından dolayı çok unutkandır ve sık sık onu utandıran önemli detayları unutur. Nispeten uykuludur ve hem boynuzları hem de kilosu konusunda çok hassastır.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Yarı insan, yarı usta (daha doğrusu yarı qilin) ​​bir melez olan Ganyu, hem normal ölümlülerin özelliklerine hem de yalnızca tanrılarda bulunan özelliklere sahiptir.


Ganyu, sonunda daha koyu bir gölgeye dönüşen uzun mavi saçlı genç bir kadın görünümüne sahiptir. Saçının şekli, Kaeya'ya benzer, at kuyruğu ile karıştırılması kolay, ama aslında hiçbir şeyle bağlı değil. Çoğunlukla bir insana benzemesine rağmen, bir keçinin boynuzlarına benzer şekilde saçları boyunca geriye doğru kıvrılan koyu kırmızı boynuzları vardır ve üzerlerinde daha parlak kırmızı işaretler vardır. Birçok insan onu bir başlık olarak karıştırıyor, Ganyu'nun aktif olarak teşvik ettiği bir yanlış anlama. İrisleri üstte mor, orta ve altta pembe ve altın rengine dönüşen heterokromatik gözleri var.


Boynuna ayrıca altın bir çan takıyor. Kıyafeti, mor ve beyaz bir korsajın altında altın vurgulu siyah bir elbiseden oluşuyor ve uzun uçları bir kuyruk ceketine benziyor ve buna uygun ayrı bir kol çifti var. Elbise bir fiyonk yapmak için boynunun arkasında buluşuyor. Altın desenli beyaz topuklu ve ayak bileklerinde kırmızı düğümlü gri altları var. Cryo Vision'ı sol kalçasında kırmızı bir yonca yaprağı düğümüyle duruyor. Kıyafeti Frostdew Trail , güçlü ve aydınlatılmış ustalar tarafından kutsanmış zarif giysiler olarak tanımlanıyor.

bottom of page