top of page

Diona

Cat's Tail'de bir barmen olmasına rağmen , aslında alkolden nefret ediyor ve Mondstadt'ın şarap endüstrisini mahvetmekten başka...

Diona

Cat's Tail'de bir barmen olmasına rağmen , aslında alkolden nefret ediyor ve Mondstadt'ın şarap endüstrisini mahvetmekten başka bir şey istemiyor - patronları içkilerini kesinlikle sevdiğinde yapmaktan daha kolay bir başarı. Springvale'de bir avcı olan Draff'ın kızıdır .


Cat's Tail tavernasının inanılmaz popüler barmeni, Mondstadt'ın şarap endüstrisinin yükselen yıldızı ve geleneksel güç merkezlerinin en büyük rakibi.
Springvale'den alıngan bir kedi genç bayan, Diona'nın eliyle karıştırılan her içeceğin tadı inanılmayacak kadar lezzetlidir.
Yine de alkole karşı aşırı tiksinmesi göz önüne alındığında, yeteneği bir lütuf mu yoksa bir lanet mi?


İnsan olmayan kandan eser miktarda miras almış genç bir bayan. O, Cat's Tail tavernasının inanılmaz popüler barmeni.


Babası Draff'a göre, Diona biraz asi bir aşamada. Diona babasına tapar ve gençliğinde onu idolleştirirken, sarhoşken kişiliğindeki değişime tanık olmak, babasına koyduğu kaideyi paramparça etti ve alkole karşı kan davası başlattı. Lisa  ve Eula  dışında alkole düşkün olan herkesten nefret eder .


Diona, endüstriyi kelimenin tam anlamıyla mahvetme seçeneğine sahip olsa da, bunu yapmamayı seçti, bunun yerine bunu, bir barmen olarak ve korkunç içecekler sunarak endüstrinin itibarını sarsarak yapmayı seçti. Ne yazık ki arkadaşı , kullanılan malzemeler ne kadar zararlı olursa olsun, tüm içeceklerini lezzetli yapan sihirli bir dokunuşla onu kutsadı ve kendisi bunun farkında değil.


Diona, seslendirmelerinde klasik bir tsundere olduğunu ve çok saf olduğunu kanıtlıyor . Gezginin gece görüşü olmadan eve güvenli bir şekilde dönebilmesi konusunda endişeleniyor ve sokak lambalarının var olduğunu hatırlatana kadar onlara eve kadar eşlik etmeyi teklif ediyor ve onlara eşlik etmeyi teklif ettiğini çabucak reddediyor. O suçluyor Diluc Şafak Şaraphane ondan ya çok önce var olmuş olsa bile, babasının sorunları için babası , ve o ve fanlar neden görmek başarısız Barbara alır ölçüde farklıdır.  Ayrıca, Draff'ın sarhoş sersemliği içindeyken onu ihmal etmesinin bir sonucu olduğu ima edilen, arkadaşlık için can atıyor gibi görünüyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Diona açık tenli ve kısa pembe saçlı küçük bir genç kızdır. Saçının bir kısmı başının önünde sert bir örgü şeklinde toplanmıştır. Ayrıca pembe, siyah ve beyaz kedi kulakları ve kuyruğu, deniz mavisi yeşil gözleri ve yuvarlak kaşları var. Diona'nın kedi özellikleri, bir patiska kedinin özellikleridir.


Diona, altın pençe baskı süslemeli aynı renkteki şortların yanı sıra büyük bir koyu çivit mavisi şapka takıyor. Ayrıca turuncu-sarı bir eşarp, uçuk pembe kollu, aynı renkte bir yelek ve alt kısımlarında açık pembe pençe benzeri desenler olan beyaz eldivenler ile koyu çivit ortası barikat kolsuz bir gömlek giyiyor. Diona, Cryo Vision'ının bağlı olduğu, şortuna sarılı bir soğuk içecek kantini giyiyor . Ayrıca kabarık topuklu, altın kedi şeklinde süslemeli lacivert çizmeler giyiyor. Kıyafeti Sugary Brew , Cat's Tail'in iş üniforması olarak tanımlanıyor.

bottom of page