top of page

Diluc

Varlıklı Ragnvindr Klanında doğan Diluc, Dawn Winery'nin şu anki sahibi ve Mondstadt sosyetesinde yüksek itibarlı bir asilzadedir

Diluc

Geçmişte yaşadığı bir olay , Favonius Şövalyeleri ile yollarını ayırmasına neden olurken , Mondstadt'ı kendi yöntemiyle korumaya devam ediyor.


Mondstadt'taki en zengin beyefendi olarak, her zaman zarif Diluc, kendisini her zaman mükemmelliğin simgesi olarak sunar. Ancak nazik çehrenin arkasında, Mondstadt'ı ne pahasına olursa olsun korumaya yemin eden ve onun şehrini tehdit eden herkesi acımasızca yok etmesine izin veren gayretli bir ruh yanıyor.


Mondstadt'taki bir şaraphane imparatorluğunun kralı, mümkün olan her şekilde eşsiz.


Kaeya kendisini ve Diluc'u "tutum sorunları olan anti-kahramanlar" olarak adlandırıyor. Mondstadt'ın halkını korumak için " Karanlık Gece Kahramanı " haline gelerek , kendi başına karar verdi .


Diluc, bir zamanlar Knights of Favonius ile yaptığı çalışmalara kendini adamış ideal bir genç adamdı. Babasının bir Sanrı kullanması sonucu zamansız ölümü ve Müfettiş Eroch'un Diluc'a olayı örtbas etmesini emretmesinden sonra, Şövalyelere olan inancı paramparça oldu ve organizasyondan ayrıldı. Eroch, bir hain olduğu için Şövalyeler'den temizlendikten sonra bile, onlara karşı hâlâ küskündür. Şövalyelerin işi bitirmesinin çok uzun sürdüğünü iddia ediyor, ancak yine de Lisa ve Jean gibi çaba gösterenleri takdir ediyor .


Şövalyelerin bir üyesiyken babası Crepus'a hayrandı . Babası tarafından övülmek onu şöhretten ve diğer her şeyden daha mutlu etti ve Crepus, Diluc'a görevlerinde sadık olmasını söyledi. Babasının ölümünden sonra kendini bastırmaya başladı. Konuşmasıyla sert ve huysuz görünse de nazik, sevecen ve mütevazi bir yapıya sahiptir. Çocukluğunda, şimdikinin aksine, Diluc'un tasasız ve mutlu bir tabiatı vardı.


Diluç, tadını sevmediği ve çalışmaya başlayınca aklını bulandırdığı için alkolü pek sevmez. Mondstadt'a dönüşünde geliştirilmesini emrettiği üzüm suyu ve elma şarabı gibi alkolsüz içecekleri tercih ediyor. Ancak bu pek çok kişi tarafından iyi bilinmiyor gibi görünüyor, büyük olasılıkla Mondstadt'ın en büyük şarap üreticisinin şu anki sahibi olmasının bir sonucu. Hatta başlangıçta Mondstadt'ta alkol sevmeyen tek barmen olduğuna inandığı için Diona'nın da alkolden nefret ettiğini öğrendiğinde şaşkınlığını ifade ediyor. Ayrıca, babasının özel konutu gibi artık ihtiyaç duymadığı mülklerinden ayrılma eğilimindedir.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Diluç, solgun tenli, kırmızı gözlü ve parlak kızıl saçlı, sırtının ortasına kadar uzanan alçak bir at kuyruğu giymiş, uzun boylu ve ince bir adamdır. İfadesi genellikle onu sert, bıkmış veya etkilenmemiş gibi gösterir.


Diluç, siyah bir gömlek, uzun beyaz bir yelek ve kırmızı taşlı siyah bir ascot giyiyor. Bunun üzerine altın süslemeli ve püsküllü, siyah kürk süslemeli koyu kahverengi bir palto giyer. Sağ uyluğunda zincirlerle süslenmiş siyah pantolon giyerken, Vizyonu bir kemere bağlı sol uyluğuna yerleşmiştir. Diluc ayrıca, birden fazla toka ile tutulan manşetli, koyu kahverengi botlar ve ayarlama alışkanlığı olan bir çift siyah eldiven giyiyor. Avuç içi kenarlarının tamamı kırmızı, arkaları ise uyumlu kırmızı elmas desenli siyahtır. Kıyafeti Darknight Blaze , bir asilzade için uygun, akıllı ve zevkli bir takım olarak tanımlanıyor.

bottom of page