top of page

Chongyun

Liyue'den bir şeytan kovucu olan Chongyun , hem yardım hem de engel olduğu kanıtlanmış aşırı yang (pozitif) enerjisiyle doğdu.

Chongyun

Liyue'den bir şeytan kovucu olan Chongyun , hem yardım hem de engel olduğu kanıtlanmış aşırı yang (pozitif) enerjisiyle doğdu. Bu onu çok etkili bir şeytan kovucu yapar, ama aynı zamanda kendisi için hiç bir ruh görmediği anlamına gelir - onlar onları göremeden kaçarlar. Aynı zamanda, onu her türlü sıcağa ya da güçlü duyguya karşı özellikle duyarlı hale getirdi ve bu da oldukça... beklenmedik sonuçlara yol açtı.


Operasyon üssü olarak Liyue ile toprakları dolaşan bir şeytan, nereye giderse gitsin kaçan kötü ruhlar. Bir şeytan kovucu klanının varisi olarak, her zaman çoğundan üstün yeteneklere sahipti. Bununla birlikte, bu yetenekler eğitimin sonucu değil, doğuştan gelen bir özelliğin – saf bir yang ruhunun – sonucudur.


Bir şeytan çıkarma ailesinden genç bir şeytan çıkarıcı. Yang enerjisinin bolluğunu bastırmak için elinden gelen her şeyi yapar.


Chongyun, tatlılara tutkusu olan pozitif ve onurlu bir genç adamdır. Bir şeytan çıkarma uzmanı olarak görevlerini ciddiye alır ve her zaman böyle olmasa da genellikle sabırlı, sakin bir kişiliğe sahiptir.


Bir şeytan kovucu olmasına rağmen, Chongyun henüz kovma yapmadı ve hatta kendi gözleriyle bir ruh görmedi - aşırı pozitif enerjisi menzildeki tüm ruhları korkutuyor. Çalışkandır, pozitif enerjisini küçümsediğini, bunun ucuz bir numara olduğunu düşünür ve bir ruhun aşırı enerjisine direnmesi durumunda bu nimete rağmen eğitir. Ayrıca Cryo Vision'a pek düşkünlük göstermiyor , güçlü olmanın anahtarının yoğun eğitim olduğuna inanıyor. Asil doğası genellikle, ne zaman ruhları kovmakla görevlendirilse, hiçbir şey yapmadığı halde ödemeyi kabul etme düşüncesinde tereddüt etmesi anlamına gelir.


Aşırı pozitif enerjisi nedeniyle, Chongyun kendisini ısıtan her şeye karşı çok hassastır - ateşli olaylar, yiyecekler, içecekler, giysiler ve hatta güneşin kendisi; onları düşünmek bile bir alevlenmeyi tetikleyebilir. Bu meydana gelirse, Chongyun genellikle bayılabilir olsa da son derece heyecanlı, arkadaş canlısı ve mantıksız hale geldiği manik bir duruma girer. Bu durumda ne yaptığına dair hiçbir hatırası olmamasına rağmen, bunu utanç verici olarak değerlendirir ve verdiği zarar için özür diler, ancak çoğu insan bu durumdaki hareketlerinden aldırmaz ve hatta etkilenir. 


Chongyun, herhangi bir alevlenmeyi önlemek için son derece çaresizdir ve bir alevlenme olasılığını en aza indirmek için her şeyi yapacaktır; hafif, açık renkli giysiler giydiği, büyük bir öz denetim sergilediği ve sadece soğuk yemek yediği, İnazuma yemeklerine olan düşkünlüğünü ifade ettiği ; bu mevcut olmadığında, orijinal ve buzlu şekerleri aldığı imza yemeği gibi hareket halindeyken doğaçlama yapar . Muhtemelen, Liyue yemeğinin sıcak ve baharatlı olduğu bilindiğinde sıklıkla soğuk yemek yemenin bir sonucu olarak, yemeğinin tatsız olduğunu düşünüyor.


Chongyun'un aşırı pozitif enerjisini dizginleme girişimleri aynı zamanda kendine ait çok az boş zamanı olduğu ve o zaman bile çok fazla arkadaşı olmadığı, sosyal ipuçlarını toplamakta zorlandığı ve dışarıdaki özgüveninin düşük olduğu anlamına geliyor. şeytan çıkarma. Boş zamanlarında genellikle Xingqiu ile takılır ; her gün ona şaka yapmasına rağmen, bu konuda çok fazla aldırış etmez.


Arkadaşları, onun gerçek kişiliğinin, ne zaman çekinmeden ve kendini kontrol etmeden alevlendiğine inanıyor.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Chongyun'un kulaklarına ulaşan açık mavi saçları, soluk teni ve buz mavisi kedi yarık gözleri var.

Chongyun genellikle lacivert işlemeli simetrik beyaz kapüşonlu bir ceket giyer. Bunun altında, altın manşetli beyaz pantolonun üzerine altın çıkartmalı mavi bir gömlek ve koyu lacivert bir fanila giyiyor. 


Ayrıca siyah ve altın terlikler giyiyor. Sağ bileğinde ve sağ ayak bileğinde bandajlar var. Vizyonunu kemerinin sol tarafına takıyor . Gözlerine uyan düğümlü bir püskül görüntüden sarkıyor. Kıyafeti Pure Spirit , geleneksel bir thaumaturge'ün ziynetleri olarak tanımlanıyor.

bottom of page