top of page

Beidou

Liyue'de ünlü bir mürettebat olan The Crux'ın kaptanıdır . Bir filo kaptanı olarak yeteneklerinin ve muazzam gücünün yanı sıra...

Beidou

Liyue'de ünlü bir mürettebat olan The Crux'ın kaptanıdır . Bir filo kaptanı olarak yeteneklerinin ve muazzam gücünün yanı sıra, Liyue'deki birçok kişi onu Liyue Qixing , Ningguang'ın Tianquan'ına karşı korkmamasıyla tanıyor - diğer kadının takdir ettiği, ancak bundan rahatsız olduğu bir özellik.


Crux'un Kaptanı, Liyue'de oldukça iyi bir üne sahip.
Dağları yarabileceğini, denizi parçalayabileceğini söyleyenler var. Diğerleri kılıcıyla şimşek çektiğini söylüyor. Bazıları, en güçlü deniz hayvanlarının bile onun dengi olmadığını söylüyor.
Liyue'den olmayanlar için içten bir şaka gibi gelebilir, ancak onunla birlikte yelken açanlar şöyle diyecek:
"Hangi deniz canavarları olursa olsun, Beidou hepsini ikiye böleceğinden emin."


Mürettebatının kaptanı, Crux. Oldukça bağımsız ve açık sözlü bir kadın.


Beidou okyanusları gezmeyi, gemisi ve mürettebatıyla istedikleri yere yelken açmayı çok seviyor. Denizlere açılmaya o kadar alıştığını ve uzun süre karada kalmaya alışık olmadığını itiraf ediyor.

Tüm mürettebatı ile iyi geçinen, gemisinin ve mürettebatının çıkarlarını her şeyin üstünde tutan, güvenilir ve güçlü bir kaptandır. Kısmen denizlerde geçirdiği zamandan dolayı, insanları anında okuyabiliyor ve güçlü varlıklara karşı hiçbir korku göstermiyor, leviathan Haishan'ı bir vizyon olmadan yendi, Xiao'nun dikkate değer olarak belirttiği bir şey . Sık sık Liyue'deki kuralları çiğner, bu da Tianquan'ın ağır para cezalarıyla sonuçlanmasına neden olur, ancak önemli miktarda Mora kaybetmesine rağmen ödeme yapmaktan çekinmiyor gibi görünüyor . 


Beidou da Ganyu ile iyi ilişkiler içindedir , ancak Liyue Qixing ile arasındaki zayıf durumu nedeniyle, onu olumsuz bir şekilde aydınlatmamak için bunu bir sır olarak saklar.


Özellikle kızartılmış veya baharatlı olanlar olmak üzere sağlam yiyecekler yemekten ve içmekten hoşlanır. Bu nedenle, Xiangling'in yemeklerine düşkündür ve limana döndüğünde onun için yeni yemekleri denemekten çekinmez .

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Beidou, güzelliği kükreyen bir gök gürültüsü gibi insanı anlamsız kılan uzun boylu bir kadındır. Denizin dalgaları gibi akan uzun, beline kadar uzanan koyu kahverengi saçları var. Saçının tepesi, bir ucundan soluk mavi bir püskül sarkan karmaşık altın bir saç tokası ile bağlanmıştır. Sağ gözünün etrafındaki püsküllü kısımlar, hafifçe solunu kapatıyor. Sağ gözü, parlak bir şafağı anımsatan altın rengine dönüşen derin yakut rengi bir renktir. Bakışlarındaki ışıltı güneşinkine meydan okuyabilirdi. Sol gözü kırmızı bir göz bandı ile kapatılmıştır. Sol kulağından, rengi saç tokasıyla uyumlu, birbiri üzerine yığılmış iki içi boş elmasa benzeyen bir küpe sarkıyor.


Kıyafeti Rolling Waves , cesur bir denizci ruhuyla doyurulmuş hafif giysiler olarak tanımlanıyor.

Parlak kırmızı kolsuz qipao elbisenin altına siyah bir tek parça streç giysi giyiyor, yan yırtmaçları kalçalarına kadar çıkıyor ve göğüs bölgesi oyulmuş. Esas olarak kırmızı olan grubunun geri kalanının tam aksine , sol göğsünün altında altın bir püskül asılı olan canlı mor bir Electro Vision zincirlenmiştir. Beidou ayrıca omuzlarının etrafına heybetli bir kürk astarlı kırmızı şal takıyor. Qipao elbisesinin arkası, siyah bordürle vurgulanan, sonunda işlemeli altın bulut desenleriyle ikiye ayrılıyor. Ek olarak, bir çift parmaksız, dirsek uzunluğunda siyah eldiven giyiyor. Beidou'nun botları uyluklarına kadar uzanıyor ve bir kili havaya tekmeleyecek kadar güçlü yüksek topuklu ayakkabılarla övünüyor. Botları, eldivenleri ve qipao elbisesinin ön kısmı gibi Beidou'nun kıyafetinin etrafına dağılmış birçok altın çapa motifi bulunabilir.

bottom of page