top of page

Aloy

Horizon Zero Dawn'ın kahramanı ve Guerrilla Games ile miHoYo arasında bir işbirliği ve çapraz karakter olarak tanıtıldı.

Aloy

Doğduğundan beri dışlanmış olan Aloy, kendisinden uzak duran kabilenin yakınında, vahşi bir dağda büyüdü. Uzman bir avcı tarafından büyütülerek, kedi gibi zarafet ve ölümcül doğrulukla avlanmak için eğitildi - ama en çok öğrenmek istediği şeyleri ona öğretemedi. Hepsinden önemlisi, doğumunun koşullarını, ailesinin kim olduğunu ve kabile tarafından neden dışlandığını öğrenmek için yanıp tutuşuyordu.
Cevap arayışı onu hayal bile edemeyeceği daha geniş ve tehlikeli bir dünyaya sürükledi. Garip ve güçlü yeni kabilelerle, gizemlerle dolu antik kalıntılarla ve hem insan hem de makine olan tehlikeli düşmanlarla karşılaştı.
Sonunda kökenlerinin ve kaderinin dünyanın kaderine derinden bağlı olduğunu öğrendi ve antik geçmişten gelen bir yapay zekanın kötü güçlerine karşı onu kurtarmak için destansı bir savaşa girdi.
Bunun yolculuğunun sonu olacağını düşündü. Ama bir maceracının hikayesinde her zaman daha fazlası vardır. Artık yeni bir mücadele arayışı içinde Teyvat'a gelmiştir.
Bu cesur yeni dünyada Aloy ava hazır!


Nora kabilesinden çevik bir avcı. Elinde yay, masumları korumaya her zaman hazırdır.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Aloy, soluk, çilli bir cilde ve bazıları örgülere bağlanmış uzun, açık kumral-kahverengi saçlara sahiptir. Açık yeşil-kahverengi gözleri var ve kart sanatında kahverengi, mavi, kırmızı, gri, siyah ve bej kıyafetler ve topuklu çizmeler giyiyor olarak gösteriliyor.

bottom of page