top of page

Albedo

Gizemli Albedo Baş Simyacı ve Araştırılması Takımı Kaptanı olan Favonius Şövalyeleri maceraperest bir önerisi ile Alice ile Sükrozla asistanı olarak.

Albedo

Gizemli Albedo Baş Simyacı ve Araştırılması Takımı Kaptanı olan Favonius Şövalyeleri maceraperest bir önerisi ile Alice ile Sükrozla asistanı olarak. Etrafındaki her nesneyi dikkatle inceleyerek Teyvat dünyasını öğrenmek için sonsuz bir arzusu vardır.


Albedo - Mondstadt merkezli bir simyacı, Favonius Şövalyeleri'nin hizmetinde.
"Dahi", "Kreideprinz" veya "Soruşturma Ekibinin Kaptanı"... Yapılacak çok daha fazla araştırma varken, bu tür unvan ve onurların onun için hiçbir önemi yoktur.
Servet ve bağlantı arayışı, önceki nesil bilim adamlarının geride bıraktığı sınırsız, belirsiz bilgiyi elde etmek için kalbinin arzusuna bir mum tutamaz.


Kreideprinz olarak bilinen bir dahi, Favonius Şövalyeleri'nin Soruşturma Ekibinin Baş Simyacısı ve Kaptanıdır.


Albedo, Mondstadt'ta sevimli ve popüler bir figür ve aynı zamanda bir simya dehası olarak tanımlanır. O dünyasının "gerçeği" peşinde Teyvat onun başına master isteği ve onun simya yeteneklerini aracılığıyla canlı organizmayı oluşturan muktedir görünüyor. Albedo, onu nazik ve sabırlı biri olarak gören Klee ile iyi geçindiği için çocuklarla da iyidir, aynı zamanda onu bir tür küçük kız kardeş gibi görür.


Sukroz'a benzer şekilde, Albedo zamanının çoğunu, sosyal ilişkiyi sürdürmek için gerekli olan sorun nedeniyle başkalarıyla konuşmaktan hafif bir tiksinme gösteren bir münzevi olarak geçirir; asistanı gibi kekelemez.


Albedo, başlangıçta deneylerine yardımcı olmak için hobiyi edinen yetenekli bir sanatçıdır, ancak şimdi bunu rahatlamak için yapıyor. İyi bir yazar olduğu düşünülürse, Xingqiu'nun illüstratörlüğünü yapıyor . İlgi duyduğu her şeyi araştırır ve inceler, bunu yaparken aydınlanma duygusundan hoşlandığını belirtir. Bu his bir kez gittiğinde, gerçek ona acı tatlı geldiği için yaptığı şeyi çabucak terk eder. Yemek yerken bu görüşü koruyor, hafif yemekleri ve tatlıları tercih ediyor.


Mondstadt halkı tarafından olumlu bir şekilde görülmesine rağmen, onun hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorlar ve geçmişi hakkında ketum davranıyor. Merakla yaratıcısı olarak gördüğü, ailesini hatırlamadığı ve kendini Teyvat halkından farklı bir "madde" olarak gördüğü için ustası tarafından yaratılmış bir homunculus olduğu ima edilir. Sahip olduğu unutulmuş ve kadim bilgilerden dolayı kendisini bir tehdit olarak bile görmektedir, hem Venti hem de Dainsleif onu bu nedenle tehlikeli olarak görmektedir.

paimon gif.gif

Dış Görünüş

Albedo, irisinde (simya masasına benzer) üç nokta olan parlak deniz mavisi gözleri ve soluk teni olan genç bir adamdır. Omuzlarının altına kadar uzanan küllü açık sarı saçları, kısmen örgülü yarım atkuyruğu şeklinde geri çekilmiş. Boynunun ortasında altın bir elmas işareti var.


Albedo, siyah kapüşonlu kısa kollu, arkada altın zincirli, siyah ve altın astarlı uzun beyaz bir palto giyiyor. Düğmesizdir, ancak siyah bir kuşakla tutulur. Bunun altında bir çivit mavisi gömlek ve bir çift siyah şort ile birlikte düz siyah çoraplar, gümüş vurgulu süslenmiş uyluk yüksek siyah botlar ve turuncu alt kısımları ve altın detaylı uzun siyah eldivenler giyiyor. Vizyonunu gömleğinin yakasının hemen altına takıyor. Kıyafeti Newmoon Starlight, Albedo'nun deneylerini yaparken sıklıkla giydiği Favonius Şövalyeleri simyacı üniforması olarak tanımlanır.

bottom of page