top of page

Yarı Elf Rehber

Yaş Ortalaması

180

Boy

175 cm

Hız

10 m

DnD İsmi

Half-Elf

Özellikler

İki dünyada yürüyen ama aslında hiçbirine ait olmayan yarı elfler, bazılarının elflerinin ve insan ebeveynlerinin en iyi nitelikleri olduğunu söylediği şeyleri birleştirir: insan merakı, yaratıcılık ve rafine duyularla temperlenmiş hırs, doğa sevgisi ve sanatsal zevkler. elfler Bazı yarı elfler insanlar arasında yaşar, duygusal ve fiziksel farklılıklarıyla birbirlerinden ayrılırlar, arkadaşlarının ve sevdiklerinin yaşlanmasını izlerken zamanın onlara zar zor dokunduğunu izlerler. Diğerleri, elflerle birlikte yaşar, zamansız elf alemlerinde yetişkinliğe ulaştıkça huzursuz büyürken, akranları çocuk olarak yaşamaya devam eder. Her iki topluma da uyum sağlayamayan birçok yarı elf, yalnız başına dolaşan yaşamları seçer veya maceracı yaşamda diğer uyumsuzlar ve dışlanmışlarla birleşir.

Irk Özellikleri

Yarım elf karakterinizin elflerle bazı ortak özellikleri ve yarı elflere özgü bazı özellikleri var.


Yetenek Puanı Artışı


Karizma puanınız 2 artar ve seçtiğiniz diğer iki yetenek puanı 1 artar.


Yaş


Yarı elfler insanlarla aynı oranda olgunlaşır ve 20 yaş civarında yetişkinliğe ulaşırlar. İnsanlardan çok daha uzun yaşarlar, ancak genellikle 180 yılı aşarlar.


hizalama


Yarım elfler, elf miraslarının kaotik yönünü paylaşır. Hem kişisel özgürlüğe hem de yaratıcı ifadeye değer verirler, ne lider sevgisi ne de takipçi arzusu gösterirler. Kurallara karşı çıkarlar, başkalarının taleplerine içerler ve bazen güvenilmez veya en azından tahmin edilemez olduklarını kanıtlarlar.


Boy


Yarım elfler, insanlarla yaklaşık olarak aynı boydadır ve boyları 5 ila 6 fit arasında değişir. Bedeniniz Medium.


Hız


Temel yürüme hızınız 30 fit.


karanlık görüş


Elf kanınız sayesinde karanlık ve loş koşullarda üstün görüşe sahipsiniz. Loş ışıkta 60 fit yakınınızı parlak ışıkmış gibi, karanlıkta ise loş ışıkmış gibi görebilirsiniz. Karanlıkta rengi ayırt edemezsin, sadece grinin tonları.


Fey soy


Büyülenmeye karşı atışları kurtarma avantajınız var ve sihir sizi uyutamaz.


Beceri Çok Yönlülüğü


Seçtiğiniz iki beceride yeterlilik kazanırsınız.


Diller


Ortak, Elfçe ve seçtiğiniz bir ekstra dili konuşabilir, okuyabilir ve yazabilirsiniz.

Diğer Özellikler

İki Dünyanın


İnsanlara yarı elfler elflere benziyor ve elflere insan gibi görünüyorlar. Boyları, ne elfler kadar ince ne de insanlar kadar geniş olmalarına rağmen, her iki ebeveyni ile de eşittirler. Boyları 5 fitten yaklaşık 6 fite ve 100 ile 180 pound arasında değişir, erkekler kadınlardan sadece biraz daha uzun ve ağırdır. Yarımelf erkeklerin sakalı vardır ve bazen elf atalarını maskelemek için sakal bırakırlar. Yarı elf rengi ve özellikleri, insan ve elf ebeveynleri arasında bir yerde bulunur ve bu nedenle, her iki ırkta bulunandan daha belirgin bir çeşitlilik gösterir. Elf ebeveynlerinin gözlerine sahip olma eğilimindedirler.


Diplomatlar veya Gezginler


İnsan şehirlerinde hoş karşılansalar ve elf ormanlarında daha az hoş karşılansalar da, yarı elflerin kendilerine ait toprakları yoktur. Elflerin ve insanların sıklıkla etkileşime girdiği bölgelerdeki büyük şehirlerde, yarı elfler bazen kendi küçük topluluklarını oluşturacak kadar çoktur. Bu iki dünya arasında yaşamanın ne demek olduğunu gerçekten anlayan tek insan olan diğer yarı elflerin arkadaşlığından zevk alırlar.


Dünyanın çoğu yerinde, yine de, yarı elfler, bir başkasıyla tanışmadan yıllarca yaşayabilecek kadar nadirdir. Bazı yarı elfler, vahşi doğada tuzakçı, ormancı, avcı veya maceraperest olarak dolaşarak ve uygarlığı nadiren ziyaret ederek, arkadaşlıktan tamamen kaçınmayı tercih eder. Elfler gibi, uzun ömürlerinden kaynaklanan yolculuk tutkusu tarafından yönlendirilirler. Diğerleri ise, tersine, kendilerini toplumun derinliklerine atarlar, karizmalarını ve sosyal becerilerini diplomatik rollerde veya dolandırıcı olarak büyük bir kullanıma sokarlar.


Yarım Elf İsimleri


Yarım elfler ya insan ya da elf adlandırma kurallarını kullanır. Her iki topluma da gerçekten uymadıklarını vurgulamak için, insanlar arasında yetiştirilen yarı elflere genellikle elf isimleri verilir ve elfler arasında yetiştirilenlere genellikle insan isimleri verilir.

bottom of page