top of page

Elf Rehber

Yaş Ortalaması

750

Boy

175 cm

Hız

2 Servings

DnD İsmi

Elf

Özellikler

Elfler, dünyada yaşayan ama tamamen onun bir parçası olmayan, uhrevi zarafete sahip büyülü bir halktır. Eski ormanların ortasında veya peri ışığıyla parıldayan gümüşi kulelerde, hafif müziğin havada süzüldüğü ve hafif kokuların esintiyle süzüldüğü eterik güzelliğin olduğu yerlerde yaşarlar. Elfler doğayı ve büyüyü, sanatı ve sanatı, müziği ve şiiri ve dünyanın güzel şeylerini severler.

Irk Özellikleri

Elf karakteriniz, binlerce yıllık elf inceliğinin sonucu olarak çeşitli doğal yeteneklere sahiptir.


Yetenek Puanı Artışı


Beceri puanınız 2 artar.


Yaş


Elfler fiziksel olgunluğa yaklaşık olarak insanlarla aynı yaşta ulaşsalar da, elflerin yetişkinlik anlayışı fiziksel büyümenin ötesine geçerek dünyevi deneyimi kapsar. Bir elf tipik olarak yetişkinlik ve 100 yaş civarında bir yetişkin adı talep eder ve 750 yaşına kadar yaşayabilir.


hizalama


Elfler özgürlüğü, çeşitliliği ve kendini ifade etmeyi sever, bu yüzden kaosun daha yumuşak yönlerine kuvvetle eğilirler. Kendi özgürlüklerinin yanı sıra başkalarının özgürlüğüne de değer verir ve korurlar ve çoğu zaman iyi değildirler. Drowlar bir istisnadır; Karanlıkaltı'na sürgün edilmeleri onları gaddar ve tehlikeli yaptı. Drowlar çoğu zaman kötüdür.


Boy


Elflerin boyu 5 ila 6 fit arasında değişir ve ince yapılıdır. Bedeniniz Medium.


Hız


Temel yürüme hızınız 30 fit.


karanlık görüş


Alacakaranlık ormanlarına ve gece gökyüzüne alışkın, karanlık ve loş koşullarda üstün görüşe sahipsiniz. Loş ışıkta 60 fit yakınınızı parlak ışıkmış gibi, karanlıkta ise loş ışıkmış gibi görebilirsiniz. Karanlıkta rengi ayırt edemezsin, sadece grinin tonları.


keskin duyular


Algılama becerisinde yeterliliğiniz var .


Fey soy


Sen tasarruf üzerinde avantaj zorlanmasına karşı atar var charmed ve sihirli uyku sizi koyamazsınız.


trans


Elflerin uyumasına gerek yok. Bunun yerine, günde 4 saat yarı bilinçli olarak derin meditasyon yaparlar. (Bu tür meditasyonların ortak kelimesi “trans”dır.) Meditasyon yaparken bir modaya uygun rüyalar görebilirsin; bu tür rüyalar aslında yıllar süren pratikle refleksif hale gelen zihinsel egzersizlerdir. Bu şekilde dinlendikten sonra, bir insanın 8 saatlik uykudan elde ettiği faydanın aynısını elde edersiniz.


Diller


Ortak ve Elfçe konuşabilir, okuyabilir ve yazabilirsiniz. Elfçe, ince tonlamalar ve karmaşık dilbilgisi ile akıcıdır. Elf edebiyatı zengin ve çeşitlidir ve şarkıları ve şiirleri diğer ırklar arasında ünlüdür. Pek çok ozanlar, repertuarlarına Elf baladlarını ekleyebilmek için dillerini öğrenirler.

Diğer Özellikler

İnce ve Zarif


Doğaüstü zarafetleri ve güzel özellikleriyle elfler, insanlara ve diğer birçok ırkın üyelerine akıldan çıkmayan güzellikte görünürler. Ortalama olarak insanlardan biraz daha kısadırlar, 5 fitin altından 6 fitin biraz üzerine kadar değişirler. İnsanlardan daha inceler, sadece 100 ila 145 pound ağırlığındalar. Erkekler ve dişiler yaklaşık olarak aynı boydadır ve erkekler dişilerden yalnızca marjinal olarak daha ağırdır.


Elflerin rengi normal insan aralığını kapsar ve ayrıca bakır, bronz ve neredeyse mavimsi beyaz tonlarında cilt, yeşil veya mavi saçlar ve sıvı altın veya gümüş havuzları gibi gözleri içerir. Elflerin yüz ve vücut kılları yoktur. Parlak renklerde zarif giysilerden hoşlanırlar ve sade ama hoş takılardan hoşlanırlar.


Zamansız Bir Bakış Açısı


Elfler 700 yıldan fazla yaşayabilir, bu da onlara daha kısa ömürlü ırkları daha derinden rahatsız edebilecek olaylar hakkında geniş bir bakış açısı sağlar. Heyecanlı olmaktan çok eğlenirler ve açgözlü olmaktan ziyade meraklı olmaları daha olasıdır. Küçük olaylardan uzak durma ve etkilenmeme eğilimindedirler. Bununla birlikte, bir amaç peşinde koşarken, ister bir görevde maceraya atılırken, ister yeni bir beceri ya da sanat öğrenirken, elfler odaklanmış ve amansız olabilir. Dost ve düşman edinmede yavaşlar, hatta onları unutmada daha yavaşlar. Küçük hakaretlere küçümsemeyle, ciddi hakaretlere intikamla yanıt verirler.


Genç bir ağacın dalları gibi, elfler de tehlike karşısında esnektir. Diplomasiye güveniyorlar ve farklılıkları şiddete dönüşmeden çözmek için uzlaşmaya varıyorlar. İstilacıları basitçe bekleyebileceklerinden emin olarak, izinsiz girişlerden ormanlık evlerine geri çekildikleri bilinmektedir. Ancak ihtiyaç ortaya çıktığında elfler, kılıç, yay ve strateji becerilerini sergileyen sert bir dövüş yönünü ortaya çıkarır.


Gizli Orman Diyarları


Çoğu elf, ağaçların arasına gizlenmiş küçük orman köylerinde yaşar. Elfler avlanır, yiyecek toplar ve sebze yetiştirir ve yetenekleri ve sihirleri, toprağı temizlemeye ve sürmeye ihtiyaç duymadan kendilerini geçindirmelerini sağlar. Onlar, ince işlenmiş giysiler ve sanat objeleri üreten yetenekli zanaatkarlardır. Birkaç elf, metaller için (madencilikle ilgilenmedikleri) el yapımı eşyaların ticaretini yaparak iyi bir yaşam sürdürse de, yabancılarla temasları genellikle sınırlıdır.


Kendi topraklarının dışında karşılaşılan elfler genellikle seyahat eden âşıklar, sanatçılar veya bilgelerdir. İnsan soyluları, elf eğitmenlerinin çocuklarına kılıç oyunu veya büyü öğretmek için rekabet eder.


Keşif ve Macera


Elfler seyahat tutkusundan maceraya atılırlar. Çok uzun ömürlü oldukları için yüzyıllarca süren keşif ve keşiflerin tadını çıkarabilirler. Günden güne düzenlenen ancak on yıllar boyunca sürekli değişen insan toplumunun hızından hoşlanmazlar, bu nedenle özgürce seyahat etmelerine ve kendi hızlarını belirlemelerine izin veren kariyerler bulurlar. Elfler ayrıca dövüş hünerlerini kullanmaktan veya daha fazla büyü gücü kazanmaktan zevk alırlar ve macera yaşamak onlara bunu sağlar. Bazıları baskıya karşı savaşan isyancılara katılabilir ve diğerleri ahlaki davaların şampiyonu olabilir.

bottom of page