top of page

Buçukluk Rehber

Yaş Ortalaması

150

Boy

90 cm

Hız

7 m

DnD İsmi

Halfling

Özellikler

Ev konforu, çoğu buçukluğun hayatının amacıdır: yağmacı canavarlardan ve çatışan ordulardan uzak, huzur ve sessizlik içinde yerleşecekleri bir yer; yanan bir ateş ve cömert bir yemek; güzel içki ve güzel sohbet. Bazı buçukluklar günlerini uzak tarım topluluklarında yaşasalar da, diğerleri sürekli seyahat eden, yeni toprakların ve halkların harikalarını keşfetmek için açık yol ve geniş ufuk tarafından cezbedilen göçebe topluluklar oluşturur. Ancak bu gezginler bile barışı, yemeği, ocağı ve yuvayı severler, ancak evleri toprak yolda ilerleyen bir vagon veya nehirde yüzen bir sal olabilir.

Irk Özellikleri

Buçukluk karakterinizin diğer tüm buçukluklarla ortak birçok özelliği var.


Yetenek Puanı Artışı


Beceri puanınız 2 artar.


Yaş


Bir buçukluk 20 yaşında yetişkinliğe ulaşır ve genellikle ikinci yüzyılının ortalarında yaşar.


hizalama


Çoğu buçukluk yasal iyidir. Kural olarak, iyi kalpli ve kibardırlar, başkalarını acı içinde görmekten nefret ederler ve baskıya karşı toleransları yoktur. Aynı zamanda çok düzenli ve gelenekseldirler, büyük ölçüde topluluklarının desteğine ve eski yöntemlerinin rahatlığına dayanırlar.


Boy


Buçukluklar ortalama 3 fit boyunda ve yaklaşık 40 kilo ağırlığındadır. Bedeniniz Küçük.


Hız


Temel yürüme hızınız 25 fit.


Şanslı


Bir saldırı yuvarlaması, yetenek kontrolü veya tasarruf atışı için d20'de 1 attığınızda, kalıbı yeniden atabilir ve yeni ruloyu kullanmanız gerekir.


Cesur


Sen tasarruf avantajı var olma karşı atar korkuttu .


buçukluk çevikliği


Sizinkinden daha büyük olan herhangi bir yaratığın uzayında hareket edebilirsiniz.


Diller


Common ve Halfling'i konuşabilir, okuyabilir ve yazabilirsiniz. Buçukluk dili gizli değildir, ancak buçukluklar onu başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanmazlar. Çok az yazıyorlar, bu yüzden zengin bir edebiyatları yok. Ancak sözlü gelenekleri çok güçlüdür. Hemen hemen tüm buçukluklar, topraklarında oturdukları veya seyahat ettikleri insanlarla konuşmak için Ortak konuşur.

Diğer Özellikler

Küçük ve Pratik


Küçücük buçukluklar, daha büyük yaratıklarla dolu bir dünyada, fark edilmeden veya bunun dışında, saldırıdan kaçınarak hayatta kalırlar. Yaklaşık 3 metre boyunda duranlar, nispeten zararsız görünüyorlar ve bu nedenle yüzyıllar boyunca imparatorlukların gölgesinde, savaşların ve siyasi çekişmelerin kenarlarında hayatta kalmayı başardılar. 40 ila 45 pound ağırlığında, şişman olmaya meyillidirler.


Buçuklukların teni ten renginden solguna kadar değişir ve kızıl bir döküme sahiptir ve saçları genellikle kahverengi veya kumlu kahverengi ve dalgalıdır. Kahverengi veya ela gözleri vardır. Buçukluk erkekler genellikle uzun favorilere sahiptir, ancak sakallar aralarında nadirdir ve bıyık daha da fazladır. Sade, rahat ve pratik giyinmeyi severler, parlak renkleri tercih ederler.


Buçukluk pratikliği kıyafetlerinin ötesine geçer. Temel ihtiyaçlar ve basit zevklerle ilgilenirler ve gösteriş için çok az ihtiyaçları vardır. En zengin buçukluklar bile hazinelerini herkesin görebileceği şekilde sergilemek yerine bir mahzende kilitli tutar. Bir soruna en basit çözümü bulmakta ustadırlar ve kararsızlığa karşı çok az sabrı vardır.


Kibar ve Meraklı


Buçukluklar cana yakın ve neşeli insanlardır. Aile ve dostluk bağlarının yanı sıra ocak ve ev konforunu da beslerler, birkaç altın ya da zafer hayali barındırırlar. Aralarındaki maceracılar bile genellikle topluluk, arkadaşlık, seyahat tutkusu veya merak nedeniyle dünyaya girerler. Egzotik bir yemek veya alışılmadık bir giyim tarzı gibi yeni şeyler, hatta basit şeyler keşfetmeyi severler.


Buçukluklar, herhangi bir canlının acı çektiğini görmekten kolayca acır ve nefret eder. Cömerttirler, zayıf zamanlarda bile sahip olduklarını mutlu bir şekilde paylaşırlar.


Kalabalığa Karış


Buçukluklar bir insan, cüce veya elf topluluğuna uyum sağlamada ustadır ve kendilerini değerli ve hoş karşılarlar. Doğal gizlilikleri ve alçakgönüllü doğalarının birleşimi, buçuklukların istenmeyen dikkatlerden kaçınmasına yardımcı olur.


Buçukluklar başkalarıyla kolayca çalışır ve buçukluk olsun ya da olmasın arkadaşlarına sadıktırlar. Arkadaşları, aileleri veya toplulukları tehdit edildiğinde dikkate değer bir gaddarlık gösterebilirler.


pastoral zevkler


Çoğu buçukluk, büyük çiftlikleri ve bakımlı bahçeleri olan küçük, barışçıl topluluklarda yaşar. Nadiren kendi krallıklarını kurarlar ve hatta sessiz bölgelerinin ötesinde çok fazla toprakları ellerinde tutarlar. Genellikle herhangi bir buçukluk asaletini veya kraliyet ailesini tanımazlar, bunun yerine aile büyüklerinden onlara rehberlik etmesini beklerler. İmparatorlukların yükselişine ve düşüşüne rağmen aileler geleneksel yollarını koruyor.


Birçok buçukluk, buçukluğun sıkı çalışmasının ve sadık bakış açısının onlara bol miktarda ödül ve yaratık konforu sunduğu diğer ırklar arasında yaşar. Bazı buçukluk toplulukları bir yaşam biçimi olarak seyahat eder, vagonları sürer veya tekneleri bir yerden bir yere yönlendirir ve kalıcı bir yuvaları yoktur.

bottom of page