top of page

Sihirbaz Rehber

Konumunu belirten gümüş cübbeler giymiş bir elf, savaş alanının dikkat dağıtıcı unsurlarını engellemek için gözlerini kapatır ve sessiz ilahisini söylemeye başlar.

Konumunu belirten gümüş cübbeler giymiş bir elf, savaş alanının dikkat dağıtıcı unsurlarını engellemek için gözlerini kapatır ve sessiz ilahisini söylemeye başlar. Parmaklarını önünde bükerek büyüsünü tamamlar ve düşman saflarına küçük bir ateş boncuğu fırlatır ve burada askerleri içine alan bir yangına dönüşür.

Bir insan, işini kontrol edip yeniden kontrol ederek, çıplak taş zemine tebeşirle karmaşık bir sihirli daire çizer, sonra her çizgiye ve zarif eğriye toz demir serper. Çember tamamlandığında, uzun bir büyü yapar. Dairenin içinde uzayda bir delik açılır ve öte dünya düzleminden bir kükürt kokusu getirir.

Bir zindan kavşağında yerde çömelmiş bir gnome, üzerinde mistik semboller bulunan bir avuç küçük kemiği fırlatır ve üzerlerinde birkaç güç sözü mırıldanır. Görüntüleri daha net görmek için gözlerini kapatarak yavaşça başını salladı, sonra gözlerini açtı ve solundaki geçidi işaret etti.

Sihirbazlar, yaptıkları büyülerle bir sınıf olarak tanımlanmış ve birleşmiş üstün sihir kullanıcılarıdır. Kozmosa nüfuz eden ince sihir örgüsünden yararlanan sihirbazlar, patlayıcı ateş, kıvılcım kıvılcımları, ince aldatma ve kaba kuvvet zihin kontrolü büyüleri yaparlar. Büyüleri, diğer varoluş düzlemlerinden canavarları çağırır, geleceği görür veya öldürülen düşmanları zombilere dönüştürür. En güçlü büyüleri bir maddeyi diğerine dönüştürür, gökten göktaşları çağırır veya başka dünyalara portallar açar.

Başlangıç Özellikleri

30

Güç

50

Çeviklik

75

Zeka

Resim Galerisi

bottom of page