top of page

Paladin Rehber

Uzun yolculuğun tozuna ve kirine rağmen güneş ışığında parıldayan plaka zırha bürünmüş bir insan kılıcını ve kalkanını bırakır ve ölümcül şekilde yaralanmış bir...

Uzun yolculuğun tozuna ve kirine rağmen güneş ışığında parıldayan plaka zırha bürünmüş bir insan kılıcını ve kalkanını bırakır ve ölümcül şekilde yaralanmış bir adamın üzerine ellerini koyar. Ellerinden ilahi parlaklık parlıyor, adamın yaraları örülü ve gözleri şaşkınlıkla açılıyor.

Bir cüce, bir kayalığın arkasına çömelir, siyah pelerini onu gece neredeyse görünmez kılar ve son zaferini kutlayan bir ork savaş çetesini izler. Sessizce onların arasına girer ve bir yemin fısıldar ve iki ork daha onun orada olduğunu anlamadan ölür.

Gümüş saçlar, yalnızca kendisini aydınlatıyormuş gibi görünen bir ışık huzmesiyle parlıyor, bir elf sevinçle gülüyor. Bükülmüş bir devi defalarca dürterken mızrağı da gözleri gibi parlıyor, sonunda ışığı korkunç karanlığın üstesinden gelene kadar.

Kökenleri ve görevleri ne olursa olsun, şövalyeler kötülüğün güçlerine karşı durmak için yeminleriyle birleşirler. İster bir tanrının sunağı ve bir rahibin şahidi önünde, ister kutsal bir çayırda, doğa ruhları ve peri varlıkları önünde, ister tek tanık olarak ölülerle bir çaresizlik ve keder anında, bir şövalyenin yemini güçlü bir bağdır. Dindar bir savaşçıyı kutsanmış bir şampiyona dönüştüren bir güç kaynağıdır.

Başlangıç Özellikleri

70

Güç

65

Çeviklik

65

Zeka

Resim Galerisi

bottom of page