top of page

Barbar Rehber

Uzun boylu bir insan kabile üyesi, bir kar fırtınasının içinden geçiyor, kürkle kaplı ve baltasını kaldırıyor. Halkının geyik sürüsünü avlamaya cüret eden...

Uzun boylu bir insan kabile üyesi, bir kar fırtınasının içinden geçiyor, kürkle kaplı ve baltasını kaldırıyor. Halkının geyik sürüsünü avlamaya cüret eden buz devine doğru hücum ederken gülüyor.

Bir yarı-ork, vahşi kabileleri üzerindeki otoritesine en son meydan okuyana hırlar ve son altı rakibe yaptığı gibi boynunu çıplak elleriyle kırmaya hazırdır.

Ağzı köpüren bir cüce, miğferini drow düşmanının yüzüne çarpar, sonra dönerek zırhlı dirseğini bir başkasının karnına saplar.

Bu barbarlar, ne kadar farklı olsalar da, öfkeleriyle tanımlanırlar: dizginlenemez, bastırılamaz ve düşüncesiz bir öfke. Sadece bir duygudan öte, öfkeleri köşeye sıkışmış bir yırtıcının gaddarlığı, bir fırtınanın amansız saldırısı, denizin çalkantılı kargaşasıdır.

Bazıları için öfkeleri, vahşi hayvan ruhlarıyla bir birliktelikten kaynaklanır. Diğerleri, acı dolu bir dünyaya öfke dolu bir rezervuardan çeker. Her barbar için öfke, yalnızca bir savaş çılgınlığını değil, aynı zamanda esrarengiz refleksleri, esnekliği ve güç becerilerini de besleyen bir güçtür.

Başlangıç Özellikleri

80

Güç

75

Çeviklik

45

Zeka

Resim Galerisi

bottom of page