top of page

Zelda: Tears of the Kingdom Oyuncusu Platypus Mech'i Yaratıyor

Zeki bir Zelda: Tears of the Kingdom oyuncusu, Zonai cihazlarını iyi bir şekilde kullanıyor ve ornitorenkten ilham alan işlevsel bir mekanizma yaratıyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oyuncusu, ördek gagalı ornitorenkten ilham alan bir makine inşa etti. İşlevsel mekanizmaların en önemli avantajı, Zonai cihazlarıyla silah haline getirilebilmeleridir. Yayıcılar, toplar veya roketlerle birleştirildiğinde, Tears of the Kingdom oyuncularının düşmanları savuşturmak için kullanabileceği savaş makinelerine dönüşürler.Link'in yeteneklerini kullanan Tears of the Kingdom oyuncuları gerçekten muhteşem mekanizmalar yapabilirler. Örneğin, Zonai öğelerini bağlamak ve fiziği büken bir Tensegrity yapısı veya derme çatma bir araç oluşturmak için Ultrahand yeteneğini etkinleştirebilirler. Hyrule'de uzun mesafeleri kat etme fırsatı sağladığı için Tears of the Kingdom'da bir araç yapmak akıllıca olacaktır . İlkel bir araba bile etkili bir seyahat yöntemi sunarak oyuncuların haritada daha hızlı dolaşmasına yardımcı olur. Zeki bir Zelda: Tears of the Kingdom oyuncusu, ördek gagalı ornitorenklerin mekanik bir versiyonunu oluşturmak için bazı Zonai cihazlarını birleştirdi. Bu savaş mekanizması dört araba, bir direksiyon çubuğu, bir batarya, iki yayıcı, iki kızak ve altı Zonai tekerleğinden oluşuyor gibi görünüyor. Arabalara bağlanan bu tekerlekler, engebeli arazilerde seyahat etmeyi mümkün kılar. Zonai kızakları ise düşmanlara yeşil lazer gönderen bir çift ışın yayıcı taşıyor. Bu savaş aracının tek dezavantajı oyuncuların onu monte etmek için büyük tekerlekler bulmaları gerekmesidir.


Ornitorenk robotu hızlı hareket eder, engebeli arazilerin üstesinden gelir ve Krallığın Gözyaşları'nın Bokoblin düşmanlarından oluşan küçük bir birliğin büyük kısmını yok eder . Oyuncuların savaşta güvenebilecekleri ölümcül bir arkadaştır. Ayrıca, arabalar ve yayıcılar gibi en çok kullanılan Zonai cihazlarından bazılarını gerektirdiğinden aracın yapımı kolaydır.


Krallığın Gözyaşları Zonai Cihazları Özel Yapımlar İçin Çok Önemlidir

Krallığın Gözyaşları , özel yaratımlar için gerekli olan Zonai cihazları da dahil olmak üzere farklı türde öğeler içerir . Oyuncular Hyrule'da yolculuk yaparken bu eşyaları Cihaz Dağıtıcıları adı verilen tuhaf makinelerden alabilirler. Zonai cihazları, basit yapı malzemeleriyle birleştirildiğinde şık bir etki yaratır. Örneğin, fanlar aracı ileri doğru iterken yayıcılar yangını veya dondurucu havayı püskürtür. Yangın püskürten robotlardan kendi kendine yeten arabalara kadar, Tears of the Kingdom oyuncuları kendi işlevleri olan oldukça çılgın şeyler icat etti . Oyunun çıkışından bu yana, Tears of the Kingdom oyuncuları, Ultrahand yaratımları için birçok yararlı ipucunu diğer hayranlarla paylaştı.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments