top of page

Zaman Çarkı, Prömiyer için Bütün Bir Köyü İnşa Etti, Sonra Onu Yaktı

Zaman Çarkı'nın ilk bölümü için sıfırdan bir set olarak eksiksiz, mobilyalı binalardan oluşan bir köy yaratıldı, ancak uzun sürmedi.Mevsimi 1 yapımı Zamanın Wheel sadece ilk bölümde bir sahnenin uğruna ateşe tüm ayarlamak için, döşenmiş, fonksiyonel yapıların bütün bir köyü inşa edecek kadar ileri gidiyor, üretimin inanılmaz derecede içeriyordu.


GQ tarafından yayınlanan bir makale, The Wheel of Time'ın galasında ana ortam olarak hizmet veren kurgusal Two Rivers kasabasının yaratılışını ve yıkımını anlattı . Ana karakterlerin çoğu tenha bir dağ köyünde büyümüştür ve asla burayı terk etmeye niyetli değildir, ancak bir Trolloc ordusundan gelen ani bir saldırı evlerini harabeye çevirdiğinde , farklı bir gelecek düşünmek zorunda kalırlar.


Set köyü Çek Cumhuriyeti'nde bir taş ocağında inşa edildi ve sürükleyici bir deneyim yaratmak için yeterli binadan oluşuyordu, her biri bazen çekim için kullanılanlar gibi bir cepheden ziyade eksiksiz bir iç ve dış cepheye sahipti. Köyün kurulması aylar sürdü, içine milyonlarca dolar akıtıldı, ancak ilk bölümün sahneleri binaların içinde ve çevresinde çekildikten sonra, ateşli Trolloc saldırısını simüle etmek için hepsi yakıldı.


The Wheel of Time'ın showrunner'ı Rafe Judkins, muazzam dublörü çekmenin ne kadar gerçeküstü olduğuna dair kendi hissini dile getirdi. "Şu anki çılgın şeylerden biri," dedi, "ağların sadece gözünüzün içine bakıp, 'İki Nehir'i inşa edeceğim ve sonra gideceğiz' diyorsunuz. birinci bölümün sonunda yakmak için.' Ve onlar: 'Harika. Sırada ne var?'"


Robert Jordan ve Brandon Sanderson'ın çok satan fantastik romanlarına dayanan Zaman Çarkı , Tek Güç'ü kanalize ederek sadece kadınların sihir yapabileceği bir dünyada geçiyor. Moiraine'in dünyanın kehanet edilen kurtarıcısını arayışı, onu, her biri kendi güçlerini keşfederken dünya çapında bir çatışmaya kapılacak olan beş genç köylüye götürür. Ancak içlerinden biri kanallık yapabilen bir adamsa hem dünya hem de kendisi için tehlikede olacaktır.


The Wheel of Time'ın 2. sezonu bu yıl mayıs ayında duyuruldu ve prodüksiyonu temmuz ayında başladı. Two Rivers cehennemi ve çok daha fazlasını içeren 1. Sezonun ilk üç bölümü, 19 Kasım'da Amazon'da prömiyer yapacak.

Comments


bottom of page