top of page

Yeni Starfield Güncellemesi PS5 Oyuncularına Kötü Haber

Uzun süredir içeriden biri, daha önce çıkan söylentilerin ardından Starfield'ın PlayStation 5'e gelme olasılığıyla ilgili bir güncelleme paylaştı.  • Microsoft'tan bir kişi, Starfield'ın PlayStation 5 için geliştirilmediğini doğrulayarak potansiyel bir bağlantı noktasına ilişkin söylentileri şimdilik sona erdirdi.

  • Hi-Fi Rush ve Sea of ​​Thieves gibi Xbox'a özel oyunlar PlayStation'da yayınlanacak ancak Starfield, Xbox ve PC'ye özel kalacak.

  • Starfield'ın gelecekte çoklu platformlara geçme olasılığı hala açık, ancak yakın zamanda PS5'in piyasaya sürülmesiyle ilgili bir plan yok.


Uzun süredir içeriden biri, ne Microsoft'un ne de yan kuruluşlarının şu anda Starfield için bir PlayStation 5 bağlantı noktası üzerinde çalışmadığını iddia etti . Haber, Starfield'ın Xbox'ın yeni platformlar arası stratejisini takiben belirli ayrıcalıklarla PS5'e gelebileceği yönündeki önceki söylentilerin ardından geldi.


Şubat ayında, içeriden çok sayıda kişi Starfield'ın yakın gelecekte PlayStation 5'e geçerek Hi-Fi Rush ve Sea of ​​Thieves gibi diğer Xbox'a özel oyunlara katılacağını iddia etti . Son iki oyunla ilgili spekülasyonlar doğru çıkarken, Xbox'tan Phil Spencer, Bethesda'nın Starfield , Indiana Jones ve Great Circle oyunlarının çoklu platforma geçişte diğer özel oyunlara katılmayacağını belirtti. Aynı kişiler o zamandan beri Starfield iddialarını geri çekerek bunun yanlış bir söylentiden başka bir şey olmadığını söylediler. Bazı hayranlar hâlâ Starfield limanına dair söylentilerin doğru olmasını ve henüz başlangıç ​​aşamasında olmasını umut ederken, içeriden başka bir kişi bunun yanlışlığını destekliyor gibi görünüyor.


İçeriden Jez Corden, "Şu anda kimsenin PlayStation için Starfield üzerinde çalışmadığına dair çok iyi kaynaklarım var " dedi ve şöyle devam etti: "Uzun vadeli geleceğin neler getireceğini kimse bilmiyor ama bunu yakın zamanda beklemeyin." Corden, Starfield'ın gelecekte çoklu platformlara geçebileceği olasılığını açık bırakırken , Xbox'ın oyunu yakın zamanda PS5'e getirme planının olmadığını belirtti. Bazıları, Starfield'ın çoklu platform sürümleri için duyurulan Pentiment , Grounded , Hi-Fi Rush ve Sea of ​​Thieves'e katılmamasından sonra durumun böyle olmasını beklemiş olabilir . Ancak eğer doğruysa, bu iddia Spencer'ın önceki yorumlarıyla birleştiğinde Starfield'ın yakın gelecekte Xbox ve PC'ye özel olarak kalacağı olasılığını güçlendirecektir .


Starfield PlayStation'a Geliyor mu?


İçeriden birisine göre hayır. Microsoft şu anda böyle bir proje üzerinde çalışmıyor.


PlayStation hayranları , 19 Mart'ta Hi-Fi Rush , 16 Nisan'da Grounded , 30 Nisan'da Sea of ​​Thieves ve hâlihazırda mevcut olan Pentiment gibi Xbox'a özel diğer oyunların Sony platformunda yayınlanmasını hâlâ sabırsızlıkla bekleyebilirler . Çoklu platformlara geçiş yapacak başka bir Xbox özel oyunu dalgasının ne zaman duyurulacağı henüz belli değil, ancak muhtemelen yakın gelecekte herhangi bir zamanda olmayacak.Gears of War gibi diğer büyük Xbox'a özel oyunlar da, çoklu platformda yayınlanacağı söylentileriyle Starfield'a katıldı . Bu söylenti de tamamen doğrulanmadı ve Starfield spekülasyonuyla aynı kaderi paylaşabilir . Ancak özellikle Spencer'ın konsol ayrıcalığı kavramı hakkında yorum yapıp bunun önümüzdeki yıllarda ortadan kalkacağını söylemesinden sonra bu kesinlikle söz konusu değil.


Geçtiğimiz günlerde Gears of War yaratıcısı CliffyB, Xbox'ın yeni stratejisi hakkındaki düşüncelerini paylaştı . Bunun sonuçta iyi bir şey olduğuna inanıyor çünkü daha fazla hayranın bir franchise'a maruz kalması yalnızca onun büyümesine yardımcı olacaktır. Xbox'tan Spencer daha önce şirketin Sea of ​​Thieves gibi oyunları PlayStation ve Switch için piyasaya sürerken de benzer bir etki yaratmayı umduğunu açıklamıştı.


3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page