top of page

Yeni Rapor GTA 6 Yayın Penceresinin Daraltılmasına Yardımcı Olabilir

Take-Two Interactive'den gelen son bilgiler Grand Theft Auto 6'nın tam olarak ne zaman çıkacağına dair daha net bir resim çizebilir.

Grand Theft Auto 6 geliştiricisi Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive'in açıklamasına göre , istemeden de olsa gelecek devam oyununun yayınlanma aralığını yalnızca "2025"ten daraltmış olabilir. Grand Theft Auto 6'nın gelecek yıla kadar piyasaya sürülmesi planlanmadığından pek çok hayran, Rockstar'ın bir sonraki büyük oyununu tam olarak ne zaman ele geçirebilecekleri konusunda daha net bir fikir edinmek için sabırsızlanıyor ve yakın zamanda yayınlanan bir mali rapor onlara tam olarak bunu vermiş olabilir. O.

Grand Theft Auto 6, tüm zamanların olmasa da ufuktaki en çok beklenen oyunlardan biri. Bu beklentinin büyük bir kısmı, GTA 5'in piyasaya sürülmesinden on yıl sonra devamının ortaya çıkmasına kadar geçen uzun yola bağlanabilir ; bu, sayısız söylentinin ve neredeyse bir o kadar da sızıntının görüldüğü bir dönemdir. Rockstar nihayet geçtiğimiz Aralık ayında rekor kıran bir tanıtım fragmanıyla hayranlara GTA 6'ya ilk bakışını sundu ve oyunun 2025'te çıkacağını doğruladı. Pek çok hayran bu kadar uzun bir bekleyişin ardından herhangi bir çıkış penceresinin olmasından muhtemelen memnun. , şüphesiz diğerleri oyunun lansmanının bu zaman dilimi içinde nerede gerçekleşeceğini mümkün olan en kısa sürede bilmek isteyecektir.


VGC tarafından bildirildiği üzere analistler Nick McKay ve Michael Pachter'a göre Take-Two Interactive'den gelen son bilgiler, Grand Theft Auto 6'nın en azından 2025'in başlarında çıkmayacağını gösteriyor . Bu hafta Take-Two'nun 2025 mali yılı (Nisan 2024'ten Mart 2025'e) için tahminini orijinal 8 milyar dolardan biraz daha mütevazı bir 7 milyar dolara revize ettiği görüldü. Bu değişiklik ve GTA 6'nın şirket için muazzam bir para kazandıracağı gerçeği göz önüne alındığında , analistler bunun GTA 6'nın bir zamanlar 2025'in başlarında piyasaya sürülmesi planlandığı , ancak neredeyse kesin olarak bu pencerenin dışına çıktığı anlamına geldiğini tahmin ediyor .


Grand Theft Auto 6 2025'te Ne Zaman Çıkabilir?

McKay ve Pachter, 2025 mali yılının dışına çıkma ihtimaline rağmen oyunun tamamen 2025'ten ertelenmesinin pek mümkün olmadığını, bunun yerine yılın ilerleyen dönemlerinde çıkacağını vurguluyor. Büyük GTA oyunlarının Eylül veya Ekim aylarında çıkacağı göz önüne alındığında, 2025'in sonlarındaki bir lansman, pek çok hayranın zaten beklediği şey olabilir . Elbette oyunun gelecek yıl hangi ayda çıkacağı henüz bilinmiyor.

2025 çıkış penceresinin ötesinde Grand Theft Auto 6'nın ortaya çıkışı, Miami'den ilham alan Vice City'nin geri dönüşü ve serinin ilk kadın kahramanı da dahil olmak üzere iki kahramanın eklenmesi gibi birkaç önemli ayrıntıyı da doğruladı. Oyunun şu anda PlayStation 5 ve Xbox Series X/S'ye geleceği doğrulandı, ancak geçmiş trendler devam ederse GTA 6'nın PC sürümü de muhtemelen konsol sürümlerinden sonra bir noktada gelecektir.

Comments


bottom of page