top of page

Yeni Prince of Persia Oyununun Çıkış Tarihi Sızıntıları

Sektörden tanınmış bir kişi, Ubisoft ve Evil Empire'ın yakında çıkacak olan Prince of Persia oyununun iddia edilen açıklama ve çıkış tarihlerini sızdırdı.

Sektörün önde gelen isimlerinden birinin iddiasına göre, Nisan ayı ortasında yapılan duyurunun ardından bir başka Prince of Persia oyunu da 14 Mayıs'ta piyasaya çıkacak. Yakın zamanda piyasaya sürülen PoP: The Lost Crown'a benzer şekilde , yaklaşan oyunun Prince of Persia serisine yeni bir ana hat girişi yerine bir yan ürün olacağı söyleniyor . Oyunun varlığına dair ilk gösterge, kısa bir süre önce Insider Gaming'den Tom Henderson'ın Nisan ayı başındaki bir raporuyla çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Henderson, söz konusu oyunun, Dead Cells'in gardiyanı olarak bilinen ve 2019'dan bu yana çok sayıda lansman sonrası içerik oluşturduğu Fransız geliştirici Evil Empire tarafından yönetilen bir rougelite olduğunu bildirdi. Henderson ayrıca oyunun çağrılacağını da iddia etti The Rogue Prince of Persia.


Rogue Prince of Persia'nın Tanıtımının Yakında Olduğu Bildirildi

İçeriden biri şimdi sosyal medyada projeyle ilgili bazı ek kullanılabilirlik ayrıntılarını paylaştı ve The Rogue Prince of Persia'nın resmi olarak 10 Nisan Çarşamba günü açıklanacağını belirtti. Henderson, oyunun daha sonra 14 Mayıs'ta piyasaya sürülmesinin planlandığını yazdı. yakın zamanda atılmış bir tweet. Konuyla ilgili orijinal raporu, söylentilere konu olan roguelite'ın Steam Erken Erişim'de piyasaya sürülmesinin planlandığını ve böylece Ubisoft oyunlarının yayınlandığında Valve'ın vitrinini atladığı beş yıllık geleneği sona erdirdiğini söyledi .


Erken erişim, oyunun ilk gün Sony konsollarına ulaşma olasılığını ortadan kaldırıyor. Yani PlayStation Store erken erişim sürümlerine izin vermiyor. Öte yandan Xbox ekosisteminde bir Oyun Önizleme programı var ancak The Rogue Prince of Persia'nın bunu kullanacağına dair şu anda hiçbir belirti yok .

Henderson'ın Nisan başındaki raporuna göre, oyunun kendisi Evil Empire'ın varlığının büyük bir bölümünde geliştirme aşamasındaydı ve 2019 civarında yeşil ışık yakılmıştı. Oyunun sanat yönetmenliğinin, Fransız-Belçika çizgi romanları olarak da bilinen bandes dessinées'den büyük ölçüde etkilendiği söyleniyor. Dead Cells'e benzer şekilde The Rogue Prince of Persia'nın da lansman sonrası çok sayıda destek alması bekleniyor, ancak DLC'sinin ne kadarının ücretsiz olarak dağıtılmak yerine satılacağı belli değil. Bu sızıntının gerçekleşeceğini varsayarsak, Ubisoft, The Sands of Time'ın yeniden yapımının 2020'de ortaya çıkmasından bu yana iki Prince of Persia oyununu duyuracak ve yayınlayacak. Her ne kadar bu oyunun yakın zamanda gün ışığına çıkması beklenmese de serinin kendisi Hem bu söylentiden dolayı roguelite hem de Prince of Persia: The Lost Crown'un iddialı içerik yol haritası nedeniyle öngörülebilir gelecekte güncel kalma konusunda hiçbir sorun yaşamayacaktır .

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page