top of page

Yeni Palworld Güncellemesi En İyi Oyun Sonu İyileştirmesini Sunuyor Olabilir

Palworld'ün geliştiricileri, çokça talep edilen ve yakın gelecekteki bazı güncellemelere tam olarak uyabilecek bir oyunsonu özelliğinin eklenmesinden bahsetti.  • Palworld oyuncuları yakında oyuna yeni zorluklar ve heyecan getirecek daha yüksek bir seviye sınırı ve yeni Dostlar görebilecekler.

  • Palworld'ün mevcut doğrusal doğası, oyuncular Palpagos Adaları'ndaki tüm içeriği tamamladıktan sonra sıkıcı bir oyunsonuna yol açabilir.

  • Bellanoir gibi baskın boss'ların eklenmesi, seviye sınırı artışına işaret edebilir ve oyunculara ulaşmaya çalışacakları daha fazla hedef ve içerik sağlayabilir.


Palworld yakında çok ihtiyaç duyulan bir oyunsonu iyileştirmesini görebilir. Çoğu açık dünya hayatta kalma oyununun aksinePalworldşaşırtıcı derecede doğrusaldır. Elbette oyuncular istedikleri yere, istedikleri zaman gidebilirler ancak harita, usule uygun olarak oluşturulmuş zindanlar dışında her zaman aynıdır. Oyuncular Palworld'de her zaman aynı yer işaretlerini, Pal yaşam alanlarını ve yetenek ağaçlarını aynı yerlerdebulacaklar. Özel bir harita tasarımı için söylenecek bir şey var, ancak Palworld'ün doğrusal doğası,netbir oyun sonu olduğu anlamına geliyor. Bir noktada bir oyuncu Palpagos Adaları'nda yapılması gereken her şeyi yapmış oluyor.


Bu durum diğer bazı oyun mekaniği nedeniyle daha da kötüleşiyor; belirli bir noktada Palworld sona eriyor ve esnek olmayan haritası nedeniyle yeni bir oyuna başlamak için çok az teşvik var. Sonuç olarak, birçok Palworld oyuncusu yeni içerik için yaygara koparıyor . Pocket Pair, güncellemelerin geleceğini vaat ediyor, ancak bunlar çok uzakta olabilir. Ancak Palworld'ün geliştiricilerinden biri yakın zamanda oyuna bazı önemli güncellemelerin geleceğini duyurdu. Bunlardan biri çok fazla tartışmaya konu oldu ve özellikle temel oyunu tamamlamış olan oyuncular için faydalı olabilir.


Palworld Yakında Seviye Sınırını Yükseltebilir

Pocket Pair Seviye Sınırı Güncellemesini Tanıtıyor, Yeni ArkadaşlarPalworld'ün resmi Discord sunucusunda yayınlanan bir mesaj, LoadedCrysis kullanıcısı tarafından bir YouTube videosunda paylaşıldığı gibi, yakında oyuna yeni, daha yüksek bir seviye sınırının gelebileceğini öne sürüyor . Mesaj, PocketPair'in topluluk yöneticisi Bucky adında bir kullanıcı tarafından gönderildi. Bucky'ye göre:


"Herhangi bir ayrıntıyı paylaşmayacağım ancak seviye sınırı yükseltilirse, yine de yeni Dostların piyasaya sürülmesiyle birlikte olur"


Ayrıntıları açıklamanın reddedilmesi burada önemlidir; bu, bu tür ayrıntıların var olduğunun üstü kapalı olarak kabul edilmesidir. Henüz Pocket Pair tarafından kesinlikle hiçbir şey onaylanmamış olsa da, bu mesaj seviye sınırı görüşmesinin aktif olarak devam ettiğini gösteriyor. Bu, oyuncuların yakalayabileceği yeni bir Dost grubunu da içerebilecek daha büyük bir güncellemenin parçası olarak gelebilir. Pocket Pair, iyi ve hazır olduğunda gelecekteki güncellemelerle ilgili ayrıntıları ortaya çıkarabilmek için ayrıntıları gizli tutmaya çalışıyor.


Ancak yine söylüyorum henüz resmi bir şey yok. Güncellenmiş seviye sınırına ilişkin herhangi bir fragman, duyuru veya yayın tarihi bulunmuyor. Ve Bucky, büyük harfle yazılan " IF " harfini kullanarak oyuncuların beklentilerini yumuşatmak konusunda çok dikkatli davranıyor . Pocket Pair'deki birileri seviye sınırının yükseltilmesi talebinin açıkça farkında olsa da henüz kimsenin bu konuda kesin bir karar vermediği oldukça açık.


Geliştiriciler, Palworld'ün ilerlemesinin mevcut haliyle tamamlandığına karar verebilir ve seviye sınırını yükseltmeyi reddedebilir, bunun yerine yüksek güçlü Dostlar, nadir Teknolojiler ve baskın patronları şeklinde yeni oyun sonu içeriği ekleyebilir. Yine de daha yüksek seviye üst sınırının pek çok potansiyel faydası vardır.


Palworld'ün Neden Seviye Sınırı Artışına İhtiyacı Var?

Daha Yüksek Seviye Sınırı Palworld'ün Raid Boss'larıyla Nasıl Çalışabilir?Her şeyden önce Palworld oyunsonu içeriğinin mevcut durumuna bakmak önemlidir . Bir oyuncu 50. seviyeye ulaştığında artık deneyim kazanamaz veya seviye atlayamaz. Bu, artık istatistik artışı olmayacağı anlamına gelir; oyuncu karakterinin istatistikleri, 50. seviyeye ulaştıkları andan itibaren kalıcı olarak kilitlenir. Arkadaşlar hâlâ 50. seviyeye kadar çıkabilir ve her zamanki gibi ilerleme veya Beceri Meyvesi yoluyla yeni beceriler kazanabilirler. Oyuncular Palworld'de yeni Dostlar yakalamaya ve Teknoloji Puanı kazanmaya devam edebilirler , ancak bunu yapmanın tek teşviki Paldeck ve Teknoloji Ağacını doldurmaktır.


Oyuncular ayrıca üslerini genişletmek ve optimize etmek için de zaman harcayabilirler; bu da belirli görevler için daha fazla Dost yakalamak, yetiştirmek ve eğitmek anlamına gelir. Ancak tüm bunlar olurken, oyuncu karakteri asla daha güçlü olmayacak ve 50. seviyeye ulaştıklarında Dostları da daha güçlü olmayacak. Yeni Teknoloji Ağacının kilit açma işlemleri de durma noktasına gelecek çünkü seviye atlamak, Teknoloji Puanı kazanmanın birincil yolu. Bir oyuncu ve tüm Dostları 50. seviyeye ulaştığında artık üzerinde çalışılacak somut bir hedef kalmaz , sabırsızlıkla beklenecek yeni Teknisyenler veya güçlendirmeler kalmaz.


Geliştiriciler Palworld'ün seviye sınırını çift hanelerde tutmayı seçseler bile genişlemeye yer var . Bu, yaklaşan başka bir Palworld güncellemesiyle el ele gidebilir : baskın patronlarının eklenmesi . Palworld, yakın gelecekte Bellanoir adında ultra güçlü bir Dost'a karşı ilk baskınını yakında gerçekleştirecek. Pocket Pair, bunun yalnızca ilk baskın boss olduğunu açıkça belirtti; gelecekte başkalarının da geleceği neredeyse kesin.


Yeni içeriğin eklenmesi neredeyse seviye sınırının yükseltilmesini gerektiriyor. Oyuncuların kendileri için belirleyecekleri yeni hedefler olsa bile, gözle görülür karakter gelişimiyle el ele gitmezlerse bunlar anlamsız görünebilir. Bu, MMO'lar için oldukça yaygın bir stratejidir: yeni, büyük bir patron gelir ve buna karşılık olarak oyuncu seviyesi sınırları yükselir, bu da yeni baskını üstlenmeye hazır olmadan önce biraz öğütme ve güçlendirme gerektirir. Palworld'ün sürekli olarak yeni baskın patronları tanıtmasıyla bu bir trend haline gelebilir; bunların her biri, kendilerine meydan okuyabilecek daha yüksek düzeyde oyuncu sınırı talep eder.


Aslında Bellanoir'ın yakında eklenmesi, seviye sınırı artışının zaten yolda olduğunu gösterebilir . Baskın patronlarının Palworld'de nasıl çalışacakları tam olarak belli değil : dünya patronları gibi yakalanabilirler veya Kule patronları gibi yakalanamazlar. Yakalanabilirlerse baskın patronlarının yeni Dostlar olarak sayıldığı söylenebilir. Bucky'ye göre yeni Dostların eklenmesiyle daha yüksek bir seviye sınırının gelmesi muhtemel. Bellanoir bu yeni Dostlardan biri olabilir, bu da baskın patronunu içeren güncellemenin aynı zamanda seviye sınırını da artırabileceği anlamına gelebilir.


Pocket Pair'ın seviye sınırını yükseltmeye yönelik herhangi bir resmi plan açıklamadığını tekrarlamakta fayda var. Palworld'ün oldukça sağlam bir yol haritası var , ancak planlanan güncellemeleri çoğunlukla PvP savaşı, baskın patronları ve çapraz oyun gibi daha merkezi yeni özelliklere odaklanıyor. Yine de bu süreçte yeni Dostlar ve seviye sınırı artışları gibi sürprizlerin de olması kaçınılmaz. Bunlar en çok talep edilen değişikliklerden bazıları ve Palworld'ün geleceğine kolayca uyum sağlayabilir .


4 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page