top of page

Yeni Ortaçağ Strateji Oyunu Şimdiden Büyük Bir Hit Oldu

Yeni ortaçağ strateji oyunu Manor Lords , yalnızca üç haftada 2 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Ne solo geliştirici Slavic Magic ne de yayıncı Hooded Horse bu şaşırtıcı rakamları öngöremedi. Yine de Manor Lords , Erken Erişim sürümünden bu yana oyuncular arasında popülerliğini kanıtlıyor.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Bir ortaçağ şehri kurucusu olan Manor Lords, 26 Nisan'da Steam ve PC Game Pass'te piyasaya sürüldü. Açılış haftasonunda eşzamanlı oyuncu sayısı 170.000'in üzerine çıktı ve bu da Manor Lords'un dünya çapındaki oyuncuların kalbini kazandığını gösterdi. Manor Lords , lansman gününde 1 milyon adet satarak Steam istek listesindeki yüksek pozisyonunun satın almalara dönüştüğünü kanıtladı. O zamandan beri oyun Steam'de "çok olumlu" notunu korudu ve satılmaya devam ediyor.

Manor Lords'un piyasaya sürülmesinden üç hafta sonra yayıncı Hooded Horse, Twitter'da oyunun 2 milyon adetlik satış rakamına ulaştığını duyurdu. Manor Lords'un yalnızca tek bir kişi tarafından, Slavic Magic'in kurucusu, solo geliştirici Greg Styczeń tarafından geliştirildiği göz önüne alındığında bu daha da etkileyici . Oyun Erken Erişimde olduğu için mevcut fiyatı muhtemelen nihai fiyattan daha düşük olacaktır. Ancak Hooded Horse, Manor Lord'larda sık sık indirim sözü verdi ve bu da uzun vadede satışları daha da artırabilir.


Manor Lords İki Milyondan Fazla Kopya SattıManor Lords'un başarısı, geliştiriciyi oyuncuların geri bildirimlerine göre sık sık yamalar yayınlamaya yöneltti. Erken Erişimdeki oyunlar, son versiyonlarına göre daha fazla hata veya soruna sahip olma eğilimindedir, ancak oyuncular daha hoşgörülüdür çünkü erken erişim oyunlarının normalden daha az gösterişli olmasını beklerler. Bazen, karakterleri gökyüzüne fırlatan Manor Lords hatası gibi hatalar, oyuncular sosyal medyada paylaştıkça oyunun görünürlüğüne bile yardımcı olur .

Manor Lords için yakın zamanda yayınlanan bir yama , oyuncuların kraliyet ailesine ödemesi gereken ek bir vergi olan The King's Tax'i tanıttı. Şimdilik, eğer bir oyuncu ödemeyi ihmal ederse bunun hiçbir sonucu yoktur. Ancak geliştirici, gelecekteki Manor Lords yamaları için , yıllık verginin ödenmemesinin, kralın ordusunun ödemeyi reddedenlere düşman olmasına neden olacağı bir özellik geliştirdiğini belirtti .

Hayranlar bu orta çağ şehir kurma/strateji oyununda sizi bekleyenler konusunda heyecanlanabilir. Slavic Magic, oyunu bir yıl boyunca Erken Erişim'de tutmayı planladığını, yani yavaş yavaş büyümeye ve genişlemeye devam edeceğini, hem eskileri hem de Manor Lords'a yeni gelenleri memnun edeceğini belirtti . Geliştirici ayrıca oyunu mümkün olan en kısa sürede Xbox'a getirmeye çalıştığını doğruladı ancak kesin bir tarih vermedi.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page